PDA

Zobacz pełną wersję : Dobór ciężarów w poszczególnych seriach



Daren543
12-12-09, 18:19
Siema mam pytanie odnośnie używanych ciężarów w treningu na masę. Jeżeli wykonuję np serię rozgrzewkową 15 powt a następnie zasadnicze serie : 12 powt , 10 powt , 8 powt to te serie zasadnicze wykonywać z maksymalnym ciężarem jakiego jestem wstanie użyć żeby wykonać daną ilość powtórzeń w serii ? Czy wystarczy w ostatniej serii ( 8 powt ) użyć ciężaru który doprowadzi do upadku mięśniowego ? Nie mogę nigdzie znaleźć odp na to pytanie. Z góry dzięki za odp :smile:

mtm
12-12-09, 18:28
ciężar masowy ma pozwolić na max. 2 -1ruchy więcej ;
załóżmy robisz 12 , to ciężar dobierz tak abyś na max w stanie był wziąć 14 reps

Daren543
12-12-09, 18:45
I w ostatniej serii też ? A upadek mięśniowy ? Żadnej serii nie robić na maksa ?

D3
12-12-09, 19:20
Rób tak jak Ci odpowiada, nie kieruj się stereotypami, nigdy nie dobierzesz tak ciężaru, żeby zrobić poprawnie technicznie i na maksa 12 a następnie 10 i 8 powt... UTOPIA! Mój ziomek robi teraz Armageddon i sam to zauważa, że niemożliwym jest dobranie tak ciężaru, żeby zrobić 12-10-8.

Daren543
12-12-09, 19:48
Teraz mam taki trening 15 rozgrzewka a potem 12 powt z zapasem 1 powt , 10 na maska i 8 powt na maska no i w niektórych ćwiczeniach 6 powt też na maksa , jak czuję że ciężar jest za lekki na daną liczbę powt to zwalniam ruch i ledwie robię ostatnie powt. Czy taki trening nie doprowadzi do przetrenowania ?

D3
12-12-09, 20:00
Nie doprowadzi do przetrenowania... stary, żeby się przetrenować to byś musiał naprawdę bardziej się postarać. Pogadaj z ludźmi ze wsi co pracowali całe życie.

Daren543
12-12-09, 20:07
Jeśli tak to trzymam się planu :D , nie lubię lekkich treningów zawsze staram się dobrze zmęczyć mięsień nad którym pracuje , jeżeli ciężar z treningu na trening wzrasta to znaczy że mięśnie się nadążają regenerować i jest ok. Chociaż teraz to wracam po przerwie no i siła szybko wzrasta to normalne.