PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy przestać??



19arni90
07-12-09, 20:23
witam
jestem poczatkującym ćwicze 3 razy w tygodniu:
pon: biceps triceps przedramiona nogi
sroda: klatka plecy
pt: barki nogi
wiem ze nie jest to dobry plan ale nie mam sztangi ani laweczki wiec musialem sobie radzic jak moglem a przeciez na poczatku i tak nawet przy gorszych cwiczeniach przyrost jest (który widze) niedlugo bede mial juz laweczke i sztange plan na sile juz mam teraz mam pytanie tym starym sposobem trenuje juz 8 tydzień wiec niedlugo bede musial zrobic przerwe i dlatego chce sie was zapytac czy po tym 8 tygodniu zrobic pzrerwe czy np po 9 czy 10??
na dodatek skacze jeszcze na skakance w pon: 600p(owtórzeń) wt:1200p śr:600p czw:1200p piatek:600p jezeli cos jest nie jasne pytajce a jak cos przypomni mi sie istotnego to dopisze
z góry dzieki za pomoc bede bardzo wdzieczny

Gangsta Latino
07-12-09, 20:35
Skończ wtedy jak skończą się przyrosty!
Osobiście ja zmieniam plany co 2 miechy ( raz dopiero po 3 na początku bo wtedy przyrosty są dłużej):twisted:

slim shady
07-12-09, 21:00
zmień trening jak dostaniesz ten nowy sprzęt, a skakankę polecam robić an czas a nie na powtórzenia ;)

19arni90
07-12-09, 21:49
o skakance wiem ale niestety na czas mi to marnie idzie wiec teraz robie tak a jak bede mial lepsza kondycje to bede robil na czas;]

Micek185
07-12-09, 22:16
trening zmieniasz wtedy gdy przestaje przynosic efekty,jesli nie chcesz zmieniac planu to poprostu stosujesz inne cwiczenia a ogólny zarys planu zostaje ten sam,kombinujesz z czasem cwiczen ilościa powtórzeń,ciężarami kątem ćwiczeń to wszystko ma istotne znaczenie w treningu bo nie dopuszczasz do tego żeby mięśnie zaadaptowały ruch,czyli ciągle je szokujesz,ze skakanka tak jak wyżej.

19arni90
07-12-09, 23:20
nie wiem czy sie dobzre rozumiemy nie mówie kiedy zmienic trening bo to wiem ale kiedy zrobic przerwe w treningu gdzies czytalem chyba ze na poczatu po 8 tyg zrobic 2 tyg przerwy na regeneracje miesni

Micek185
08-12-09, 00:46
analogicznie do treningu,przerwe robisz wtedy gdy czujesz że musisz ją zrobic,np nie masz chęci do treningów lub czujesz sie przetrenowany,możesz ja róznież zrobić po jakims cyklu np jedziesz 2miesiące splitem robisz tydz przerwy(z zachowaniem diety)i zaczynasz np HST, i tak dalej przerwy pomagaja mięśniom się zregenerować.