PDA

Zobacz pełną wersję : Jako początkujący mam kilka pytań.



OSTRY
12-01-07, 16:16
Mam 18 lat, waga 65 kg, wzrost ok. 175cm, moja przygoda z "kulturystyką" trwa ponad miesiac. Mam na celu zwiekszenie masy ok. 5-10 kg (a moze i wiecej) i przybranie odpowiedniej rzezby.Ostatnio zaopatrzylem się w odzywke "Mass XXL", a pozatym moja dieta opiera się głównie na jajkach, mleku, twarogu i przedewszystkim tunczyku.Do wakacji chce zrealizowac pewne cele, min. masa + rzezba, a ponadto interesuje mnie sztuka walki jaką jest tajski boks (MT).Mam kilka pytan związanych z doborem cwiczen, intensywnoscią, konkretnie co, kiedy i jak.Słyszałem ze rozciąganie moze fajnie wspołdziałac z rozbudową ciała, chcialbym się dowiedziec czy to prawda, to 1 pytanie. 2 wydaje mi sie dosyc banalne, jakiej kolejnosci danego dnia mam wykonywac rozciąganie i ciwczenia w siłowni (co najpierw).Cwicze średnio 4 razy w tyg. Proszę o podpowiedzi co do diety, ocene odżywki i czy nalezalo by kupic kreatyne ( do której nie jestem przekonany ).Mile widziany gotowy program ćwiczen a jeszcze bardziej program cwiczen rozciągajacych.Za jakiś czas wysle wam moją fotke i zgłosze się z kolejnymi pytaniami. Jestem początkujący wiec czekam na wasze cenne uwagi, a takich zapewne bedzie wiele. Pozdrawiam.

CreativePL
12-01-07, 16:26
A wiec witaj na forum co do strechingu to jest to podstawa na silowni no i cwiczenia na silowni najpierw to plan ogolnorozwojowy przez ok 1- 2 mce poznej mozna sie brac za plan na mase. Co do odrzywek i kreatyny to trzeba duzo cwiczyc w sensie miec duzy staz minimum 6mce, odradzam ci kupywac kreatyne po meisiacu cwiczen jeszcze jak jedziesz na planie ogolnorozwojowym bo to ci nic nei da a moze zaszkodzic. rozpisz teraz swoj polan jaki masz a tu masz cos o strechingu

http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.htm

jonasz7
12-01-07, 16:28
Â?le zaczołeś ale jak już lecisz to leć ale masz ćwiczyć w trzy dni w tyg.
Masa!!
pon: klatka+tric
śr: nogi+barki+kaptury
pt: plecy+biceps+przedramie

A o diete pytaj w dziale dieta.
zapraszam tu www.kulturystyka.pl/atlas i dobierz sobie tam ćwiczenia
na durze partie (klatka, plecy, nogi)=12 serii w trzech ćw.
na małe(biceps, triceps, barki)=9serii w trzech ćwiczeniach
Ułuż sobie sam i czekam tu na twoje wypociny
Dokup sobie ciężarów bo 60 to mało ale na jakiś czas wystarczy
pzdr.