PDA

Zobacz pełną wersję : Wyskok



PKPL
29-11-09, 13:00
Szukam jakiegos treningu na poprawienie wyskoku, jak A6W, tyle ze na wyskok a nie brzuch.

Ezachiel
29-11-09, 13:26
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=6637&highlight=wyskok

przyklejone jest....

mtm
29-11-09, 14:16
Kangaroohops



Nie będę tłumaczyć, że Wk to tydzień.

Quad Jumps
5 pełnych przysiadów, podczas wykonywania ostatniego wyskocz jak najwyżej.

Kangaroo Lunges
Stań prosto, teraz wysuń jedną nogę do przodu, drugą do tyłu. Z tej pozycji wybij się w góre i w powietrzu zmień nogi i wyląduj na palcach (wylądować należy już ze zmienionymi nogami) Staraj się być zawsze w szerokim rozkroku.

Ankle Flicks
Stań prosto – używając wyłącznie siły łydek i kostek skacz na wysokość ok 20cm

Tippy Toe Mini Jumps
Stań na palcach, naciskaj mocno siłą łydek i skacz na wysokość ok. 2cm szybko i energicznie.

burn
29-11-09, 14:27
Wszystkie te treningi, typu Air Alert, Super Dunks itd. za bardzo ryją stawy w kolanach.
Proponował bym siady, ogólne wzmacnianie nóg na siłowni + kupić obciążenia mocowane na kostki - skakanie w nich dużo daje.

mtm
29-11-09, 14:30
Burn testowałeś te treningi ? Poszło ci coś skoku , czy gdzieś tam wyczytałeś że stawy mogą na nich ucierpieć .

Myślę że dobra rozgrzewka i zapomnieć o tym można ...

burn
29-11-09, 14:38
Grałem 10 lat w kosza, w szkolnej drużynie, na wysokim poziomie.
Jako niższy skrzydłowy (mam tylko 185cm wzrostu) potrzebowałem dobrego wyskoku.
Przez ok. 8 tyg robiłem super dunks 2. Poszło mi tam może 6-7cm w wyskoku (wyskok mierzony z doskoku i odbicia obunóż) ale kolana tak bolały, że na prawie miesiąc musiałem zrezygnować z treningów. Biegając na treningach z obciążeniem na kostkach i ćwicząc różnorakie siady moja skoczność zdecydowanie się poprawiła.

mtm
29-11-09, 14:40
Ile wyskoku miałeś ?

burn
29-11-09, 14:47
Nigdy nie mierzyliśmy dosiężnego, ale przy wadze ok. 85kg skakałem na 330cm.