PDA

Zobacz pełną wersję : Ćwiczenie ze sztangą



gnk1993
06-12-09, 20:12
A więc tak...
Mam 16 lat 170 cm i waże 70 kg i od tygodnia codziennie trenuje ze sztangą oraz hantlami.
Na ławeczce cwicze ze sztangą (40kg) robie dziennie 10-15 serii po 10 podnoszeń - zalezy od dnia.Hantle to samo - 10 kg - 10-15 serii po 10 podnoszeń. Czy moge trenowac tak czesto? nie zaszkodzi to organizmowi?

Ezachiel
06-12-09, 20:16
wszystko zle

pobiegaj po forum i znajdz sobie trening!
trenuj wszystkie partie

i nie ćwicz codziennie bo sie popalisz
pewnie już sobie narobiłeś kłopotu....

michal_f
06-12-09, 20:20
j/w masz inne miesnie niz tylko klata. Plecy, triceps, biceps i najwazniejsze nogi. Nie zapominaj o nich.

gnk1993
06-12-09, 20:24
Ja o niczym nie zapominam...

Trenuje hokej 8 lat - przez ostatnie 2 lata chodziłem na siłownie do klubu i wyrobiłem sobie dobrze nogi, brzuch ,biceps lecz brakowało tylko ławeczki do ćwiczeń i sztangi.Aktualnie mam zerwane wiązadła w kolanie i stąd taka ilosc cwiczeń.Moge cwiczyc jedynie ze sztangą i hantlami

Ezachiel
06-12-09, 20:27
2 lata na siłce w klubie, a klate na ławce walisz codziennie po 10 - 15 serii
rispekt!

gnk1993
06-12-09, 20:48
Jak na samym początku pytam:
Moze to w jakis sposób zaszkodzic miesniom lub organizmowi?

Ezachiel
06-12-09, 20:52
a ja odpowiedziałem:


nie ćwicz codziennie bo sie popalisz
pewnie już sobie narobiłeś kłopotu....

czyli spalisz miesień, on tez potrzebuje odpoczynku
nie wspominając o przetrenowaniu...

gnk1993
06-12-09, 20:54
wystarczy zrobic przerwe zmniejszajac ilosc dni do 4 dni w tygodniu? czyli co 2 dzień

Ezachiel
06-12-09, 20:56
najlepiej to miec konkretny plan

ale po twojemu mowiac to: mozesz ćwiczyć co 2 dzień ale serii to 4 max!
i te 4 to na duze partie czyli klata, plecy, nogi
na bic, tric, barki to 2 -3 serie
jak masz wiecej niz te 40 kg obciazenia to mozesz robić progresje


ale mimo wszystko złap jakis plan

Andrew_ace
06-12-09, 21:25
Jak na samym początku pytam:
Moze to w jakis sposób zaszkodzic miesniom lub organizmowi?

Kolega nie pytał się co zapewni największy przyrost mięśniom, rzeźbę a czy taki trening mu moze zaszkodzić.

Wyrocznią nie jestem ale powiem Ci tak: wsłuchaj się w to co mówi Twoje ciało. Jeżeli na następny dzień czujesz się jak wyżęta szmata i bolą Cię mięśnie to odpoczywaj dopóki to nie ustąpi. Chodzi o procesy kataboliczne a więc o to byś dosłownie nie spalił mięśni. Jeśli schudniesz to też będzie sygnałem że brakuje węglowodanów jak i białka.

W hokeju potrzebujesz szybkości, refleksu ale i siły. Stąd polecam "uśredniony" trening. To co robisz przez pół z większymi cieżarami.

gnk1993
06-12-09, 23:31
Jeżeli chodzi i ból miesni na nastepny dzien to nic takiego nie mam.
Jedynie 2-3 dni od pierwszego razu wszystko mnie bolało ale ze względu na zakwasy a nie na zmeczenie czy przesilenie mięsni.
Postanowiłem robić to co wcześniej 4 razy w tygodniu + w ''dni wolne'' 5 x 40 brzuszków i 8 razy 10 pompek z nogami na wysokosci głowy.

Andrew_ace
07-12-09, 08:07
A co jest w ogóle Twoim celem? Jak będziesz trenował tak często to możesz szybko wypalić swóją motywację.

gnk1993
07-12-09, 16:11
Co jest moim celem?
Wyrobienie sobie miesni na brzuchu oraz miesnie klaty do zakonczenia leczenia kontuzji.
Pózniej nie bede miał na to czasu... ;s

Andrew_ace
08-12-09, 08:22
Trenować można często o ile nie te same grupy mięśni. Inaczej zyskasz tylko na rzeźbie. Brzuch można codziennie. Choć i tu spotykałem się z różnymi opiniami.

Micek185
08-12-09, 09:33
Trenować można często o ile nie te same grupy mięśni. Inaczej zyskasz tylko na rzeźbie. Brzuch można codziennie. Choć i tu spotykałem się z różnymi opiniami.
nie można,to mięsień jak każdy inny a jak wiemy wszystkie mity o aw6juz zostały obalone,każdy miesien potrzebuje czasu na regenerację bo w tym własnie czasie rośnie.

Andrew_ace
08-12-09, 10:00
Zgadzam się z Tobą, ja też nie trenuję brzucha codziennie. Czytałem, że z racji iż grupa mięśni brzucha jest "bliska" układowi trawiennemu to jest dobrze ukrwiona i szybko się regeneruje. Tak samo, że aby wyrzeźbić te mięśnie ćwiczymy codziennie. Najgorsze jest to, że raz pisze się tak a raz inaczej i każdy ma coś na poparcie swoich słów. Ja tam ćwiczę i tak pod siebie ;-) To najlepsze rozwiązanie.

Andrew_ace
08-12-09, 10:12
Żeby nie było że piszę głupoty:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=23227

nawet i u Was jeden ćwiczy 5 razy w tyg a inny pisze że można codziennie.

gnk1993
08-12-09, 14:55
Nie chce zasmiecac forum nowym tematem bo pewnie juz taki był, lecz niemoge znalezc.
Czy to w, ktorym miejscu trzymam sztange podnoszac ja na plaskiej laweczce ma znaczenie? czy jezeli zlape ja szerzej, wezej ma jakies znaczenie?
Pytam bo oglądałem filmik na yt jak jedni trzymają sztange z odstepem 1 reka od 2 10 cm, jedni na szerokosci swoich barków a jeszcze niektórzy bardzo szeroko.Czy jest w tym jakas róznica?

Andrew_ace
08-12-09, 15:09
Jest. Przy wąskim uchwycie trenujesz wewnętrzne części m. klatki a w szerokim zewnetrzne. Przy szerokim bardziej je rozciągasz. Zakres ruchu jest odpowiednio większy i mniejszy. Wiele nie udźwigniesz mając rękę przy ręce, łatwio też o kontuzję. Ogólnie wąrki uchwyt odradzam. Polecam hantle w takim przypadku.

gnk1993
08-12-09, 15:29
ok, dzięki