PDA

Zobacz pełną wersję : Tortilla po meksykańsku



Pero
11-12-09, 02:38
Więc tak-chciałbym podać tu fajny przepis na tortille po meksykańsku :)

Najpierw robimy nadzienie naszej tortilii-najpierw obrabiamy pierś z kurczaka, wykrawamy tłuszczyk i kroimy na małe kawałki.Smażymy na oliwie z oliwek, doprawić sól (MAŁO), pieprz.Gotujemy trzy paczki ryżu (3X100g) do kurczaka dodajemy słoik sosu meksykańskiego (można kupić gotowy)-pomidory z puszki plus koncentrat do blendera i doprawić słodka papryka troszke chili i inne według uznania, dodajemy ugotowany ryż i dwie puszki czerwonej fasoli i dwie puszki kukurydzy.Do tego troszke pieprzu mogą być jakieś zioła np.majeranek, bazylia, oregano (od oregano akurat jestem uzależniony :smile: ) i farsz gotowy.

Placki tortilli robimy jak zwykłe naleśniki tylko zamiast cukru dodajemu troszke soli i pieprzu.

Placki smarujemy sosem, nakładamy farsz i gotowe.

Ja sam częściej jem sam farsz bez placków, i musze przyznać, że uwielbiam to danie, gotuje zwykle wielką porcje tak że styka mi gdzieś na 2-3 dni, porcja powyżej jest jak dla mnie na jeden dzień (nie na jeden posiłek!).Co do soli to z tego względu, że zatrzymuje sól w organiźmie i podwyższa ciśnienie to można ją całkowicie wyeliminować.Smacznego!

seras666
11-12-09, 14:55
za niedlugo go wyproboje, tylko przydalyby sie jeszcze wartosci odzywcze;p

Pero
11-12-09, 16:50
Proszę bardzo to jest btw na ilości-500g kukurydzy konserwowej, 500g fasolki czerwonej konserwowej, 300g ryżu białego, 600g piersi z kurczaka, 500g sosu meksykańskiego firmy Jamar ( lepiej sos zrobić samemu z pomidorów w puszce)

B: 210g

T: 19g

W: 489g

kcal: 2966

Jak widać danie to zawiera mnóstwo węglowodanów głównie z kukurydzy i ryżu oraz troche białka :) tłuszczu nie jest stosunkowo dużo (Głównie z kurczaka-7,8g) ta potrawa świetnie nadaje się na cykl na zdobycie masy.Jest to porcja dla 3-4 osób.BTW i kcal obliczone w kalkulatorze vitaliusza na vitalia.pl nie obliczałem samych naleśników, w kalkulatorze były tylko produkty pierwotne, ale nie podwyższają one znacząco powyżych wskaźników.Smacznego!

seras666
12-12-09, 00:01
swietnie xD juz mi sie troche znudzily suche kurczaki i ryby

pimols
20-12-09, 03:15
nie jest złe na zimno a nawet bdb! Tak wiec potrawa do wszystkich "co jesc w szkole w pracy" Pojemniczek i git!:P:smile:

pimols
25-12-09, 16:28
zrobilem to z ok kg piersi,1 opakowanie warzyw na patelnie z hortexu
i sos mex z lowicza
czosnku troche
<333333
Piekne;D