PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytan odnosnie redukcji



Clydefrog
22-11-09, 20:03
Cel: redukcja
Wiek: 25
Waga: 95
Wzrost: 177
Staz na silowni: 1 rok
Aktywnosc fizyczna: 3 x tygodniowo FBW (okolo 40 minut), 1 x basen (godzina), 1-2 razy aeroby

Wychodzi na to, ze moje dzienne zapotrzebowanie na kcal, biorac pod uwage aktywnosc fizyczna, wynosi okolo 3500 kcal. Mam zamiar przejsc na diete 2100 - 2200 (podstawowe zapotrzebowanie kcal).

Pytania:

1) Widzialem gdzies na forum, ale nie moglem teraz znalezc: jakie orientacyjnie bedzie moje dzienne zapotrzebowanie na bialka? Wiem, ze ludzie sie sprzeczali odnosnie bialka, niektorzy twierdzili ze 1g na kg ciala, inni ze nawet 3 g na kg.

2) Jakie bedzie zapotrzebowanie na weglowodany? Zna ktos moze jakas regule czy wzor wedlug ktorego mozna to wszystko obliczyc?

3) Brazowy makaron - nadaje sie jako czesc diety? Z ziemniakow mam zamiar zrezygnowac, kaszy i ryzu nienawidze.

4) Co z zupami? Beda dobrym pomyslem jako czesc redukcji czy lepiej zrezygnowac?

slim shady
22-11-09, 21:14
na 1 i 2 pytanie http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=7922

jeśli chodzi o brązowy makaron to jest ok,

o jakie zupy Ci chodzi bo zupa zupie nierówna, może nie ciągle ale raz na jakiś czas zupe można zjeść, dobrze wzmacnia organizm zwłaszcza na redukcji jak już jesteś mocno osłabiony, ale wszystko powinno się mieścic w Twoim zapotrzebowaniu kcl, ewentualnie aeroby podkręcić

Aponax
22-11-09, 21:32
Ja na redukcji gdy przygotowywalem sie do startow robiłem tak - odpowiem na pytania.

1) 3.8 g na kg msy ciala - lecz bylem na cyklu saa. Czyli dla ciebie jakies 2.1g bialka pelnowartosciowego (czyli piers z kuraka i ryby) i jakies 0.6 g na ksy msy ciala bialka roslinnego (tego gorszego , czyli makaron razowy).

2) Zapotrzebowanie na wegle , to zaleznie od tego jaki masz poziom bf , jezeli strasznie zle wygladasz to zaczynasz od 3.0 - 3,5g na kg msy ciala w 1 tygodniu i pozniej powoli zmniejszasz z dnia na dzien az dojdziesz do 2.0-2.5 g , no chyba ze masz zamiar startowac to dawaj i do 1.5 w prawie kocowej fazie a i nawet niektorzy daja po 1 g:]. No i aeroby !

3) nadaje sie jaknajbardziej . Tylko zmieniaj z czym od czasu do czasu bo Ci zbrzydnie.

4)Zupami ?? jakimi takimi jak amino na szybkiego ?? odpada. Ja nie jestem zwolennikiem zup na diecie typowo kulturystycznej , poniewaz to wedlug mnie strata jednego posilku :] bez pelnowartosciowego bialka i na dodatek jest przetwozone i be be be ;]. Lepiej zjedz sobie piers z kurczaka ladnie z jakims delikatnym sosem dietetycznym oraz nie specjalnie przetwozonym :].
Jak cos jeszcze to pisz:].

KowalX
22-11-09, 21:32
Cel: redukcja
Wiek: 25
Waga: 95
Wzrost: 177
Staz na silowni: 1 rok
Aktywnosc fizyczna: 3 x tygodniowo FBW (okolo 40 minut), 1 x basen (godzina), 1-2 razy aeroby

Wychodzi na to, ze moje dzienne zapotrzebowanie na kcal, biorac pod uwage aktywnosc fizyczna, wynosi okolo 3500 kcal. Mam zamiar przejsc na diete 2100 - 2200 (podstawowe zapotrzebowanie kcal).

Pytania:

1) Widzialem gdzies na forum, ale nie moglem teraz znalezc: jakie orientacyjnie bedzie moje dzienne zapotrzebowanie na bialka? Wiem, ze ludzie sie sprzeczali odnosnie bialka, niektorzy twierdzili ze 1g na kg ciala, inni ze nawet 3 g na kg.

2) Jakie bedzie zapotrzebowanie na weglowodany? Zna ktos moze jakas regule czy wzor wedlug ktorego mozna to wszystko obliczyc?

3) Brazowy makaron - nadaje sie jako czesc diety? Z ziemniakow mam zamiar zrezygnowac, kaszy i ryzu nienawidze.

4) Co z zupami? Beda dobrym pomyslem jako czesc redukcji czy lepiej zrezygnowac?

1) 2g - 2,5g ci styknie(jak będziesz brał saa i musiał utrzymać dużą masę przed ,którą organizm się jakby broni to będziesz musiał zmienić nawyki,ale na razie wystarczy tyle)
2) po co wzór,obliczasz zapotrzebowanie, mnożysz razy 0,6 = 60%węgli i obcinasz/zwiększasz wartość według potrzeb
3) ziemniaki są ok,makaron też
przed treningiem ziemniak w mundurku z filetem i warzywami pycha :)
4)jak gotuje pierś to z warzywami i zostaje rosół do picia w sam raz,dodasz koncentrat i masz pomidorówkę,a warzywa możesz dodać do makaronu;)

skoro twoje zapotrzebowanie to 3500kcal to wystarczy jak zjedziesz około 500kcal.

wytłumaczę ci to tak

masz osobę A i B jednej zapotrzebowanie wynosi 3000kcal drugiej 2000kcal dziennie jeśli obie zmniejszą wartość o 650kcal na dzień (daje około 4500kcal na tydzień)osoba A bedzie traciła 2400kcal ,a B 1400kcal
osoba A będzie traciła około 0,5kg tygodniowo tłuszczu .Osoba B również z tym ,że osoba B po około 2tygodniach zacznie tracić również tkankę mięśniową gdyż jej deficyt będzie się równał około 30% ,a w przypadku osoby A około 15%.Co najgorsze utrata mięśni w czasie spowoduje spowolnienie metabolizmu i jeszcze mniejsze spadki.Dlatego te cudowne diety ,które wszyscy zalecają ,albo nie działają ,albo działają krótkotrwale.

bullet
24-11-09, 23:29
kurfa mądrego az milo posluchac. kowal jestes skladnica wiedzy. łap soga
bede Cie musial chyba poprosic u ulozenie diety dla mnie. od A do Z.
ps co to za ladna Pani w twoim avatarze??

fallenursus
24-11-09, 23:37
podobno heroina dobra na redukcje, ale to co napisal Kowal tez moze sie sprawdzic.

D3
25-11-09, 01:13
podobno heroina dobra na redukcje, ale to co napisal Kowal tez moze sie sprawdzic.


A nie można połączyć? :twisted:

bullet
25-11-09, 11:11
podobno heroina dobra na redukcje, ale to co napisal Kowal tez moze sie sprawdzic.
tylko jak podgrzac strzykawke tak aby nie poparzyc dupska gorącym plastikiem :yawn::lol: