PDA

Zobacz pełną wersję : pompki na poreczach



j0zek
08-12-09, 12:45
mam pytanie, podczas treningu tricepsow, jak najlepiej robic pompki na poreczach?
CHodzi mi o to czy robic je jako pierwsze cwiczenie, w srodku czy na samym koncu?

know1126
08-12-09, 12:48
w planach czesto jest na koncu,zeby maxymalnie dopompowac trica...ale ja jak robie na koncu to czesto nie mam sily na zamierzona liczbe powtorzen i troche mniej robie. no ale na koncu raczej.

Andrew_ace
08-12-09, 12:55
Takie rzeczy zdecydowanie na końcu, jak osłabisz w ten sposób tricepsa nie będzie miał już energii na wyciskanie. Tak samo jest z bicepsem, nie trenujesz go przed wyciskaniem ponad głowę czy podciąganiem.

j0zek
08-12-09, 13:00
ok dzieki:)
no to pompuje jak zwykle na samym koncu:D

a pytalem dlatego aby sie dowiedziec czy lepiej zmienic na poczatek itp;)

1Matt
08-12-09, 13:02
chopaki dobrze mówią:) i nie rób pompek do samego dołu, to są na klatkę,
rób tak by doprowadzać do "Spięcia" tricepsa, ręce mniej-więcej 90stopni kąt.

burn
08-12-09, 13:36
Pompki najlepiej na koniec treningu. Ja robię 3 serie - max. powtórzeń. Trochę ciężko to idzie ale super pompuje mięsień.

Giro
08-12-09, 16:00
Kolejność zależy także od zestawu ćwiczeń jakie wybrałeś na Triceps...

Micek185
08-12-09, 16:23
chopaki dobrze mówią:) i nie rób pompek do samego dołu, to są na klatkę,
rób tak by doprowadzać do "Spięcia" tricepsa, ręce mniej-więcej 90stopni kąt.
nie robi sie do końca zeby nadmiernie nie obciążac ramion,a jesli chodzi o triceps to ustawiasz się prosto na poręczach jesli chcesz bardziej obciążyć mieśnie klatki piersiowej to pochylasz się do przodu.
Ważne jest też żeby w szczycie ruchu nie prostować rąk do końca,nie obciążasz stawów i trzymasz tricka w ciągłym napięciu takie szczegóły o których często się zapomina,
pozdro

1Matt
08-12-09, 22:04
micek a mi szef na siłce doradził, że jak na klatkę to właśnie do przodu się pochylić, nogi ugiąć i do tyłu je i robić do końca jak najniżej:) bo wtedy mięsień cały pracuje i cały się rozciąga w pełni, tak jak przy rozpiętkach:) i zauważyłem, że ludzie tak robią właśnie, a na trica tylko do momentu spięcia.

Micek185
08-12-09, 22:07
Przeczytaj jeszcze raz mojego posta:D tylko tym razem dokładnie:)

1Matt
08-12-09, 23:49
sorka mój błąd, zapewne miałeś namyśli nie do końca do trica:P