PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsza wygrana pod wodzą Smudy



..:Damian:..
19-11-09, 17:48
Polska pokonała w meczu towarzyskim w Bydgoszczy Kanadę 1:0. Było to pierwsze zwycięstwo Polaków pod opieką Franciszka Smudy. We wcześniejszym meczu podopieczni "Franza" przegrali 0:1 z Rumunią.

Spotkanie rozpoczęło się od niespodziewanej przewagi gości. Kanadyjczycy atakowali odważnie, czego efektem były rzuty rożne. Te jednak nie zakończyły się powodzeniem i goście oddali inicjatywę Polakom.

Gospodarze przycisnęli i już w 19. minucie kapitalnie zachował się Maciej Rybus, który po zgraniu piłki od Kamila Kosowskiego ładnie się obrócił z zawodnikiem na plecach i oddał precyzyjny strzał, nie do obrony dla kanadyjskiego bramkarza. Jak się okazało, więcej bramek w tym spotkaniu kibice nie zobaczyli, ale nie mogli narzekać, ponieważ Polacy strzelali raz po raz jak z armat i było na co popatrzeć. Bardzo dobrze zaprezentował się Dariusz Dudka, który kilkakrotnie zmusił Hirschfelda do pokazania pełni umiejętności.

Dzięki zwycięstwu w meczu z Kanadą Polacy przełamali fatalną passę 4 porażek z rzędu.

****

Polska - Kanada 1:0 (0:0)
1:0 Rybus 19

Sędziował: Lars Christoffersen (Dania)
Żółte kartki: Peszko - Simpson

Źródło: ASInfo

D3
19-11-09, 20:19
Towarzyski, więc nie ma się co cieszyć...

..:Damian:..
19-11-09, 20:28
Towarzyski, więc nie ma się co cieszyć...

Lepsze to niż nic :)

Rzadko się wygrana zdarza więc napisałem

galanter
19-11-09, 20:34
moim zdaniem wygrana z reprezentacją Kanady tylko 1-0 nie jest powodem do zadowolenia!!! Macedonia kilka dni wcześniej wygrała z Kanadą 3-0!!!!hm to ukazuje na jakim poziomie znajduje sie obecnie nasza reprezentacja .... niestety:(

..:Damian:..
19-11-09, 20:46
moim zdaniem wygrana z reprezentacją Kanady tylko 1-0 nie jest powodem do zadowolenia!!! Macedonia kilka dni wcześniej wygrała z Kanadą 3-0!!!!hm to ukazuje na jakim poziomie znajduje sie obecnie nasza reprezentacja .... niestety:(

Ja to często jak Polacy grają to przełanczam na coś innego bo krew mnie zalewa.
Więc się cieszę, że przynajmniej wiedzą w którą bramkę kopać bo już zaczynałem powątpiewać w to

fvs
19-11-09, 21:11
moim zdaniem wygrana z reprezentacją Kanady tylko 1-0 nie jest powodem do zadowolenia!!! Macedonia kilka dni wcześniej wygrała z Kanadą 3-0!!!!hm to ukazuje na jakim poziomie znajduje sie obecnie nasza reprezentacja .... niestety:(

Zgadzam sie z Tobą ale nie do końca...

Jeszcze miesiąc temu Polacy w meczu o punkty przy możliwości awansu do MŚ nie pokazywali żadnego zapału do gry, teraz w zwykłym sparingu biegali walczyli pokazali ze chcą grac i wygrywać, może to jeszcze nie wygląda super ale dajmy szanse Smudzie :)

..:Damian:..
19-11-09, 21:20
Trzeba mieć nadzieje bo nam biednym ,,kibicom" tylko to pozostaje :)

galanter
19-11-09, 21:22
masz racje tylko że wiekszosci tamtych polaków już nie ma w kadrze i chwała mu za to, oglądałem mecz i to prawda że zaangażowanie było wieksze niż we wszystkich meczach o punkty!!! przed trenerem jeszcze daleka droga musi ich ostro tyrać na treningach oby wreszcie zaczeli godnie reprezentować orzełka którego mają na piersiach!!!!

..:Damian:..
19-11-09, 21:41
Ja mam nadzieję, że Smuda będzie się przykładał do swojej pracy, będzie ją wykonywał sumiennie z sercem a nie z portfelem i tylko czekał kiedy mu coś wpadnie.

tm7
19-11-09, 21:47
Można spojrzeć na to z innego punktu widzenia, Francja fartem weszła z baraży do MS po ustawionym meczu, bo jak można to inaczej nazwać co sie stało w meczu z Irlandią. Gdyby nie weszli tyle samo by zdziałali co nasza reprezentacja. A we Francji to gra większość murzynów z jakiś byłych kolonii. Ich sportowcy w większości wyglądają jak by reprezentowali Afrykę a nie europejski kraj.

galanter
19-11-09, 21:50
w tym momencie to ubliżasz wiekszości kibiców w Polsce nawiasem mówiąc mi też dlatego że Franek został wybrany na selekcjonera reprezentacji Polski pod naporem opini publicznej dla której jest on autorytetem trenerskim i osobą o nie nagannym wizerunku publicznym a ty go tu kreujesz na jakigoś łapówkarza !!!

tm7
19-11-09, 21:59
Na pewno piłka nożna to jest dla niego całe życie, mimo że to też jego praca i chciałby zarobić jak najwięcej. Jak każdy...

Osobiście gościa nie znam, ale widziałem dużo wywiadów z jego znajomymi, bardzo pochlebnie się na jego temat wypowiadali jeśli chodzi o zaangażowanie. Na pewno bardzo mu zależy, żeby polska piłka się rozwijała.

..:Damian:..
19-11-09, 21:59
Nie mówię, że jest to łapówkarz tylko, że może się okazać taki gościem co prace nie wiąże z zainteresowaniami tylko z zyskiem czysto zarobkowym.
Nie znamy go osobiście więc nie możemy osądzać go w ten czy inny sposób tylko snuć przypuszczenia.

..:Damian:..
19-11-09, 22:00
Ja wolę nie mówić hop puki nie zobaczę tego.
Były już przypadki co na początku wyglądało pięknie a kończyło się różnie

galanter
19-11-09, 22:35
Nie mówię, że jest to łapówkarz tylko, że może się okazać taki gościem co prace nie wiąże z zainteresowaniami tylko z zyskiem czysto zarobkowym.
Nie znamy go osobiście więc nie możemy osądzać go w ten czy inny sposób tylko snuć przypuszczenia.

prześledz jego dotychczasową karierę a pózniej sie wypowiadaj!!!! bo jak narazie jesli chodzi o korupcje to Frankowi nie ma co zarzucić i gdyby miał sie w to bawić to pewnie dawno by sie już bawił!!!

tm7
19-11-09, 22:39
No ja też tak uważam. Poza tym słyszałem, że on wydał kilku skorumpowanych sędziów piłkarskich, dlatego jest tak nie lubiany przez PZPN. No bo jak go mają lubić jak ich ludzi policji oddaje.

..:Damian:..
19-11-09, 22:42
galanter (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=12149) Ja nie mówię o korupcji!!!

Tylko o tym, że np. Jak jest policjant to jet np. taki co pracuje dla pieniędzy(nie korupcja tylko chęć zysku poprzez pracę) i taki z powołania wiadomo czym się różnią i tak samo mówię o Franku, że jeżeli będzie podchodził do tego z pasją, zaangażowaniem to będzie dobrze ale jak będzie podchodził do tego jak do zwykłej pracy to może być ciężko bo do sportu trzeba włożyć serce

galanter
19-11-09, 22:48
acha czyli porównujesz Smude do Leo B. - gratuluje!!! widze że nie posiadasz zbyt dużej wiedzy na ten temat!!! ale możesz mówić to co Ci sie żywcem podoba w końcu mamy wolność słowa:)

tm7
19-11-09, 22:58
ja byłem za Leo przez długi okres czasu, ale później gościu już mnie zaczął załamywać

w ogóle śmieszna sytuacja była z tym trenerem tymczasowym, PZPN i Lato się pogubili, nie mogli nic z Leo zrobić, to później nie wiem, jakiś akt desperacji... wyszedł Lato do tv i mówi że go nagle zwalnia, zamiast pozwolić dokończyć te eliminacje, bo i tak mu za nie musieli zapłacić
nie wiem po co to było, czy pod publikę, pewnie tak bo gdyby im zależało to wcześniej wyciągnęli by wobec niego jakieś konsekwencje, chociaż podobno za dużo nie mogli zrobić bo ten cieć malinowy Listkiewicz taki kontrakt z faciem spisał
później ten tymczasowy trener nie wiem po co, mogli dać Smudę odrazu, to tylko pokazuje że nie jest tak jak mówi Lato że nie został selekcjonerem pod presją kibiców, gdyby tak nie było to by się nie bawili w trenerów tymczasowych, to był jakiś żart, Majewski też się ośmieszył że przyjął taką propozycję

PZPN jest uzależniony od pieniędzy, a pieniądze są uzależnione od kibiców którzy płacą za bilety i dla ktorych grają piłkarze, dlatego moje zdanie jest takie, że da się zniszczyć tą komunistyczną klikę jeśli tylko starczy ludziom determinacji

..:Damian:..
19-11-09, 23:03
acha czyli porównujesz Smude do Leo B. - gratuluje!!! widze że nie posiadasz zbyt dużej wiedzy na ten temat!!! ale możesz mówić to co Ci sie żywcem podoba w końcu mamy wolność słowa:)

Ja z początku byłem za Leo tylko w późniejszym brzebiegu jego kariery zmieniłem zdanie.
Masz rację panuje wolność słowa i wypowiedzi :)
Mam takie coś, że nie oceniam ludzi po okładce tylko po tym co robią a nie jak się zapowiadają :)

tm7
19-11-09, 23:07
Dodam tylko, że odwróciłem się od tego siwego dziadka nie za to jak zaczęła grać polska reprezentacja, tylko za to jak się zaczął zachowywać. Chociaż coś się zaczęło wypalać w tej reprezentacji. To co opowiadał Lewandowski i to jak kręcił się wokół własnej osi Żewłakow zamiast dawać z siebie wszystko nie napawało optymizmem.

galanter
19-11-09, 23:07
po Majewskim niczego wielkiego nie można było sie spodziewać przykład sracovia Kraków nic tam Stewcio nie pokazał wiec co mógł pokazać w reprezentacji?
Leoś wydoił dojną krowe którą mu Listek podstawił do dna i po chamsku bo miał w dup... naszą dróżyne jak dla mnie dziadzio bez kszty profesjonalizmu!!!!
i jescze jednoPZPN-u nie da sie tak łatwo wykończyć przypominam ile już prób było kurator i te sprawy... mają zbyt wielkie plecyw UEFE pan Platini nie da krzywdy zrobić swym polskim kolesią:(

..:Damian:..
19-11-09, 23:11
Jestem ciekaw czy jaki kibice by napisali skargę na PZPN czy by to coś dało czy by pociekło to po nich jak po kaczce woda

galanter
19-11-09, 23:15
Platini tą skargą dupe by sobie podtarł- tyle by to dało !!! ja już od dawna wiem o tym ze ekipe pzpn to może jedynie bomba atomowa rozje.... bo dyplomatycznie nie ma szans!!! przykład korupcja we Włoszech tam sie dało a u nas ? - NIE !!!!

..:Damian:..
19-11-09, 23:16
To pozostała na tylko bomba atomowa :)

galanter
19-11-09, 23:18
albo wirus świńskiej grypy ale dla nich pewnie szczepionki by sie znalazły:(

..:Damian:..
19-11-09, 23:20
albo wirus świńskiej grypy ale dla nich pewnie szczepionki by sie znalazły:(

No pewnie tak. Właśnie to mnie wkurza wszyscy mówią, że wszyscy są równi a to w ogóle nie jest prawda ten co trzyma dupę na wysokim stanowisku nie ważne czy dobrze postępuje czy nie to dla niego wszystko się znajdzie a dla zwykłego, szarego człowieka nic

tm7
19-11-09, 23:21
kurator nic nie da, bo tak jak piszesz UEFA broni beton, powtarzają cały czas, że to jest odrębna jednostka, niepodległa rządowi itd, nie może w nią państwo ingerować

ale jedyne co może pomóc to odciąć ich od pieniędzy, jak by nie było to przez ten protest stracili sponsorów i są atakowani ze wszystkich stron publicznie co nie pomoże im znaleźć nowych

tylko że komuniści wiedzą że idzie euro i sponsorzy i tak będą się pchać

PZPN mimo wszystko się boi, zaczął się układać ze Związkiem Stowarzyszeń Kibiców, nie wiem jaki mają w tym zysk Ci kibice

przeczytaj sobie ten artykuł
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/news/koniec-pzpn-uznal-bojkot-meczu-z-kanada-za-udany,1399394

zaczynają rozdawać darmowe bilety ludziom, później w tv opowiadane jest że było dużo kibiców na stadionie i każdy myśli " o to może tak nie jest że wszyscy bojkotują, jednak byli tam jacyś kibice na meczu " tylko że większość tych ludzi miała bilety za darmo ;/ poza tym mało jest takich prawdziwych kibiców co pójdzie na mecz reprezentacji jeszcze z taką słabą drużyną, jeszcze w takiej sytuacji jaka jest teraz w polskiej piłce, nagonka na PZPN

tm7
19-11-09, 23:25
Jestem ciekaw czy jaki kibice by napisali skargę na PZPN czy by to coś dało czy by pociekło to po nich jak po kaczce woda
http://www.fifauefa.pl/przeczytaj.php
jest albo była taka inicjatywa, bo nie wiem czy już wysłano ten list czy jeszcze, nie wczytywałem się dokładnie

..:Damian:..
19-11-09, 23:25
Mnie to już denerwuje ten cały PZPN zamiast dawać przykład to oni na odwrót. Oni chyba wychodzą z założenia, że ,,każdy sobie rzepkę skrobie" a że im to dobrze wychodzi to leją na resztę