PDA

Zobacz pełną wersję : Podciaganie na drążku



marco84
06-12-09, 12:01
Witam , prosze o pomoc w sprawie podciągania na drążku . Doszedłem do 10 powtórzeń w serii i na tym koniec , nie potrafię się przełamac i stoję w miejscu . Ważę 78 kg przy wzroście 172cm , wyciskam 90 kg na klatę . Prosze o porady , gdyz w przyszłym roku startuje na awf , a tam wiadomo - podciaganie obowiązkowe na egzaminie . Pozdrawiam .

bulitto
06-12-09, 12:10
no to ciśnij z krzesłem to pomaga dużo podobno,stawiasz krzesło i tylko robisz ruch opuszczania sie

1Matt
06-12-09, 12:31
heh po prostu ćwicz podciąganie a siła sama przyjdzie... przez rok czasu to chłopie nadrobisz.
zresztą na egzaminie będą o wiele trudniejsze rzeczy niż to podciąganie...

m@bi
06-12-09, 12:52
lol pierwsze słysze aby na AWF było podciąganie :} W jakim to mieście? ( Obecnie studiuje na AWF)

1Matt
06-12-09, 12:54
dlatego napisałem, że na egzaminie są trudniejsze rzeczy:P
jakby podciąganie było wyznacznikiem tego, że ktoś na AWF się nadaje^^
xD
moby co studiujesz?;> kierunek?;> a raczej specjalizacja:P

m@bi
06-12-09, 14:25
nie moby :P tylko mabi :P Turystyka i rekreacja :) Jak chcesz to ci napisze jaki ja miałem egz sprawnościowy.

michal_f
06-12-09, 14:30
Turystyka i rekreacja :) Jak chcesz to ci napisze jaki ja miałem egz sprawnościowy.

dobry kierunek ... tez chyba na cos takeigo pojde a specjalizacja odnowa psychosomatyczna :) napisz mi jaki males ten egzamin :)

AKRO
06-12-09, 20:23
Witam , prosze o pomoc w sprawie podciągania na drążku . Doszedłem do 10 powtórzeń w serii i na tym koniec , nie potrafię się przełamac i stoję w miejscu . Ważę 78 kg przy wzroście 172cm , wyciskam 90 kg na klatę . Prosze o porady , gdyz w przyszłym roku startuje na awf , a tam wiadomo - podciaganie obowiązkowe na egzaminie . Pozdrawiam .

Ja wyszukałem w necie jakiś plan. Robie 8 serii na każdym treningu, powtórzenia - Ile dam rady. Podnoszę się na rozne sposoby, szeroko, wąsko, nad-podchwytem. I fajny plan, robie go dopiero tydzień, a już sie podnoszę o 5 razy więcej na szerokim .

m@bi
06-12-09, 22:04
1) 30s i robisz na maksa brzuszki
2) Rzut piłka lekarska nie pamietam wagi :P
3) Skok z miejsca w dal
4) Tor przeszkód
5) w zwisie na drabinkach miałes przejsc 3m w lewa strone ( Najlepszy miałem czas z całego roku ponizej 2s) xD
6) Bieg wahadłowy czyli cały czas przyśpieszasz, biegniesz póki nie padniesz :)

Cielu7
06-12-09, 22:22
widzisz turystyka to inna mańka na wychowaniu to najgorszy jest basenik :P

m@bi
06-12-09, 22:34
Cielu tez mam basen :P takze to sie rózni jedynie zajęciami teoretycznymi, tak naprawdę turystyka ma więcej sportu niz WF :P Co do pływania ja nie mam problemów 5 lat pływałem i mam ratownika więc ja nie musze pływac :D:D

Cielu7
06-12-09, 22:59
to plus dla ciebie ja to co najwyżej się nie utopie :P nie no coś tam sie popłynie :D

Micek185
06-12-09, 23:23
do autora arta:
podciagaj się najpierw nachwytem do bólu zejdz odpocznij podnoś sie nachwytem do zmeczenia
poniej jak sił braknie podstawiasz krzesło znów sie unosisz a jka nie mozesz to pomagasz sobie odpychając sie nogami,na koncu zrób z dwie serie powt.negatywnych czyli z krzesła z samej góry opuszczasz sie do dołu powoli kilka ruchów powinno wystarczyc, zx 3 takie treningi w tyg i powinienes po paru tyg widziec niezłe efekty

ćwiczenia dodatkowe:
-ściąganie linki wyciagu do klatki
-szrugsy
-wiosłowanie sztanga/hantlą
-po częsci unoszenie sztangi stojąc nachwytem(cwiczenie podobne do cwiczenia na biceps z tym że nachwytem)

pozdro

Giro
07-12-09, 17:32
http://www.e-kulturystyka.info/showpost.php?p=283829&postcount=17

Marcinek
07-12-09, 20:13
e tam pieprzenie, ze do 10 i wiecej nie pojdzie, ciekawe jak Ty cwiczysz? ja zanim zaczalem przgode z silka z mama sie klocilem, ze nie chce drazka, ale kupila mi na sile..
zaczynalem doslownie od 1 podciagniecia, potem regularnie pare razy dziennie od tak z nudow sie podciagalem, potem mialem dluzsza przerwe, ze mi sie nie chcialo i przyszedl moment na wf na ocene minimum 12 na 6 zajebalem 33 :) chciec to moc. dodatkowo mozna balansowac cialem :)

Andrew_ace
08-12-09, 09:32
Można dodać ze dwa podciągnięcia jeśli do tej pory wykonywałeś te dziesięć idealnie technicznie. Po opuszczeniu, przy pierwszym momencie podnoszenia "szarpnij" i przyśpiesz gdyż jest to najtrudniejszy moment w ćwiczeniu. Wiadomo że będzie to powtórzenie oszukane.