PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc dla poczatkujacego



jackpp2
23-11-09, 22:50
Witam mam 18 lat 177cm i dosc duza wage 99kg
Od okolo 1miesiaca przestalem uprawiac aeroby i zaczelem zabawe w domu
pompki, scyzoryki, brzuszki itp.
Aktualnie zapisalem sie na silownie a cudow szybko sie nie spodziewam
dopiero zaczynam i chcialbym zeby ktos mna pokierowal, czy stosowac jakies preparaty np reduktory tluszczu czy cos ogolnie chce mase miesniowa zwiekszyc

Tadel
23-11-09, 23:40
Na początek przez miesiąc zrób sobie trening ATC (opcja szukaj sie kłania), na reduktory tłuszczu za wczesnie ;) Póki co przejdź na diete redukcyjną z ujemnym bilansem kalorycznym (opcja szukaj i tu się kłania.

Dlaczego na reduktory za wcześnie?? A no dlatego że na początku wystarczy że zaczniesz się ruszać i lepiej jeść i zaczniesz chudnąć ;) a po pewnym czasie jak będziesz widział że Twoja waga stoi w miejscu to możesz włączyć jakieś reduktory, ale ten "pewny czas" to nie jest na pewno okres 1 miesiąca ;D

Teraz jak koniecznie chcesz coś kupić to kup sobie L-karnityne z chromem ;) to 2 pomoże Ci zaspokoić łaknienie na słodycze ale jak będziesz sam je chciał jeść to i tak Ci to nie pomoże ;) Może kupić też np CLA. Ale mówie na początek nie pchaj sie w typowe spalacze Pozdro

Tadel
23-11-09, 23:41
znaczy sie nie ATC tylk ACT. Oczywiście nie zapomnij o areobach 3x w tygodniu ;) Ale pamiętaj żeby ćwiczyć je chociaż te 45 minut ;)

mtm
24-11-09, 17:59
Dodam do autora , że tłuszcz spalasz dopiero po 30 minutach aerobów .:twisted:

Tadel
24-11-09, 18:10
@zależy od osoby ;) ale to średnia ;)

jackpp2
24-11-09, 18:38
Powiem tak u mnie w rodzinie kazdy ejst gruby przy duzym ruchu ja tak sie meczylem juz zrzucilem x kilo wstyd powiedziec ile i te 98-100 tak stoi i wiecej nie idzie nawet przy duzym wysilku. Na aeorby jestem wstanie wykonywac glownie bieganie, rowerek czasami . Słodyczy nie jadam czesto pije napoje energetyczne typu tiger

mtm
24-11-09, 18:40
czesto pije napoje energetyczne typu tiger

ścierwo .

Bolec
24-11-09, 19:21
Bez odpowiedniej diety nie spalisz tluszczu, na twoim miejscu pomyslalbym o dostosowaniu diety do grupy krwi. Oczywicie aeroby sa rowniez konieczne i to w sporej ilosci, znaczy sie ni od razu oczywiscie:) a jesli masz genetyczne tendecje do tycia, tymbardziej musisz dac z siebie duzo. Jesli bedziesz trenowal i stosowal diete to efekty przyjda, nie od razu ale napewno.

jackpp2
24-11-09, 21:28
A mam pytanie aeroby swoja droga ale tak wszystko jest ok tylko nogi mam grube tak to brzuch ok a z tego co wiem to bieganie mi nie pomoze

mtm
24-11-09, 21:32
Wybierz aeroby jakie chcesz nie koniecznie to biegi musza byc .