PDA

Zobacz pełną wersję : Nie rosnacy biceps!



patryk2603
29-11-09, 13:40
Witam,
od pewnego czasu gdy zacząłem chodzic na silownie razem z kumplami kompletnie nie rosnie mi biceps...a przeciez mam go jeszcze malego (34cm) Nie wiem co jest, bo gdy cwiczylem sam w domu efekty widac bylo bardzo szybko...teraz dupa, a przeciez teraz robie i hantlami i sztanga w domu tylko hantlami i to jedno cwiczenie... Czy na hantle powinno sie nakladac tyle obciazenia zeby ledwo mozna bylo zrobic te 12 powtorzen czy moze robic z 20 powtorzen ale mniejszym ciezarem?

mtm
29-11-09, 13:49
na samych początkach "kariery" przyrosty są duże , znaczne ; Potem nie rośnie już z takim potencjałem , Jak na początku .

Można szukać przyczyn w odżywianiu , treningu . Wklej swój plan i podaj staż .

burn
29-11-09, 13:51
Dieta na masę, żeby było z czego budować mięsień i max. powtórzeń w serii = 12. Tak, żebyś z trudem zrobił 12-ste powtórzenie ale, żeby było ono wykonane poprawnie technicznie. Ja robię wracając po długiej przerwie 12-10-8-6 na łamanym, 12-10-8 na modlitewniku i 12-10-8-6 hantle + brama. Biceps 3cm w 2 miesiące - jestem zadowolony :)

Aponax
29-11-09, 13:54
Ja robię wracając po długiej przerwie 12-10-8-6 na łamanym, 12-10-8 na modlitewniku i 12-10-8-6 hantle + brama. Biceps 3cm w 2 miesiące - jestem zadowolony :)

O kur** dobra od dzis taki trening , dodam saa i z 48 do 53 dojdzie w 2 miechy !!!! Rozjebales mnie tym ... kazdy ma inne cialo , "inne miesnie" wiec nie na kazdego bedzie to "coś"dzialac (ten zloty trening !!) ... jak startowales z 29 cm w bicepsie to 3 cm moglo ci pojsc :]. Szkoda mi takich ludzi ...

patryk2603
29-11-09, 13:59
ale chodzi ci o cały plan czy tylko na bicepsa?
moj staz ciezko okreslic na silowni teraz 2 miesiace regularnie wczesniej tak roznie...duzo w domu chociaz w wakacje zrobilem sobie wieksza przerwe, ale wtedy przyrosty byly znakomite...moje wymiary
181cm
75kg
bic 34
klata 102
udo 58
łydka 38
przedramie 28 (chujnia:/ )
wiek 16

alder
29-11-09, 16:14
jak startowales z 29 cm w bicepsie to 3 cm moglo ci pojsc :]. Szkoda mi takich ludzi ...

dlaczemu ? ja po prawie 2-letniej przerwie zaczynałem od 39cm w łapie i po 3 miesiącach miałem 3 cm + nie można ?

a mam 25 lat i poziom testosteronu we krwi już spada w tym wieku

Aponax
29-11-09, 16:21
dlaczemu ? ja po prawie 2-letniej przerwie zaczynałem od 39cm w łapie i po 3 miesiącach miałem 3 cm + nie można ?



zaznaczyłem coś :] mysle ze wiesz o co chodzi ....

burn
29-11-09, 16:34
O kur** dobra od dzis taki trening , dodam saa i z 48 do 53 dojdzie w 2 miechy !!!! Rozjebales mnie tym ... kazdy ma inne cialo , "inne miesnie" wiec nie na kazdego bedzie to "coś"dzialac (ten zloty trening !!) ... jak startowales z 29 cm w bicepsie to 3 cm moglo ci pojsc :]. Szkoda mi takich ludzi ...
Pomyśl trochę zanim coś napiszesz i jeszcze wal więcej "!!!!!", ".....", może lepiej zrozumiem, co tam krzyczysz przed monitorem. Startowałem z 35cm i napisałem, że wznowiłem treningi po dłuższej przerwie. (biceps oczywiście mierzę przed treningiem)

alder
29-11-09, 16:45
zaznaczyłem coś :] mysle ze wiesz o co chodzi ....

hmm.. no przerwa.

Andrew_ace
04-12-09, 12:53
Pamiętaj, że chodzi Ci o przyrost obwodu czyli masy a tu nie stawia się na ilość a natężenie.
Kilka rad ode mnie:
1 - piszesz o obwodzie w bicepsie, ale nie zapominaj że na ten składa się nie tylko biceps a i triceps
2 - najpewniej jesteś osobą szczupłą także wykonuj do 8 powtórzeń w serii z dużym obciazeniem.
3 - spróbuj unoszenia sztangi do brody.
4 - bicepsy nie lubią być przemęczane.

galanter
04-12-09, 13:00
a co ma unoszenie sztangi do brody do cwiczeń na biceps?i dlaczego tylko do 8 powtórzeń?

alder
04-12-09, 13:01
dwie trzecie łapy to triceps więc trzeba też go traktować ostro

Andrew_ace
04-12-09, 13:04
a co ma unoszenie sztangi do brody do cwiczeń na biceps?i dlaczego tylko do 8 powtórzeń?

A no ma, jeśli wymagana jest jakaś "nowość" która miałaby wyprowadzić trening mięśnia ze stagnacji rozwojowej.

Jeśli stawia się na masę można wykonywać tylko 6-8 powtórzeń.

galanter
04-12-09, 13:16
no widzisz a ja cwicze na mase i wykonuje 12-10-10-8 powtórzeń w jednym cwiczeniu (pierwszym)

galanter
04-12-09, 13:17
a to unoszenie do brody to też moim zdaniem bez sensu!!!!

Andrew_ace
04-12-09, 13:35
a co ma unoszenie sztangi do brody do cwiczeń na biceps?i dlaczego tylko do 8 powtórzeń?


a to unoszenie do brody to też moim zdaniem bez sensu!!!!

Czytałem o tym w Men's Health. Dla kogoś widać było pomocne. Co do ilości powtórzeń to jeśli kolega wykonuje 12 i nie ma efektów to chyba jest sens aby spróbować z mniejszą ilością ale większym obciążeniem, prawda?

galanter
04-12-09, 13:51
a może poszukać przyczyn w kiepskiej diecie!!! może nadszedł czas zmienić trening!!! i zacząc wykonywać cwiczenia z progresem cieżaru i represem powtórzeń!!! co o tym sadzisz?

Andrew_ace
04-12-09, 13:57
a może poszukać przyczyn w kiepskiej diecie!!! może nadszedł czas zmienić trening!!! i zacząc wykonywać cwiczenia z progresem cieżaru i represem powtórzeń!!! co o tym sadzisz?

Więc zmierzamy do tego samego - zmiany treningu ze zwiększeniem ciężaru. A o diecie nie wspominam bo jest to rzecz oczywista.

KowalX
04-12-09, 14:01
a mam 25 lat i poziom testosteronu we krwi już spada w tym wieku

nie spada,jest ustabilizowany około 30 spada

galanter
04-12-09, 14:01
no jesli chodzi o diete to niestety nie dla każdego jest ona tak oczywista jak ty to piszesz!!!

KowalX
04-12-09, 14:14
Czytałem o tym w Men's Health.

porażka :rockon:

Aponax
04-12-09, 16:39
porażka :rockon:

heh chcialem napisac cos w ten desen :]. Ale uprzedziles mnei ;].

maly25
05-12-09, 10:55
ja bym skoncentrowal sie bardziej na tricepsie jak chcesz powiekszyc obwud ramienia

galanter
05-12-09, 11:14
czy na tricepsie czy na bicu trzeba tak samo intensywnie trenować!!! cwiczymy wszystkie partie mięsni żeby nie powstawały dysproporcje chyba że takowe istnieją już wcześniej to mniej rozwiniętą partie mięsni trenujemy pryjorytetowo!!!

alder
05-12-09, 13:23
tak, taka sama intensywność ale wiadomo, że inaczej się ćwiczy duże partie a inaczej małe. chodzi o to, że ludzie często zaniedbują triceps. myślą, że jak łapa ma być wielka, to trza bicepsy robić. a chodzi o to, że większość ramienia stanowi właśnie triceps. on składa się z 3 głów. jeśli na biceps robimy 3 ćwiczenia: na jedną główkę, na drugą i ogólne, to triceps czemu nie mielibyśmy robić 4 ćwiczeń ? obserwując mimowolnie ludzie na siłowni, często zauważyłem, że np. robią wyciskanie francuskie i ściąganie linki w dół. a gdzie prostowanie w opadzie ? gdzie wyciskanie pod różnymi kątami ? triceps to taki mięsień, że jednym ćwiczeniem można na niego oddziaływać. wystarczy prostować ramię w opadzie raz odginając rękę bardziej do ciała, raz bardziej na zewnątrz i już inna głowa pracuje. ludzie spuszczają się nad bicepsami, robią miliony ćwiczeń, każde pod innym kątem, tu z nachyleniem do przodu, tu z odchyleniem do tyłu, modlitewnik wąsko, szeroko, jednorącz, a triceps ? ciągle to samo.

maly25
05-12-09, 14:51
czy na tricepsie czy na bicu trzeba tak samo intensywnie trenować!!! cwiczymy wszystkie partie mięsni żeby nie powstawały dysproporcje chyba że takowe istnieją już wcześniej to mniej rozwiniętą partie mięsni trenujemy pryjorytetowo!!!

ale dobrze,ja nie napisalem zeby olal biceps,napisalem ze jak chce zwiekszyc obwud ramienia to sie trzeba bardziej do tricepsa przylozyc,tak jak napisal poprzednik 2/3 lapy to triceps;)pozdro

galanter
05-12-09, 15:12
ale twoją wypowiedz można odebrać dwuznacznie:) trzeba pamietać że do każdej parti mięśni przykładamy sie tak samo solidnie:) żeby czasem ktoś nie olał bica a tyrał samego trica:) pozdro!!!

Micek185
05-12-09, 23:52
zgadzam sie z tym że tric to 2/3łapy i jest ważny,bic tez ale całośc wielkiej łapy buduje tez przedramie i po czesci naramienny,nie da sie powiedziec ze ttrezba miec tylko bic i tric dobrze rozbudowany.
Wracając do topicu,jesli chcesz zbudowac konkret łape to napewno nie akimi cwiczeniami jak brama czy uginanie o kolano na nie przyjdzie pora,moim zdaniem najlepszym sposobem na wielka łapkę jest rotacja cwiczeniami,nie mozna sie przywiazywac do jednej techniki,utartych przekonań i książkowych regół,najlepszym przykładem na to jest wiesław kruk poczytaj o jego metodach treningowych a sie zdziwisz,tym bardziej ze własnie nie dawno zdobył w swojej kategorii złoto!!!
ja proponuje:
1 trening
-uginanie rąk z sztanga łamana zakres ruchu 12-8 czyli sredni ciezar
-uginanie jednorącz na modlitewniku chwyt młotkowy12-8
-uginanie rąk z hantlami młotkowo12-15 na koniec tym cwiczeniem doprowadzisz wiecej krwi do miesni i lepeij je dotlenisz
2 trening
-uginanie rąk z sztanga prostą (w górnej fazie ruchu nie odchylaj nadgarstków do siebie bo tracisz napiecie miesnia ato jest najwieksza wada!!!)8-nawet do jednego powtórzenia,chodzi tu o duze ciezary
-modlitewnik jednorącz chwytem zwykłym zakres 8-4
-uginanie rak z hantlami z supinacja nadgarstka12-8
treningi te robisz pierwszy tydz 1 trening drugi tydz drugi trening i tak dalej,rzecz w tym zeby miesnie dostały rózne bodzce,czyli rózne cwiczenia i rózne cieazry,rózne zakresy powt. napewno pomozę,
pozdro

Andrew_ace
06-12-09, 20:56
porażka :rockon:

Śmiejcie się śmiejcie a ja razem z Wami. Jestem ektomorficznej budowy ciała i treningi z czterema seriami danego ćwiczenia po 10 czy 12 powtórzeń przyniosą mi więcej szkody jak pożytku.

Odkąd wykonuje zaledwie 6 do 8 powtórzeń zacząłem szybko rosnąć a kolega który zamieścił temat myślę że jest tej samej budowy co i ja.

Zanim kogoś wydrwicie przemyślcie o co tej osobie chodziło.

Ezachiel
06-12-09, 21:03
Śmiejcie się śmiejcie a ja razem z Wami. Jestem ektomorficznej budowy ciała i treningi z czterema seriami danego ćwiczenia po 10 czy 12 powtórzeń przyniosą mi więcej szkody jak pożytku.

Odkąd wykonuje zaledwie 6 do 8 powtórzeń zacząłem szybko rosnąć a kolega który zamieścił temat myślę że jest tej samej budowy co i ja.

Zanim kogoś wydrwicie przemyślcie o co tej osobie chodziło.


wiecej szkody niz pozytku przyniesie kierowanie sie takim badziewiem jak MH.

Andrew_ace
06-12-09, 21:07
Kiedyś ta gazeta coś sobą reprezentowała ale ostatnio rzeczywiście zeszła na psy i piszą w kółko o tym samym. Mówta co chceta ale moją przygodę z kulturystyką rozpocząłem właśnie z tym miesięcznikiem. Przeglądając sieć nie powiedziałbym zebym doszukał się diametralnych różnic z tym co tam piszą.

Kluczem jest wsłuchanie się w to co dociera do nas z okoła i wyselekcjonowanie wartośiowych i odpowiednich dla nas wskazówek.