PDA

Zobacz pełną wersję : jak z aerobami? prosze o pomoc



link64
04-12-09, 17:40
mam małe pytanko ćwicze na mase 3x w tygodniu pn i pt dołączam bieganie (żeby zrzucić troche sadełka ) zawsze po trenigach brałem kretke ,po 20 minutach zapijałem gainerkiem i teraz nie wiem czy kretke i gainera brac po terenigu i isc pobiegac czy trenig i bieganie i pózniej dopiero kreta i gainer prosze o pomoc...

1Matt
04-12-09, 17:43
dajesz radę biegać jeszcze po treningu? no ładnie.
ja bym na bieganie wyznaczył dni nietreningowe:)
wtedy nie ma problemu, krety nie włączasz do biegania tylko gainerka po żeby uzupełnić ubytek energetyczny:) pewno tyle ile ludzi tyle sugestii, wedle własnych predyspozycji.
ja po siłowni już bym nie dał rady biegać:P
czemu po 20 minutach zapijałeś gainera? po treningu musisz jak najszybciej uzupełnić ubytek energetyczny,
bo wiadomo, jeżeli organizmowi się nie dostarczy węgli on będzie czerpał energię z mięśni a wtedy trening do dupy...

link64
04-12-09, 17:49
ok czyli bieganie przeżucić na dni nietrenigowe po bieganiu należy coś zastosować czy niekoniecznie?
jeżeli chodzi o te 20 minut to wygląda tak że zapodaje mono a pózniej gainer czy można zapić kretke gainerem? czy trzeba czekać

KowalX
04-12-09, 17:49
mam małe pytanko ćwicze na mase 3x w tygodniu pn i pt dołączam bieganie (żeby zrzucić troche sadełka ) zawsze po trenigach brałem kretke ,po 20 minutach zapijałem gainerkiem i teraz nie wiem czy kretke i gainera brac po terenigu i isc pobiegac czy trenig i bieganie i pózniej dopiero kreta i gainer prosze o pomoc...

spożyj węgle ,a po wszystkim węgle z białkiem

w sumie może być gainer i po wszystkim normalny posiłek

link64
04-12-09, 17:54
a czy można kretke zapić gainerem? w gainerze jest białko a kretka i białko podobno sie gryzie i trzeba odczekac?

1Matt
04-12-09, 18:31
krety nie bierz po bieganiu, po co? wypij gainerka, a potem normalny posiłek tak jak mówi kowal i wsio:) przy bieganiu nie zależy ci na budowaniu masy, ale na spalaniu tłuszczyku;)

link64
04-12-09, 19:04
a po trenigu siłowym jak to sie ma bo zawsze brałem kretke i czekałem 20 minut aby popić gainerem czy trzeba tak robic czy można te dwa suple naraz zapodać?

D3
04-12-09, 19:22
spożyj węgle ,a po wszystkim węgle z białkiem

w sumie może być gainer i po wszystkim normalny posiłek


Czyli spożywanie białka (izolat) zaraz po treningu nie ma sensu?

maniek90
04-12-09, 19:23
ponoc jak sie cwiczy na mase to nie powinno sie biegac

1Matt
04-12-09, 19:26
maniek wyjaśnij mi dlaczego? aerobów też nie powinno się robić?

maniek90
04-12-09, 19:31
najpierw sie robi mase a potem redukcje nie prawda?:d po co robic mase zeby spalac ? nie kumam

1Matt
04-12-09, 19:34
a co na masie robisz? tłuszcz czy mięso? chyba raczej masę mięśniową... spalasz raczej niepotrzebny tłuszcz, spalasz go w postaci energii... chyba, że ci zależy tylko na kg to rób jak uważasz;]
podczas redukcji spalasz tłuszcz to jest głównie, ale można też robić przy tym mniejszą
ilość masy, przecież to się nie wyklucza, po prostu inne trening i inne diety.

maniek90
04-12-09, 19:44
ale spojrz na to inaczej, najpierw robisz mase miesniowa po zakonczeniu masy miesniowej przechodzisz do redukcji, pozostawiajac czyste miesnie. jezeli chodzisz na silownie 3 razy w tyg robiac mase i 3 razy w tyg biegajac to mija sie z celem. sam mowiles: ja bym nie dal rady biegac jeszcze. albo jestes kulturysta albo lekkoatleta.wieksze efekty beda jezeli zrobi mase a potem redukjce. nigdy nie spalisz fatu miejscowo np z brzucha bo tak sie nie da, jezeli robic mase to mase redukowac to redukowac. po co meczyc sie 2x?

1Matt
04-12-09, 19:51
to zależy od własnych predyspozycji i budowy... jeżeli kogoś zalewa, warto włączyć aeroby, jazdę na rowerze, bieganie, żeby się nie zmarnować. Chyba, że lubisz być karkiem albo "misio".
on chciał robić i siłownie i bieganie w jednym dniu, tego bym nie dał rady.
dziwi mnie tylko, że tytuł tematu "aeroby" a pytał o bieganie...
masa nie wyklucza spalania tkanki tłuszczowej... pracuj jak chcesz.
ja właśnie trenuje tak aby przybierać w mięsie a tłuszcz tracić albo stać w miejscu z jego poziomem, mam tylko problem, że w talii się odkłada, ale i na to się sposób znajdzie;]

maniek90
04-12-09, 19:56
zgadzam sie, wiesz pytalem nie dawno na forum " masa + brzuch czy sam brzuch". takze mam problem z tkanka tluszczowa na brzuchu. slim shady odpowiedz mi ze nie dam rady wypalic go cwiczac na mase. poradzil abym dalej robil mase a na wiosne wlacze aeroby itp i bedzie wporzadku. zapewne masz tak samo jak ja, ja rowniez nie dal bym rady cwiczyc i biegac nawet jesli mialbym biegac w dni nie treningowe( moje miesnie musza odpoczac i sie zregenerowac na nastepny trening).racja jego predyspozycje i jego wola. nie ma sie co klocic warto polemizowac i dochodzic do kompromisow.:)

1Matt
04-12-09, 20:13
i slim shady miał rację, bo to zależy od sytuacji i własnych predyspozycji.
ja mam brzuch w miarę wyraznie wyrzezbiony, ale jak widzę, że mi go podlewa
to włączam aeroby, zmniejszam ilość węgli itd. żeby go nie zmarnować...
wtedy trochę stopuję z masą, ale przynajmniej nie jestem w kit zalany:)
każdy ma swój sposób, nie jest regułą masa--> redukcja-->masa itd. itd.
ja robię w ten sposób co napisałem i jestem zadowolony;]

link64
04-12-09, 21:18
nieporozumienie!

głownie chodziło mi o to że biorąc mono i zaraz popijając go odżywką w której jest białko jest nie bardzo tak wyczytałem na forach że powino się odczekać od dawki kreatyny i dopiero po jakimś czasie mozna spożyć białko ale nie wiem czy to mit czy prawda?

Aponax
04-12-09, 22:24
Nie chce mi sie czytac tu niektorych "wypocinek" ale dodam cos od siebie. Zauwazylem ze ktos napisal ze podczas robienia masy nie powinno sie biegac/robic aero - czy tam cos. A otoz powiem wam ze nawet jest to bardzo wskazane. Dlaczego ?spalamy tłuszcz ktory idzie nam zawsze na masie , nawet jak jestesmy ekto to i tak idzie nam tluszcz a jest on zbedny !! bo po co na masie (masa czylli masa mięsniowa) potrzebny nam tluszczyk na plecach(tzw.boczki) czy tez na brzuchu. Jeszcze jedna wazna rzecz dla niejadkow na diecie ,przyspieszamy metabolizm , bo owocuje po paru treningach wiekszy apetyt a co z tym idzie ?? jemy wiecej a jak jemy wiecej to jest wiecej kcal. Ja bedac na masie zawsze minimum 3 x w tygodniu po 30 min na rowerku lub biezni dlatego wlasnie jestem wstanie podniesc na masie swoja wage o ponad 10kg w ciagu miesiąca (nie mowie tu ze nie biore odzywek , bo oczywiscie biore ale podstawowe no imoze czasm kreatynka wejdzie lecz zadko to sie zdarza) dochodze do 6,5g-7,5g wegli na kg msy ciala to waga codziennie coraz wiecej wskazuje.

jaca666
04-12-09, 22:28
To jest kulturystyka czy sumo?
3 razy na tydzień 20-30minut musi byc nawet dla lepszego metabolizmu i regeneracji mięśni...

1Matt
04-12-09, 23:07
to samo pisałem;] po prostu potwierdziło to moje "wypociny":P

maly25
05-12-09, 11:05
a po trenigu siłowym jak to sie ma bo zawsze brałem kretke i czekałem 20 minut aby popić gainerem czy trzeba tak robic czy można te dwa suple naraz zapodać?

najlepiej biez krete na czczo z rana i przed treningiem, a zaraz po treningu wypij gainera i problem z glowy

Aponax
05-12-09, 17:18
to samo pisałem;] po prostu potwierdziło to moje "wypociny":P

dokladnie to nie byl to post pisany do ciebie :]. tylko do kolegi ktory poprostu nie mogl zaczaic ze gadasz dobrze :].