PDA

Zobacz pełną wersję : Odpowiednie ułozenie treningu



rossiNH
30-11-09, 00:33
Dokładnie tydzień temu zacząłem chodzić na siłownie do piwnicy w moim bloku. Jest tam praktycznie wszystko co potrzeba do ćwiczeń na wszystkie partie mięśniowe. Jako że trenuje piłkę nożna w klubie na wstępie rezygnuje z ćwiczenia na siłowni dolnych partii(nogi uda itd.)Typ mojej sylwetki wydaje mi się endomorficzny.Mam około 173 cm i waga 67 kg. Moim celem jest idealnie wyrzeźbienie ciała, nie zapominając oczywiście o sile i masie, ale rzeżba to dla mnie priorytet. Na siłowie będę uczęszczał 4 razy tygodniowo. I tak o to rozplanowałem, że w poniedziałek będę ćwiczył Klatke,Biceps, w środe plecy,triceps w piątek barki, przedramię a w niedziele brzuchy(brzuchy jak starczy czasu będę wrzucał czasem i w srodku tygodnia) i po 1 parti mieśniowych co tydzień(czyli np. 1 tygodnia w niedziele klatka za tydzień biceps itd.) poniżej znajduje się rozpiska ćwiczeń które mogę wykonac na silowni. I tak zamierzam wykonywac po 4 serie powtórzeń kolo 10-12 na kazda partie miesniowa(czasem 5 seri np. plecow) i tu proszę o rady dotyczące (to co napisałem to Tylka moja sugestia, na prawde jeśli chodzi o silownie jestem początkującym i zielony) Moja prosba polega na doradzeniu ilości serii, jakie cwiczenia wykonywac z tych co podalem ilości powtórzeń Ew dieta lub np. bieganie rano itd. Powtarzam ze przede wszystkim zalezy mi na rzezbie)także proszę o pomoc w doborze ćwiczeń serii,powtórzeń jakie przerwy miedzy seriami,powtorzeniami oraz zmiana ćwiczeń itd

PONIEDZIAŁEK

*Klatka
-Rozgrzewka(krążenia ramion, nadgarstków, wymachy, pompki

-Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej
(cała grupa mięśni klatki piersiowej, mięśnie trójgłowe ramion, przednie aktony mięśni naramiennych.)

-Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej głową w górę
(cała grupa mięsni klatki piersiowej z podkreśleniem jej górnej części, mięśnie trójgłowe ramion, przednie aktony mięśni naramiennych.)

-Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce skośnej-głową w dół
(cała grupa mięsni piersiowych z podkreśleniem dolnych rejonów, mięśnie trójgłowe ramion, przednie aktony mięśni naramiennych.)

-Rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej
(mięsień piersiowy większy(jego wewnętrzna i zewnętrzna część),mięsień kruczoramienny, przednie aktony mięśni naramiennych, piersiowy mniejszy, zębaty przedni.)

-Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej wąskim uchwytem
(wewnętrzna część mięśnia, przednie aktony mięśni naramiennych, mięśnie trójgłowe ramion.)

-Przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki poziomej
(cała grupa mięśni piersiowych, mięśnie najszersze grzbietu.)

-Pompki

*Biceps
-rozgrzewka(wymachy, krążenia, pompki rozciągania mięśni.)
-Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem
(mięśnie dwugłowe ramion(obie głowy- zależność szerokości uchwytu i zaangażowania poszczególnych głów podana poniżej), mięśnie przedramion.)
-Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem z supinacją nadgarstka (dwugłowe ramion, ramienno promieniowe, mięsnie przedramion.)
-Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc uchwytem młotkowym (mięśnie ramienne, mięsnie dwugłowe ramion, mięśnie przedramion.
-Uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku (mięsnie dwugłowe ramion, mięśnie ramienne, mięśnie ramienno promieniowe.)
-Uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na ławce skośnej z supinacją nadgarstka (mięsnie dwugłowe ramion, mięśnie ramienne, mięśnie przedramion, mięśnie ramienno promieniowe.) -Uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie w podporze o kolano (mięsnie dwugłowe ramion, mięśnie ramienne, mięśnie przedramion.)
-Uginanie ramion ze sztangą nachwytem stojąc mięsnie ramienno promieniowe(umieszczone na wierzchu przedramion), mięśnie dwugłowe ramion, mięśnie przedramion ) .
-Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie (mięsnie ramienno promieniowe(umieszczone na wierzchu przedramion), mięśnie dwugłowe ramion, mięśnie przedramion
Środa
*Plecy
-Rozgrzewka(-Skręty, skłony tułowia, krążenia ramion.)
-Podciąganie na drążku szerokim uchwytem(nachwyt) (mięśnie najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe, dwugłowe ramion.)
-Podciąganie na drążku w uchwycie neutralnym (mięśnie obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe, najszersze grzbietu, dwugłowe ramion.)
-Podciąganie na drążku podchwytem (najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe, dwugłowe ramion.)
-Podciąganie sztangi w opadzie(wiosłowanie) (najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe, czworoboczne, mięśnie równoległoboczne.)
-Podciąganie sztangielki w opadzie(wiosłowanie) (mięśnie najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, mięśnie równoległoboczne.)
-Przyciąganie linki wyciągu górnego w siadzie (najszersze grzbietu, obłe większe, obłe mniejsze, mięśnie równoległoboczne .)
-Ściąganie drążka/wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem(nachwyt) (mięśnie najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe.)
- Ściąganie drążka/rączki wyciągu górnego w siadzie podchwytem (mięśnie najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe.)
-Ściąganie drążka/rączki wyciągu górnego w siadzie uchwyt neutralny (mięśnie obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe, najszersze grzbietu.)
-Przenoszenie sztangi w leżeniu na ławce poziomej (dolne partie mięśni najszerszych grzbietu, mięśnie zębate przednie, mięśnie piersiowe.)
-Podciąganie(wiosłowanie) w leżeniu na ławeczce poziomej (mięśnie najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe.)
-Skłony ze sztangą trzymaną na karku(tzw. Dzień Dobry) (prostowniki grzbietu, dwugłowe ud, pośladkowe.)
-Martwy Ciąg (prostowniki grzbietu, mięsnie najszersze grzbietu, pośladkowe, dwugłowe ud.)

-Martwy Ciag na prostych nogach (prostowniki grzbietu, mięsnie dwugłowe ud, mięśnie pośladkowe.)
-Wznosy barków „szrugsy” (mięsnie dźwigacze łopatki, mięsnie czworoboczne grzbietu(tzw. kapturowe)-szczególnie ich górna część, mięsnie równoległoboczne.)
*Triceps
-rozgrzewka(wymachy, krążenia, pompki rozciągania mięśni.)
-Wyciskanie francuskie sztangi w siadzie (głowy boczne i przyśrodkowe mięśni trójgłowych ramion.)
-Wyciskanie francuskie jednorącz sztangielki w siadzie (przy utrzymaniu ramienia w pozycji pionowej(w stosunku do podłoża)najbardziej zaangażowane są głowy długie mięśni trójgłowych ramion.)
-Wyciskanie francuskie sztangi w leżeniu (wszystkie głowy mięsni trójgłowych ramion, ze szczególnym zaangażowaniem głowy przyśrodkowej.)
-Wyciskanie francuskie sztangielki w leżeniu (głowy boczne i przyśrodkowe mięśni trójgłowych ramion.)
-Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia (głowy boczne i przyśrodkowe mięśni trójgłowych ramion.) .
-Prostowanie ramion na wyciągu w płaszczyźnie poziomej stojąc (głowy przyśrodkowe i długie mięśni trójgłowych ramion.)
-Prostowanie ramion na wyciągu w płaszczyźnie poziomej w podporze (głowy przyśrodkowe i długie mięśni trójgłowych ramion.)
-Pompki w podporze tyłem (wszystkie głowy mięśni trójgłowych ramion.)

PIĄTEK
*Barki
-rozgrzewka(wymachy, krążenia ramion itp., stosujemy również ćwiczenia rozciągające.)
-Wyciskanie sztangi sprzed głowy (przednie i boczne aktony mięsni naramiennych, mięśnie trójgłowe ramion.)
-Wyciskanie sztangi zza głowy (przednie i boczne aktony mięśni naramiennych,mięśnie trojgłowe ramion.)
-Wyciskanie sztangielek (podobnie, jak w wyciskaniu zza głowy-przednie i boczne aktony mięśni naramiennych, mięśnie trójgłowe ramion.) )
-Arnoldki (przednie i boczne aktony mięśni naramiennych, mięśnie trójgłowe ramion.)
-Unoszenie sztangielek bokiem w górę (środkowe aktony mięśni naramiennych.)
-Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia (jest to ćwiczenie na tylną część mięśni naramiennych.)
-Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia (wszystkie aktony mięśni naramiennych, mięsień czworoboczny grzbietu (tzw. kapturowy).)
-Podciąganie sztangielek wzdłuż tułowia (jak w poprzednim ćwiczeniu.)
-Unoszenie ramion w przód ze sztangą (przednie i boczne aktony mięśni naramiennych.)
-Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami (jak w ćwiczeniu poprzednim.)
*Przedramię
-Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie (grupa mięsni przedramion-zginaczy nadgarstków.)
-Uginanie nadgarstków nachwytem w siadzie (grupa mięsni przedramion-prostowników nadgarstków.)


Niedziela
*Brzuchy
-rozgrzewka(skłony, skręty tułowia, krążenia bioder.)
-Skłony w leżeniu płasko (mięśnie proste brzucha, skośne brzucha.)
-Skłony w lezeniu głową w dół (mięśnie proste brzucha, skośne brzucha.)
-Unoszenie nóg w leżeniu na skośnej ławce (mięśnie proste brzucha, skośne brzucha.)
-Unoszenie nóg w zwisie na drążku (mięśnie proste brzucha, skośne brzucha, mięsnie zębate przednie.)
-Spinanie/unoszenie kolan w leżeniu płasko (mięśnie proste brzucha.)
-Skłony boczne (skośne brzucha.)

hans1237
30-11-09, 01:04
Witaj na forum,ten plan co wymysliłes jest lipny.Przeleciałem wzrokiem i juz widze ze biceps zajechany ale mniejsza o to,jesli dopiero zaczynasz przygodę z żelazem to zacznij od planu ogólnorozwojowego,musisz sie najpierw nauczyc samych ruchów i techniki potem bym wsiadł na split ale to moje skromne zdanie,co do split juz to 3 dni ci styknie

-klatka biceps brzuch
-plecy triceps brzuch
-barki nogi(mimo treningu piłkarskiego)brzuch

i trzymaj sie w zakresie 8 - 12 powtórzeń przy tym ze biceps triceps od 10 do nawet 16 spokojnie,przerwy ok 1 do 2 minut,przy tym nie zapominaj pojesc sobie.


a i doczytałem plan........tu wszystko jest zajechane na max!

a co do stwierdzenia ze potrzebujesz rzezby to fajnie ja tez,ale pierwsze masa potem rzezba,to tak jakby zrobic aniołka z mydła bez mydła?niemożliwe!

hans1237
30-11-09, 01:08
Jeszcze jedno,rozgrzewka to nie machanie łapkami w 4strony,to nie lekcja wf i debilny nauczyciel


rozgrzewaj sie tymi cwiczeniam które masz w planie zrobic tylko pustym gryfem albo ciezarem zeby mozna było 20 powt machnąć.

Tibex
30-11-09, 09:39
Na rzezbę dieta

hans1237
30-11-09, 09:44
Na rzezbę dieta

Niezła wypowiedz,i złota rada......ogarnij sie a potem pomagaj.

wislak<<16>>
01-12-09, 11:59
ten plan jest lipny po calosci.. przeczytalem tylko klate.. 6 cwiczen? pojebao Cie?
a pozatym co ty chcesz rzezbic? kosci? najpierw zdobadz jakas mase, a pozniej mysl o rzezbieniu.

rossiNH
02-12-09, 19:07
Nie zrozumieliscie mnie ... te cwiczenia to sa wszystkie z pewnej storny jakie mge wykonac na tej silce... a nie ze wszystkie b edee wykonywal... wlasnie chcuialem sie doradzic ile cwiczen i jakie w konkretne dni jaka ilosc serii i powtorzen jakie przerwy miedzy nimi...

wislak<<16>>
02-12-09, 19:23
jakim treningiem chcesz cwiczyc? FBW (cale cialo na 1 sesji treningowej), czy splitem(trening dzielony)? Osobiscie na poczatek radzilbym Ci trening Act, nastepnie jakis prosty FBW, poczytaj troche o tym, wrzuc jakis plan to pomyslimy i poprawimy.
Pozdrawiam.

rossiNH
02-12-09, 19:38
Ja zamirzelam cwiczyc splitem
tzn.
Poniedziałke biceps i klatka,
Sroda plecy(plus 1 cwiczenie na kaptury),triceps
Piatek(Barki,przedramie)
Niedziela(brzuchy)
Jak juz wspomnialem odpuzczam trening nog bo trenuje pilke w klubie, a nogi mam juz na prawde dopakowano i umiesnione:)
I jeszcze jedno, jak na moja wage i wzrost to mogloby sie wydawac ze jestem chudy a wlasnie tak nie jest... jestem juz troszeczke wyrzezbiony, zwlaszcza klatka i kretej i chudej postury raczej nie jestem...Dlatego mam pytanie jakie cwiczenia z sposrod tych wybrac zeby cwiczyc najwiecej i najlepiej parti miesniowych, do tego jaka ilosc powtorzen i serii jakie przerwy, czy do tego stosowac jakas diete...bo sprawa wyglada tak taka ciezka fizyczna praca silowa nie jest mi obca, obca jest mi wlasnie na silowni dlatego sie o to pytam... :)

michal_f
02-12-09, 19:42
Dieta oczywiscie musi byc !!!
Na duze partie miesni 12 seri na male 9 zakres powt od 12 do 8.
Jezeli oczywiscie o mase chodzi.

rossiNH
02-12-09, 19:46
bardziej zalezy i na rzezbie, nie masie

rossiNH
04-12-09, 00:11
Zamierzam ćwiczyć tak:

Poniedziałek:

KLATKA:
1.WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ:
2.WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE SKOŚNEJ-GŁOWĄ W GÓRĘ
3.WYCISKANIE SZTANGIELEK W LEŻENIU NA ŁAWCE SKOŚNEJ-GŁOWĄ W DÓŁ
4.ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ
5.PRZENOSZENIE SZTANGIELKI W LEŻENIU W POPRZEK ŁAWKI POZIOMEJ

BICEPS:
1.UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJAC PODCHWYTEM
2.UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM(Z „SUPINACJĄ” NADGARSTKA)
3.UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ NA „MODLITEWNIKU”
4.UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI W SIADZIE NA ŁAWCE SKOŚNEJ(Z SUPINACJĄ NADGARSTKA)
5.UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO

Wtorek

PLECY:
1.PODCIĄGANIE SZTANGI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE)
2.PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU DOLNEGO W SIADZIE PŁASKIM
3.ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT)
4.PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE)
5.WZNOSY BARKÓW ”SZRUGSY(kaptury)

TRICEPS
1.WYCISKANIE “FRANCUSKIE” JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE
2.PROSTOWANIE RAMION NA WYCIĄGU W PŁASZCZYŹNE POZIOMEJ STOJĄC
3.POMPKI W PODPORZE TYŁEM
4.PROSTOWANIE RAMION NA WYCIĄGU STOJĄC
5.PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA

Piątek

BARKI
1.Wyciskanie sztangi zza głowy
2.Wyciskanie sztangielek-Arnoldki
3.Unoszenie sztangielek bokiem w górę
4.Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia
5.Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami

PRZEDRAMIĘ
1.UGINANIE NADGARSTKÓW PODCHWYTEM W SIADZIE
2.UGINANIE NADGARSTKÓW NACHWYTEM W SIADZIE

Niedziela

BRZUCHY




Tak to sobie rozpisalem cwiczenia bralem ze strony http://www.kulturystyka.pl/atlas/
W łikend sie wezme za dobor jakies diety itd:)
Teraz pytanie czy ilosc cwiczen i czy same one sa dobre, oraz jaka ilosc serii i powtorzen bylaby najlepsza?:)
Powtarzam ze najbardziej zalezy mi na tym zeby sie wyrzezbic :) oczywiscie nie pomijajac zupelnie sily i masy

rossiNH
04-12-09, 18:13
Jakies Komentarze?