PDA

Zobacz pełną wersję : welowodany na noc?



paulo.19.
22-11-09, 20:06
Czy ktos wie, może dlaczego nie warto spozywac weglowodanów w duzych ilosciach na noc. Podobno wstrzymoje to chormon wzrostu?

Kreta
22-11-09, 20:18
podobno przez to Ci beben wywala ....

mtm
22-11-09, 20:21
1. na noc organizm nie potrzebuje węgli .
2. powodują "obtłuszczenie" jedzone na noc . ( nadmiar Glukozy trafia do tkanki tłuszczowej )

jaca666
22-11-09, 20:26
Gówno prawda z tego co teraz się mówi.Kto wie czy węgle na noc to nie był kolejny mit który został obalony...

mtm
22-11-09, 20:35
wiadomo są różne teorie , poglądy .

ja to rozumiem tak (węglowodany = energia , energia na noc nie potrzebna )pzdr

jaca666
22-11-09, 20:40
Cytuje Michała Karmowskiego:

ODMIENNE PODEJSCIE

przed snem wskazany jest wysoki poziom serotoniny, wywoluje on ogolne odprezenie obniza wydajnosc fizyczna i psychiczna - czyli przygotowuje organizm do odpoczynku nocnego czyli snu. zastanowcie sie jak czujecie sie po zjedzeni posilku bogatego w wegle? chce sie spac? tak to dziala!
to zasluga wzrostu serotoniny w organizmie , uscislajac nastepuje zwiekszenie poziomu TRYPTOFANU aminokwasu ktory po dotarciu do mozgu zamienia sie w serotonine.

CZYNNIKI WARUNKUJACE TRANSPORT TRYPTOFANU

-bialko jest ubogie w tryptofan, dlatego ostatni posilek nie powinien zawierac bialka
-inne aminokwasy bialkowe utrudniaja transport tryptofanu do mozgu
-weglowodany sa transporterem tryptofanu

BRAK SEROTONINY MOZE BYC PRZYCZYNA BEZSENNOSCI I DEPRESJI, A PODNIESIENIE POZIOMU SEROTONINY WIAZE SIE Z UCZUCIEM BLOGOSCI I SPOKOJU

a teraz o watrobie bo to ona jest odpowiedzialna za wiele rzeczy a miznowicie posilek bialkowy jedzony przed snem zaburza prace watroby ktora w nocy powinna odpoczywac i gromadzic glikogen , bo wlasnie taki jest rytm dobowy watroby, rano wyrzuca glikogen do krwiobiegu a wieczorem go gromadzi , jedzac bialko na noc watroba meczy sie aby je przerobic jak wtedy spokojnie spac i sie regenerowac?


jezeli ostatni posilek jest weglowodanowy i sa to wegle o n iskim IG to mamy wzrost serotoniny, watroba powoli trawi wegle gromadzac glikogen, a my spokojnie spimy!!!

rano wstajemy bardziej wypoczeci i zaczynamy sniadanie od posilku tylko bialkowego!!!watroba wtedy wyrzyca akurat glikogen do krwiobiegu a my dostarczajac bialka i aminokwasow zaczynamy wzrost miesni, do tego mamy duzo energi bo wysoki pozim bcaa tlumi transport tryptofanu do mozgu po takim sniadani mozemy smialo trenowac bnie martwiac sie ze nie bedziemy mieli sily!!!


warto przetestowac na sobie i zobaczyc roznice...

ja osobiscie jem tak od kilku miesiecy i jestem bardzo zadowolony!


opisalem to mozliwie krotko ale jak chcecie zachecam do przeczytania ksiazki KASI MATELI pt"FITNESS" dostepna w empiku tam jest o tym kilka stron popartych dowodami!!

KowalX
22-11-09, 20:42
od dawna wiadomo ,że jak zjesz węgle na noc powoduje to lepszy sen,dlatego pisałem o mleku ,ale ludziska wytykali to się nie odzywam.
pzdr

paulo.19.
22-11-09, 20:55
Jeżeli nie chamuje chormonu wzrostu przez nadmiar glukozy to spoko.ktos mi tam powiedział ,ze nadmiar glukozy na noc powoduje wcześniejsze zamkniecie komurek tkankowych odpowiedzialnych za wzrost .Przewidzianą za dużą dawką glukozy.Dlatego tez pytam.

mtm
22-11-09, 20:59
a odkładanie sie pod skórą ?

1Matt
22-11-09, 21:31
to dlatego mam problemy ze snem i sie 100 razy w nocy budzę...:P
a co z odkładaniem się tłuszczu? (jak wyżej)

KowalX
22-11-09, 21:47
wszystko rozbija się o to by się nie obżerać i nie jeść przed samym snem

@1Matt
szklanka mleka przed snem i po tygodniu daj znać ;)

Mocu
22-11-09, 22:03
Jeżeli nie chamuje chormonu wzrostu przez nadmiar glukozy to spoko.ktos mi tam powiedział ,ze nadmiar glukozy na noc powoduje wcześniejsze zamkniecie komurek tkankowych odpowiedzialnych za wzrost .Przewidzianą za dużą dawką glukozy.Dlatego tez pytam.

Kłamstwa, ja od zawsze słodzę herbatę 2 łyżkami cukru, teraz 3 bo po prostu go nie czuje :lol: Serki wiejskie 200 g słodzę 1 łyżką cukru czasami 2 łyżki i tyle używam tego cukru dziennie. Nie jadam w ogóle słodyczy.

Efekty uboczne jakie zauważyłem ? Masa, tłuszcz, jeśli się nie ćwiczy i siedzi się przed komputerem xD, przy aktualnych ćwiczeniach, cukier jest bardzo przydatny, bo to paliwo, dla naszego organizmu. Problemy ze zdrowiem 0, badania krwi/moczu bardzo dobre,ciśnienie bardzo dobre, tętno idealne.

4 lata, w 3 tygodnie w lecie schudłem 3 kg :lol: nie stosowałem w ogóle diety. Przy diecie pewnie bym poleciał jeszcze bardziej, ale tłuszcz idealnie spaliłem, na brzuchu, aż zarysy mięśni się pokazały. :happy:

Nikt nie musi się ze mną zgadzać, ale pisze 100 % prawdę. Potwierdzenie będzie w okolicach września 2010 r. kiedy strzeli 1 rok stażu. :surprised:

jaca666
22-11-09, 22:08
Na pewno nie na wszystkich to podziała ale coraz więcej kulturystów decyduje się na taka dietę z prostego względu...kto by nie chciał się najeść na noc?ja uwielbiam jeść a paczuszką ryżu brązowego z mięskiem to super sprawa...
Tez budzę się co parę minut w nocy i już nie pamiętam kiedy przespałem całą noc?Kto wie może spróbuje ale teraz jestem na saa więc jak cos pójdzie nie tak to mnie zaleje a tego bym nie chciał...

KowalX
22-11-09, 22:08
@mocu
nie załap cukrzycy kiedyś

Mocu
22-11-09, 22:10
Bym zapomniał, cukier nie jest wskazany, na dietę, by spalić cały tłuszcz, tylko jak masę robimy i siłę. Jest przydatny. :smile:


@mocu
nie załap cukrzycy kiedyś



Nikt u mnie nie chorował na cukrzyce, więc ja mam być tym 1 ? Pomyśl ile cukru jest w czekoladzie, lub ogólnie w słodyczach.

jaca666
22-11-09, 22:10
KowalX co do mleka to lekarz mi kiedyś radził ale nigdy nie próbowałem...

xxmłodyxx
22-11-09, 22:11
co do tego hormonu wzrostu to jesli sie przygłodzisz na noc to w nocy go sie wiecej wytworzy le pójdzie on na spalenie tłuszczu który ci sie odkłada...zeby uzyskac niezbedną energie

KowalX
22-11-09, 22:18
KowalX co do mleka to lekarz mi kiedyś radził ale nigdy nie próbowałem...

polecam Ci ,jest super i zawsze w szklance znajdziesz cla, dodatkowe białko,witaminy ,które dobrze rozpuszczą się dzięki tłuszczowi i laktozę oraz tryptofan ,który łanie zrelaksuje.Zresztą spróbować nikomu nie zaszkodzi w końcu świat się nie kończy na tygodniu życia :smile:

KowalX
22-11-09, 22:25
Nikt u mnie nie chorował na cukrzyce, więc ja mam być tym 1 ? Pomyśl ile cukru jest w czekoladzie, lub ogólnie w słodyczach.

Zawsze można być pierwszym w końcu to choroba cywilizacyjna.Nie jem słodyczy ze względu na tłuszcze trans.Czekolada gorzka 70% wcinam od czasu do czasu dobrze wpływa na naczynia wieńcowe

Mocu
22-11-09, 22:26
polecam Ci ,jest super i zawsze w szklance znajdziesz cla, dodatkowe białko,witaminy ,które dobrze rozpuszczą się dzięki tłuszczowi i laktozę oraz tryptofan ,który łanie zrelaksuje.Zresztą spróbować nikomu nie zaszkodzi w końcu świat się nie kończy na tygodniu życia :smile:

Prawda, picia mleka na noc, Ci nie zaszkodzi, moja Babcia ma krowę i od małego do teraz pije mleko, 0 problemów, same zalety, piłem rano, w południe, na noc.
Dziennie około 0,5 L

Phobos
23-11-09, 22:04
wiadomo są różne teorie , poglądy .

ja to rozumiem tak (węglowodany = energia , energia na noc nie potrzebna )pzdr




potrzebna, potrzebna... Będąc heterotrofem, składniki odżywcze pobieramy z diety.
Podczas snu podstawowe procesy niezbędne do zachowania prawidłowego funkcjonowania
(homeostazy) pozostają w stanie "uśpienia." Mam tutaj na myśli systemy takie jak układ trawienny
czy moczowy, co w wielkim skrócie oznacza, że o wiele mniej energii jest wykorzystywane dla tych
procesów, przez co, zasoby ATP wykorzystywane sa gł. do syntezy bialek i wydzielania wielu hormonów,
które największe skoncentrowanie w ciągu doby posiadają w nocy, podczas snu = = = WZROST MASY.

jaca666
01-12-09, 22:07
Poniższy link przedstawia dieta dla obozu kadry w Kulturystyce i Fitness w Zakopanem - grudzień 2009.
Tabelka chyba pokazuje nowy kierunek w dietetyce.
Można tez zobaczyć wszystkie przepisy i dania z całego tygodnia.Fajna sprawa i zastanawiam się czy nie skosić się właśnie na coś takiego???


http://www.sylwetka.org/index.php?option=com_content&view=article&id=60:dieta-dla-obozu-kadry-w-kulturystyce-i-fitness-w-zakopanem-grudzie-2009&catid=42:ywienie&Itemid=69

KowalX
01-12-09, 22:21
hmm... zawsze pisałem tak samo :whistle:

25%tłuszcze 15% na redukcji 60% węgle więc około 7-8gwychodzi ;)

BoloYeung
01-12-09, 23:08
węgli na noc wystrzegali się nasi ojcowie , ja nie mam nic przeciwko zazyciu ich na noc sam to robie i zaden fet sie nie odkłąda , szklanka mleka do łózka to standard

burn
02-12-09, 13:39
Ja nie boję się węgli przed snem. Ostatni posiłek jem o godzinie 22:00. Kubek mleka z miodem, 2-3 owoce i odgrzana resztka ryżu z mięskiem lub. Idę spać najedzony i jest ok. Na głodnego potrafię się w nocy obudzić ;/

goliatt
02-12-09, 19:17
weglowodany sa wykorzystywane do produkcji energii, w organizmie.. wazne by zaopatrzyc organizm w spore jej poklady juz od samego rana (jak dla mnie sniadanie to najwazniejszy posilek).. a wracajac do tematu, jesli wykonuje jakis wysilek, albo nawet poruszam sie, funkcjonuje poprostu to tej energii nam potrzeba.. wiadomo rowniez ze nie wykorzystany nadmiar weglowodanow jest zamieniany na tluszcz.. wiec dla mnie nie ma sensu na noc spozywac duzej ilosci wegli skoro w tym czasie nie pracuje a regeneruje sie.. fakt beda one zuzyte czesciowo do regeneracji zrodel energii ale wieksza reszta w ogole nam w tym czasie nie potrzebna zamieniona na tluszcz "na pozniej"..

slim shady
02-12-09, 20:13
małe dawki węgli na noc ok, ale bez skrajności

jaca666
03-12-09, 13:07
Jeżeli ktoś trenuje zaraz po śniadaniu to węgle na noc oczywiście z niskim IG są niezbędne ale wtedy tak jak w tym linku rano tylko zdrowy tłuszcz i ponad 1g białka na kgmc w posiłku...

jaca666
03-12-09, 13:16
A druga sprawa to jak widać nawet kulturyści jedzą twaróg chudy czy serek wiejski i to na śniadanie...a więc czyżby kolejny mit obalony a właściwe dwa.
1. Że twaróg nie ma wielu ważnych aminokwasów...
2. Że jak już chcemy go spożyć to tylko na noc...
To mi dało do myślenia,przecież dietę układała pani Kasia Matella kobieta która o zdrowym odżywianiu wie wszystko...

slim shady
03-12-09, 17:57
A druga sprawa to jak widać nawet kulturyści jedzą twaróg chudy czy serek wiejski i to na śniadanie...a więc czyżby kolejny mit obalony a właściwe dwa.
1. Że twaróg nie ma wielu ważnych aminokwasów...
2. Że jak już chcemy go spożyć to tylko na noc...
To mi dało do myślenia,przecież dietę układała pani Kasia Matella kobieta która o zdrowym odżywianiu wie wszystko...
już jakiś czas temu czytałem, że twaróg dobrze jeść 2 razy dziennie