PDA

Zobacz pełną wersję : Trening...



breku
20-11-09, 12:53
Witam ; ] przedstawię wam mój trening na masę i prosiłbym o fachową ocene:

Wiek: 16
Staż: 2 lata z małymi przerwami

PONIEDZIAŁEK : KLATA + BICEPS

KLATA:
wyciskanie na płaskiej : 12x10x8x6
wyciskanie na skosie z głową do góry : 12x10x8
wyciskanie na skosie z głową w dół : 12x10x8
maszyna : 10x10x8
rozpiętki : 10x10x10

BICEPS:
uginanie ze sztanga: 10x10x8
uginanie na przemian sztangielkami : 10x10x8
uginanie na przemian ze sztangielkami młodkowy 10x10x8


ŚRODA : PLECY + TRICEPS

PLECY:
maszyna wyciskanie za pleców : 10x10x8
wiosłowanie: 10x10x10
maszyna: ( przyciąganie ciężaru w moją stronę, siedząc ) 12x10x10

TRICEPS:
wyciskanie francuskie sztangi leząc: 10x10x10
wyciskanie francuskie sztangielki jednorącz: 10x10x10
prostowanie na wyciągu: 10x10x10

PIĄTEK: BARKI + BICEPS

BARKI:
Wyciskanie z klatki: 12x10x10
Wyciskanie za pleców 12x10x10
unoszenie sztangielek bokiem: 10x10
unoszenie ramion w opadzie: 10x10
unoszenie sztangielek ( na tylna głowe ) 10x10x10

BICEPS:
modlitewnik : 10x10x8
sztangielki : 10x10x8
uginanie jednorącz ze sztangielką w podporze o kolano 10x10x8

Nie trenują nóg, nie mam narazie ochoty na trening nóg, słyszałem ze trening nóg wpływa również na inne partie ciała ( nie wiem o co z tym chodzi, prosze o wytłumaczenie ). Planuje w marcu wziąc sie za nogi, ostatecznie za wasza namową też zaczne, tylko prosze o odpowiedni rozkład treningów 3 dniowy. Tak samo kapturów nie robie.... nie wiem w jaki dzien je wsadzic.
Proszę o ocene mojego planu.

michal_f
20-11-09, 13:05
Jak trenujesz nogi wydobywa sie wiecej hormonu wzrostu przez co inne partie szybciej moga rosnac. Nie trenujesz najwiekszej parti miesniowej a dwa razy w tyg trenujesz najmniejsza jaka jest biceps. Bez sensu. Z klaty wywalilbym ta maszyne. Biceps ok. W tricepsie dałbym waskie wyciskanie pozniej francuza lezac i pompki tylem. Barki masz przeladowane. Biceps z piatku wywal i daj nogi.
Nie rozumiem cwiczenia z plecow" maszyna wyciskanie za pleców " Brakuje mi drazka na szerokosc plecow.

breku
20-11-09, 13:13
maszyna wyciskanie za pleców " no właśnie chodzi mi o drążek na szerokości pleców " nie mogłem sie wysłowić i napisałem to dosyć chaotycznie ; /. Barki niby czemu przeładowane? jak nie bd konsekwentny do treningów to boczna głowę będę miał nieproporcjonalną do innych... Biceps może przeładowany, ale ma się dobrze prezentować. O co chodzi z "Nie trenujesz najwiekszej parti miesniowe..."?

michal_f
20-11-09, 14:48
O co chodzi z "Nie trenujesz najwiekszej parti miesniowe..."?

no nie trenujesz nog.

breku
20-11-09, 14:55
nogi swoją drogą.... napisałem że planuje się wziąć za nie w marcu, jak przyjdzie mi robić rzeźbę, nogi ogólnie mam dobrze umięśnione, na rowerku w domu 2x 15 min dziennie, i ogólnie dużo jeżdżę jak się sezon rowerowy zaczyna, a trening to ogólnie żeby je urzeźbić ;] chciał bym mieć dobrze zadbane ramiona, tylko żeby to jakoś też chaotycznie nie wyglądało, i nad klatą dużo pracuje, bo powoli rośnie i ogólnie jadę BEZ UŻYWEK ! Preferuję zdrową dietę, ewntulanie do tego białko serwatkowe, obecnie waże 77kg, a na klatę wyciskam 100kg po dobrym treningu i jak jestem w dobrej formie.

michal_f
20-11-09, 14:58
Jest takie powiedzenie jak chcesz miec duzy biceps cwicz nogi :)
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15189

..:Damian:..
20-11-09, 15:06
Nogi to podstawa.
Ciało stara samo w sobie ustanowić proporcje więc jak nie będziesz ćwiczył nóg to i góra Ci się zatrzyma, a po za tym jak to by wyglądało góra ładnie pięknie a nogi 2 patyki

breku
20-11-09, 16:29
Skoro mówicie żeby nóg nie zaniedbywać to się wezmę i za nie. A jeśli chodzi o mój rozkład treningu to jak byście go zmienili. Jak narazie wynika że wiekszośc jest okey, tylko żebym dołożył nogi w piątek. A co z bicem, jest to najmniejsza partia ciała, wraz z tricem, a przy układzie 3 dniowym to cięzko rozłożyć aby jedna jak i 2 partia się dobrze napompowała.

michal_f
20-11-09, 16:33
Napompujesz spokojnie. Sprobuj na trica tego zestawu ci Ci psialem na poczatku. Naprawde dobry jest. Zmieniaj czesto ilosc powt. cwiczenia aby nie bylo zastoju i bedzie ok.

breku
20-11-09, 16:39
spoko zastosuje się do tego ;P a co z kapturami? warto ćwiczyć? w jaki dzień je wsadzić, bo teraz głównie robiłem na przemian, raz pon, raz środa i raz piątek, różnie robie, w jaki dzień by najlepiej pasowały?

bulitto
20-11-09, 16:44
najbardziej by pasowało do barków lub pleców

breku
20-11-09, 16:47
prędzej dołożył bym to do pleców, robiąc barki to jest ciężki wysiłek fizyczny, a dokładając kaptury to był by hardcor ;D A plecy wmiare łatwo wchodzą, do tego triceps i na sam koniec kaptury.. ; ]

michal_f
20-11-09, 16:48
Mozesz dac kaptury w dzien plecow, bedzie dobrze. Wywal z barkow wyciskanie zza glowy. Moim zdaniem zbedne to cwiczenie a jeszcze troche kontuzjogenne.

..:Damian:..
20-11-09, 17:22
Poniedziałek: Klata, biceps, przedramię
Środa: nogi i barki
Piątek: plecy, triceps, kaptury

Hermann
20-11-09, 18:43
Wiadomo o tobie tylko że masz 16 lat. Ważysz 40 czy 120 kg? Co chcesz osiągnąć? Pomijając całkowicie brzuch będziesz miał wydęty bęben. OGÓLNOROZWOJÓWKA! To tylko moja rada .

..:Damian:..
20-11-09, 18:46
Fakt zapomniałem o brzuchu ;/
Możesz robić go w środę :)

Hermann
20-11-09, 18:50
Brzuch raz w tygodniu? To ja już chyba całkiem zgłupiałem.Brzuch powinien robić codziennie.Barki robiłbym z kapturami plecy z tricepsem klatka z bicepcem

galanter
20-11-09, 18:53
brzuch jade 3 razy w tygodniu jak dla mnie raz to za mało :) pewnie dlatego ze mam dużo w pasie niestety:(

..:Damian:..
20-11-09, 18:54
Akurat ja pas mam dobry :)
Robię raz w tygodniu może zacznę 2razy od przyszłego tygodnia

galanter
20-11-09, 18:59
Akurat ja pas mam dobry :)
Robię raz w tygodniu może zacznę 2razy od przyszłego tygodnia

gratuluje!!!clap

..:Damian:..
20-11-09, 19:02
gratuluje!!!clap

Nie będę dziękował.
Wiesz jedna partia do przodu druga do tyłu np. motylki czy mięśnie szyjne

Hermann
20-11-09, 19:05
Nie chodzi tu o to jaki ty masz pas, ale żeby doradzić MADRZE koledze.

michal_f
20-11-09, 19:13
Fakt zapomniałem o brzuchu ;/
Możesz robić go w środę :)

tak i najlepiej tylko Popielcowa.
Brzuch rob 3 razy w tyg. Poczytaj o ABS II.

..:Damian:..
20-11-09, 19:16
tak i najlepiej tylko Popielcowa.
Brzuch rob 3 razy w tyg. Poczytaj o ABS II.

Nie mogę przemęczać go bo mam chorobę jelit.

michal_f
20-11-09, 19:17
Nie mogę przemęczać go bo mam chorobę jelit.

to Ty nie mozesz przemeczac ale autor tematu nie musi miec odrazu choroby jelit tak jak Ty.

..:Damian:..
20-11-09, 19:22
to Ty nie mozesz przemeczac ale autor tematu nie musi miec odrazu choroby jelit tak jak Ty.

Wiem.
Tylko w 3dniowym planie ciężko gdzieś wszystko pousadzać

Voice666
20-11-09, 19:34
Dodam tylko, że brzuch to nie jeden mięsień i ćwiczenie go w sposób umiejętny 3xtygodniowo tylko przyniesie dobre rezultaty.

..:Damian:..
20-11-09, 19:36
To chyba trzeba by było rozłożyć plan na 4dni minimum

slim shady
20-11-09, 19:38
To chyba trzeba by było rozłożyć plan na 4dni minimum
czemu ?
brzuch jak każdy mięsien potrzebuje regeneracji, ale szybciej sie regeneruje w porównaniu do innych partii

..:Damian:..
20-11-09, 19:45
Czy szybko bym nie powiedział, ale że wolno też nie.
Ja wychodzę z założenia, że ciało to nie maszyna odpoczywać musi

breku
21-11-09, 13:26
No to żeby nie było to moje proprocje:
Bicek 38cm
Klata 101cm
Waga 77kg
Wzrost 174cm
Sądzę ze jak na mój wiek to dobry efekt, a zwłaszcza jak nie biorę żadnych odżywek. Brzuch robie wtorek, czwartek i ewentualnie w soboty jak mam czas, do tego wchodzi i rowerek po 15 min w te dni i mieśnie mają duży wycisk. Trzymam się głownie planu jak koleś fajnie ćwiczy na YT:
http://www.youtube.com/watch?v=y_W_9-uW-3Y
Efekty są fajne, a na siłę nie ma co robić.
Do tego na siłowni zawsze 2 seryjki po 20 brzyszków na rzymskiej ławce.

D3
22-11-09, 08:45
Nogi to podstawa.
Ciało stara samo w sobie ustanowić proporcje więc jak nie będziesz ćwiczył nóg to i góra Ci się zatrzyma, a po za tym jak to by wyglądało góra ładnie pięknie a nogi 2 patyki


Ludzie nie wypisujcie takich bredni, bo jeszcze ktoś w nie naprawdę uwierzy i będzie nogi ćwiczył 3razy dziennie, bo się będzie martwił o wielkość bicepsa...

kubaCK
22-11-09, 10:09
jesli chodiz o zachamowanie rozwoju gornych partii miesniowych to napewno majac nozki jak patyki organizm nie pozwoli zrobic nam z siebie pudziana.

D3
22-11-09, 10:11
No to spójrz sobie chociażby na Lou Ferrigno czy Arnolda przede wszystkim. Ćwiczyli nogi, ale bynajmniej nie osiągnęli takich rozmiarów jak Tom Platz i obecni, a jednak góra była b. dobrze rozbudowana. Można górę rozbudować bez większych osiągnięć na dole... pomijam kwestie estetyczne itp.

baster
22-11-09, 22:43
witam mam 16 lat waze 82 kg mam 188cm wzrostu moj staz to jakies 7 miesiecy mozecie mi napisac jakas rozpiske z góry dzieki!

mtm
22-11-09, 22:47
mozecie mi napisac jakas rozpiske z góry dzieki!

Dobry , jesteś :yawn:

tu masz gotowe spilty ;

- http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=20417

adonis18
22-11-09, 23:48
No to spójrz sobie chociażby na Lou Ferrigno czy Arnolda przede wszystkim. Ćwiczyli nogi, ale bynajmniej nie osiągnęli takich rozmiarów jak Tom Platz i obecni, a jednak góra była b. dobrze rozbudowana. Można górę rozbudować bez większych osiągnięć na dole... pomijam kwestie estetyczne itp.

ok. ale żaden zdrowy organizm nie dopuści tez do sytuacji, w której bedziesz miał powiedzmy 55 w udzie i 50 w ramieniu. nogi to podstawa, a lou czy arni to zawsze bedą złe przykłady, bo od mlodzieńczych latprzyjmowali takie ilości koxu, które by mnie prawdopodobnie zabiły. nie zmienia to faktu, że nogi trzeba katować, bez względu na prawdziwość teorii o zwiększonej produkcjii hormonów anabolicznych podczas ciężkich treningów dużych grup mięśniowych.

elo