PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie suple na trening holistyczny?



Marcin85
14-12-09, 20:02
Witam wszystkich!
Nie długo zaczynam trening holistyczny i jakie suple moze mi polecic?
Ja myslałem stack + shock do tego jakies BCAA + Glutaminy.
Jezeli zna ktos lepsze zestawy na taki trening to chetnie posłucham?

fallenursus
14-12-09, 23:13
no dobra,bede ten pierwszy
co to za trening? ;)

Marcin85
15-12-09, 21:29
No to jak nie masz pojecia co to za trening to poczytaj sobie w sieci.Ja nie zamierzam sie tu rozpisywac na temat treningu.Szukam odpowiednich supli ale skoro nie znasz tej formy treningu to raczej nie pomozesz tutaj.

wind19
15-12-09, 21:48
Marcin85 (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=14072) jak będziesz taki "uprzejmy" to raczej na ŻADNYM forum nie otrzymasz pomocy:lol:

mały huba
15-12-09, 21:57
To praktycznie zwykły trening czyli rozgrzewka + kilka serii z zwiększającą się ilością powtórzeń, dochodzącą do ponad 20.
Pomijając nieuprzejmość twórcy tematu, to suplementy używasz według woli i celu.
Nie ma znaczenia czy robissz trening holistyczny czy fbw. Wazne czy zależy Ci na masie,sile ,redukcji etc(choć siły na takiej ilosci powtórzeń raczej nie zrobisz).

Jeżeli jesteś tak doświadczony w kwestii treningow(co po wyniosłości wnioskuje), suplementy dobierz równie sprawnie.
No i użyj wyszukiwarki żeby znaleźć ankietę do wypełnienia, bo nie napisaleś o sobie nic . Ani o diecie, ani o aktywności po za siłownią, ani wagi, celów .
Pozdro.

Marcin85
16-12-09, 15:56
Nie uprzejmy ze co? Jezeli ktos pojecia nie ma o co loto z tym treningiem to lepiej niech sie nie oddzywa proste. Liczyłem na wypowiedzi jakis doswiadczonych ludzi bo widze ze i Ty nie masz pojecia co to za trening.

To praktycznie zwykły trening czyli rozgrzewka + kilka serii z zwiększającą się ilością powtórzeń, dochodzącą do ponad 20.

Jak uwazasz ze tak wyglada ten trening to sie grubo mylisz składa sie z 4 faz i siły na tym treningu nie da sie zrobic ma on zupełnie inny cel.Ale co ci bede mowił widac wiesz lepiej.I nie wyjezdzaj mi tu za chwile ze jestem znow nie miły dla ciebie.Ja juz wiecej do tego tematu nie zagladam.Dojade paru skurwi... na siłce to znimi spróbuje pogadac na ten temat.

Pozdro!

Marcin85
16-12-09, 16:14
Tak na koniec zebys jeden z drugim wiedział o co loto z tym treningiem.

Obejmuje on wszystkie zasady Wiedera i można go podzielic na 4 fazy:

FAZA LEKKA: rozgrzewka mająca na celu zwiększenie wewnętrznej temperatury mięśni.W tej części należy używać ciężarów rzędu 60% maksymalnego i stosować 10-12 powtórzeń.

FAZA CIĘŻKA: 2 serie z obciążeniem 85-90%cm.,maksymalne tempo,5-7powt.,dopuszcza się ruchy oszukane

FAZA PRZEJŚCIOWA: 2 serie z dużą liczba powt. w celu pobudzenia wzrostu czerwonych i białych włókien mięśniowych oraz proteiny w komórkach.Serie po 8-10 powt.z ciężarem 80%cm

FAZA KOŃCOWA: 1 seria z 10-12 powt. w wolnym tempie i stałym napięciem mięśni(tzw.szczytowaniem)
System holistyczny moga stosować zarówno kulturyści zaawansowani,jak i ci,którzy mają za sobą przynajmniej rok systematycznego treningu.Rzecz tylko w tym,żeby był on dostosowany do indywidualnych możliwości ćwiczącego.

PODSTAWOWE ZASADY TRENINGU HOLISTYCZNEGO(całościowego):

-Trening holistyczny(całościowy)jest ukierunkowany na pobudzenie do rozwoju włókien mięśniowych białych i czerwonych,jak również mitochondrii,
-Każde ćwiczenie powinno zawierać serie o małej,średniej i dużej liczbie powtórzeń,
-Przed rozpoczęciem treningu każdej grupy mięsniowej, należy przeprowadzić dokładną rozgrzewkę gimnastyczną oraz wykonać serię wstępną-rozgrzewajacą,
-W pierwszej kolejności,po rozgrzewce,kidy mięsnie są zdolne do maksymalnej pracy,wykonuje sie serie ciężkie,ukierunkowane na rozwój włókien białych(szybkokurczliwych),
-W drugiej kolejności należy wykonać serie średnie,których celem jest przećwiczenie włókien czerwonych(wolnokurczliwych),
-Jako trzecie w kolejności wykonuje sie serie lekkie o wysokiej liczbie powtórzeń dla rozwoju mitochondrii,polepszenia ukrwienia mięsni i zapoczątkowania procesu magazynowania glikogenu,
-W głównym(podstawowym) ćwiczeniu na daną grupę mięśniową serie ciężkie muszą mieć przewagę nad seriemi średnimi i lekkimi.W innych ćwiczeniach liczba serii ciężkich,średnich i lekkich może być równa.

Plusy treningu holistycznego:-rozwój masy mięśniowej,
-zwiększenie gęstości masy mięśniowej,
-pobudzenie wydzielania hormonów anabolicznych:testosteronu i somatotropiny.