PDA

Zobacz pełną wersję : ,, Wielki " PROBLEM !!!



guttata1
06-12-09, 19:00
Witam!!!
Mam 14 lat i gdy patrzę w lustro aż żal mi siebie.
Chciałbym zacząć ćwiczyć tylko że mam ,,chude'' ręce :(
Co mam z tym zobić ?!

PS. Tylko nie piszcie żebym się bał za książki :P

puma007
06-12-09, 19:03
tu nie ma co zaduzo wymyslac,skoro masz 14 lat,zaczni duzo jesc,mozesz cwiczyc swoim ciezarem czyli pompki brzuszki,drazek wsyztko

ps:zapomnialem dodac ze chude rece to nic zlego,nie przeszkadzaj do treningow,odrazu pudzianowskim nie bedziesz,czasu i wytrwalosci a bedzie ok

D3
06-12-09, 19:08
Witam!!!
Mam 14 lat i gdy patrzę w lustro aż żal mi siebie.
Chciałbym zacząć ćwiczyć tylko że mam ,,chude'' ręce :(
Co mam z tym zobić ?!

PS. Tylko nie piszcie żebym się bał za książki :P



Wstrzykuj sobie synthol w łapy to będziesz miał duże... taka odpowiedź może być? A za książki możesz się wziąć przy okazji

mtm
06-12-09, 19:33
poczytaj ;

- http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15375

bądź aktywny nie ograniczaj sie do w-f'u . staraj się nie jeść niezdrowych rzeczy ,jedz "dobre" produkty w solidnych ilościach .

Poproś rodziców o drążek , staraj sie podciągać rób ćwiczenia z własnym ciężarem ; Za młody jesteś na trening typowo siłowy .

maniek90
07-12-09, 14:22
14 lat to za malo zeby chodzic na typowa "silownie" koledzy maja racje jesc jesc i jeszcze raz jesc -pompki drazek ewentualnie cwiczenie klatki na lawce prostej.

mały huba
07-12-09, 14:27
Nie uważam żeby na siłownię było za wcześnie.
Większość ludzi którzy zaczynali wcześniej dobrze na tym wyszła(vide moje otoczenie), oczywiście nie szarżować na ciężary tylko robić swoje najlepiej pod okiem kogoś z głową na karku.

Proponuję przejrzeć treningi w podwieszonych tematach działu i starać nie wykonywać się tych najbardziej złożonych ćwiczeń obciążających kręgosłup na dużych ciężarach(martwy ciąg,przysiad,wyyciskanie nad głowę).
Pozdro

Gangsta Latino
07-12-09, 14:28
Wnioskując z "chudych rączek" to jest z ciebie mała szkapa, więc dużo jedz ( ale nie słodyczy tylko mięcha!! + jajka itp POCZYTAJ!!) ćwicz z własną masą ( pompki, przysiady, brzuszki itp)! Możesz sobie dokupić hantle i ławkę i pocisnąć jakiś lepszy plan ale póki co radze Ci przez min. 4-5 miechów ćwiczyć własną masą:D

Zobaczysz, że efekty będą, ale PAKUJ A SIE NIE OPIERDALAJ!!! Jak ci sie nie chce to Ci się ma chcieć!!! Jak jesteś osłabiony to masz być wzmocniony!! Jak boli to DOBRZE!!!

Taka gatka motywująca naszego byłego trenera od piłki:P oprócz tego o pakowaniu oczywiście xD

Pozdro ziomek

Andrew_ace
07-12-09, 15:16
Zgadzam się z moimi przedmówcami jeśli chodzi o unikanie z dużych cieżarów. W tym wieku innymi ćwiczeniami możesz zwiększyć wydolność swojego organizmu co znacznie pomoże w przyszłości trenować kulturystykę. Co do tego że jesteś szczupły to z lekka normalne w Twoim wieku. A że koledzy są nieco więksi nie oznacza że jesteś skazany na wieczne niepowodzenie. Oni później będą mieli otłuszczone brzuchy a Ty ABS.

Pozdro i nie łam się!!

guttata1
07-12-09, 15:28
Tata, który kiedyś pakował powiedział że zapisze mnie na siłownię (www.siłownia.com.pl) i tam będę ćwiczył pod okiem instruktora.
Co o tym pomyśle sądzicie ?!

Andrew_ace
07-12-09, 16:40
Z jednej strony warto wykorzystać Twój zapał do treningów ale z drugiej podobno w Twoim wieku nie wolno jeszcze ćwiczyć. Czytałem gdzieś, że treningi z dużymi obciążeniami bezpowrotnie zmieniałą strukturę kości przez co znacznie zmniejsza perspektywę wzrostu. Jakby nie było odradzam szukanie informacji w sieci bo pełno tu proroków i encyklopedii a to Ty będziesz miał 165cm do końca życia. Może by tak skonsultować to z lekarzem? Tak w ogóle to ile masz wzrostu i ile ważysz?

Ezachiel
07-12-09, 16:46
Czytałem gdzieś, że treningi z dużymi obciążeniami bezpowrotnie zmieniałą strukturę kości przez co znacznie zmniejsza perspektywę wzrostu.

chyba w Men's Health...


wzrost to genetyka, chyba ze chcesz tony przerzucać...
wiadomo, młody organizm trzeba przygotować, za wieksze ciezary bym sie nie zabierał...

Andrew_ace
07-12-09, 16:54
Przezabawne. O takich chodzących encyklopediach właśnie pisałem.

Micek185
07-12-09, 16:57
ćwiczenia siłowe wpływaja na układ kostny wzmaciając go ale nie powodując zatrzymania wzrostu.to najwiekszy mit.jesli masz 14 lat to jeszcze za mało testosteronu produkujesz żeby sie brac za cieżary najlepszym wiekiem jest ok16lat,wtedy osiąga sie najlepsze rezultaty.tobie proponuje cwiczenia takie jak bieganie,drążek,pompki,brzuszki a nie typowe siłowniane na to przyjdzie pora.
pozdro