PDA

Zobacz pełną wersję : Skok w dal pomoc



Dementor
19-11-09, 22:16
Witam
Trenował ktoś skok w dal z miejsca? Bo musze troche poprawić wynik ale nie wiem jak, macie jakieś rady?
Pozdrawiam

wujek_stunt
19-11-09, 22:22
mój kolega startuje w MP w skoku w dal, wiem że jego trening opierał się szczególnie na bieganiu i skakaniu. Do tego wiem ze ćwiczył na siłowni przysiady...

..:Damian:..
19-11-09, 22:22
Witam
Trenował ktoś skok w dal z miejsca? Bo musze troche poprawić wynik ale nie wiem jak, macie jakieś rady?
Pozdrawiam

Przyznam się nie trenowałem, ale w tym to duże znaczenie mają mięśnia nóg łód i łydek i brzuch. Więc najlepiej by było przyłożyć się do tych partii :)

mtm
19-11-09, 22:32
Kangaroohops



Nie będę tłumaczyć, że Wk to tydzień.

Quad Jumps
5 pełnych przysiadów, podczas wykonywania ostatniego wyskocz jak najwyżej.

Kangaroo Lunges
Stań prosto, teraz wysuń jedną nogę do przodu, drugą do tyłu. Z tej pozycji wybij się w góre i w powietrzu zmień nogi i wyląduj na palcach (wylądować należy już ze zmienionymi nogami) Staraj się być zawsze w szerokim rozkroku.

Ankle Flicks
Stań prosto – używając wyłącznie siły łydek i kostek skacz na wysokość ok 20cm

Tippy Toe Mini Jumps
Stań na palcach, naciskaj mocno siłą łydek i skacz na wysokość ok. 2cm szybko i energicznie.

~wykopane z sieci .

1Matt
19-11-09, 22:34
a ja doradzę tak: najpierw technika a potem mięśnie.
tak jest we wszystkim i tak powtarza mój wychowawca w-fista;]
taki niepozorny skok w dal z miejsca także ma swoją technikę;]
a technika najwięcej daje.

11mtm ładna rozpiska:)

..:Damian:..
19-11-09, 22:36
11mtm (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=13523) zasłużył na soga więc go dostaje.

Zgadzam się 1Matt ale sądzę, że założyciel forum jak się tym zajmuje to ma wypracowaną technikę :)

Dementor
19-11-09, 23:12
Dzięki wielkie za pomoc.
Pozdrawiam