PDA

Zobacz pełną wersję : codzienny trening??



m123
01-12-09, 08:44
Witam wszystkich może na początku coś o sobie staż 11 miesiecy wzrost 176cm waga 78 kg. Mój problem polega że chce ćwiczyć a nie zawsze czas na to pozwala, wiec czy dobrym rozwiązaniem było by ćwiczenie codziennie jednej parti mięsni? W tej chwili moim celem jest nabranie masy mięśniowej, od stycznia tego roku pracowałem nad redukcją i wyszło to nawet dobrze z 96 jest 78, teraz jak wspomniałem praca nad masą i czy własnie codzienne treningi w tym nie przeszkodzą. Pracuje po 12 godzin dziennie i nie zawsze wieczorem mam czas aby dobrze potrenować dwie partie mieśni. Dotychczas trenowałem tylko 2 razy w tygodzniu, co jakieś 4 dni.

mtm
01-12-09, 17:36
Najlepiej 3 dni , 4 max . poco ci pięć aż tyle nie potrzebujesz i PRO nie jesteś .

m123
01-12-09, 19:36
chodzi o to czy na jednym treningu można ćwiczyć tylko jedną partie mięśni??

Sosna91
01-12-09, 19:56
łączy się dużą partie z małą, ale nie jest to regułą, może też trenować treningiem FBW tak masz wszystkie partie danego dnia,

slim shady
01-12-09, 20:28
ja trenuje jedna partia na trening ;)

ale możesz robić FBW jak pisze Sosna, treningi są krótkie i efektywne, i przećwiczysz wszystkie mięśnie

D3
01-12-09, 20:32
http://www.discussbodybuilding.com/downloads/Max-OT.zip

Aponax
01-12-09, 20:45
chodzi o to czy na jednym treningu można ćwiczyć tylko jedną partie mięśni??

ja cwiczylem 5 lat jedna partie codziennie (własciwie to juz samnie wiem ile lat cwicze na silowni - tak szybko mija ze masakra):]. Nawet zdazalo sie ze czworki z dwojkami i lydkami rozkladalem. I na dobre mi to wyszlo :]. Teraz od roku moze poltora jade 2 partie 4 dni w tygodniu i chyba przerzuce sie na 1 partie codziennie:]. Bo wole "katowac" miesnie , lepiej na mnei to dziala lubie czuc po treningu bezwlad danej parti , jak nie moge szklanki utrzymac - własnie miedzy innymi dlatego cwicze kulturystyke a nie gram w bierki. Ale co tam duzo mowic, proponuje Ci wyprobowac - jak zapewne wiesz co 6-8 tygodni zmienia sie plan (standardowo, lecz nei zawsze) wiec zacznij 8 tygodni kazda partie osobno i nastepne 8 tygodni po 2 partie (male i duze na treingu) i zobaczysz co Ci bardziej odpowiada. Bo to ty masz sie dobrze czuc na treningu i po treningu , to ty masz byc zadowolony pozniej z efektow a nie my !!
Możesz także cwiczyc na wyczucie (lecz tego poczatkujacym nie polecam) czyli cwiczysz bez ulozonych cwiczen z gory , np. ten tydzien 4 cwiczenia na biceps a w nastepnym 4 inne cwiczenia na biceps - lecz jak mowilem to nei dla poczatkujacych.

m123
02-12-09, 09:39
własnie o to mi chodzi bo jak wspomniałem na początku po 12 godzinach w pracy wieczorem nie zawsze starcza sił na trening dobry trening 2 partii mięśni i chyba lepiej codzień na maksa jedną no tak mi sie wydaje więc prosze o porade o podanie kolejności na cały tydzień wczesniej robiłem klatka+bic, następnie plecy+tr, barki+nogi+przedramie, i do każdego treningu brzuch jakieś 10-15 min mix abs, a6w.

Aponax
02-12-09, 19:57
własnie o to mi chodzi bo jak wspomniałem na początku po 12 godzinach w pracy wieczorem nie zawsze starcza sił na trening dobry trening 2 partii mięśni i chyba lepiej codzień na maksa jedną no tak mi sie wydaje więc prosze o porade o podanie kolejności na cały tydzień wczesniej robiłem klatka+bic, następnie plecy+tr, barki+nogi+przedramie, i do każdego treningu brzuch jakieś 10-15 min mix abs, a6w.

doskonale rozumiem twoje zmeczenie po pracy. Lecz jest mozliwosc abys na treningu byl pelen sil !! sa stacki przed i po treningowe - czynia cuda!! Kiedys gdy pracowalem na budowie -mlody silny to wykozystywali nie mailem sily podnosic 50kg , lecz zakupilem stack przedtreningowy i mialem sile taka jak nie bylbym w pracy.

A co do kolejnosci , to zalezy od Ciebie i tylko wylacznie od Ciebie. Ja zawsze jechalem tak : pon- klatka wtorek-biceps sroda plecy czwartek triceps piatek nogi sobota barki i naramienne niedziela wolne lub rozkladasz nogi na 2 czesci (1 czesc czworki 2 czesc dwujki) Brzuch i lydki co 2 trening - na zmiane :].

BTW. przedramienia nie cwicz bo narobisz sobie kontuzji , ew. jezeli juz chcesz to 1 cwiczenie raz na tydzien i to lekkimi ciezarami - bardzo lekkimi.

Jak cos to pisz :] chetnie odpowiem - czy tu cyz na pw wszystko mi jedno :].

Dementor
02-12-09, 21:24
Aponax a po ile serii robiles na każdą partie?
Masa ci przybywała po takim treningu?

Bo tez mam zamiar cos zmienic od przyszlego tygodnia, wiec moze bym sie na to skusił.

alder
02-12-09, 21:28
BTW. przedramienia nie cwicz bo narobisz sobie kontuzji , ew. jezeli juz chcesz to 1 cwiczenie raz na tydzien i to lekkimi ciezarami - bardzo lekkimi.


czemu ?

Aponax
03-12-09, 20:13
Aponax a po ile serii robiles na każdą partie?
Masa ci przybywała po takim treningu?

Bo tez mam zamiar cos zmienic od przyszlego tygodnia, wiec moze bym sie na to skusił.

zaczynalem od 58-60kg (nie pamietam) teraz obecnie 136 wiec mysle ze masa da rade przybyc na takim treningu. To zalezy od danego cwiczenia na jedno 4 serie na drugie 3 serie a np. przysiad to robilem 5-6 seri :]. Rożnie ja cwiczylem na "wyczucie" :] i tak cwicze do dzis.

A sprawa przedramion byla poruszana pare razy chyba na tym forum - moglem sie mylic bo nie jestem gosciem tylko na 1 forum :].

Aponax
03-12-09, 20:18
zaczynalem od 58-60kg (nie pamietam) teraz obecnie 136 wiec mysle ze masa da rade przybyc na takim treningu. To zalezy od danego cwiczenia na jedno 4 serie na drugie 3 serie a np. przysiad to robilem 5-6 seri :]. Rożnie ja cwiczylem na "wyczucie" :] i tak cwicze do dzis.

A sprawa przedramion byla poruszana pare razy chyba na tym forum - moglem sie mylic bo nie jestem gosciem tylko na 1 forum :].

niemoglem edytowac - znowu cos sie zjebalo

na jedno cwiczenie tyle serri abys zle tego nei odebral :].

lukasz223
03-12-09, 21:19
Ja polecam ćwiczenie 3 razy w tygodniu na jakimś sprzęcie przy którym możesz poćwiczyć różne partie mięśni. Ostatnio kupiłem sobie tani atlas Atlas Hop-Sport HS-1044e w Presto i teraz mogę na nim ćwiczyć różne partie mięśni zarówno na siłę jak i na masę.

Aponax
04-12-09, 16:32
Ja polecam ćwiczenie 3 razy w tygodniu na jakimś sprzęcie przy którym możesz poćwiczyć różne partie mięśni. Ostatnio kupiłem sobie tani atlas Atlas Hop-Sport HS-1044e w Presto i teraz mogę na nim ćwiczyć różne partie mięśni zarówno na siłę jak i na masę.

heh szkoda mi takich ludzi ale co tam ... niech sie pozabijaja na silowni ...

m123
04-12-09, 20:01
co do tego stack-u nigdy nic nie brałem (moze poza bcaa)obecnie posiadam jak narazie mono 500g musze jeszcze kupic cos na stawy :(. jedyne co używam obecnie to białko jako uzupełnienie diety której nie moge dopilnować przez prace.

michal_f
04-12-09, 20:58
to jak nic wczesniej nie brales to wez mono i trzymaj diete

Aponax
04-12-09, 22:13
m123 , to jak zmeczony po pracy jestes lyknij sobie jakis stack przedtreningowy ! i do tego mono i jezeli chcesz juz to akkg. Na stawy polecam Ci animal flex - nie ma niczego lepszego !!! najlepsze na rynku obecnie .

Edit: podstawowe suple jezeli masz kase to tez mozesz brac :
-bcaa
-aminokwasy
-witaminki - polecam Animal pak
-bialko/wegle/gainery ...