PDA

Zobacz pełną wersję : Brak Zakwasów



obartek1
18-11-09, 20:20
Mam takie pytanie ponieważ na drugi dzień po treningu nie czuje zakwasów na danej parti np. na bicepsie czy plecach. W przypadku klatki czyje na drugi dzień delikatny zakwas i spięcie. Ocb za mało ćwiczeń czy co??

m@bi
18-11-09, 20:25
Zmień ćwiczenia :D i poczujesz zakwasy, Jeśli ćwiczysz systematycznie to nie bedziesz miał zakwasów lol ;q

..:Damian:..
18-11-09, 20:25
Mam takie pytanie ponieważ na drugi dzień po treningu nie czuje zakwasów na danej parti np. na bicepsie czy plecach. W przypadku klatki czyje na drugi dzień delikatny zakwas i spięcie. Ocb za mało ćwiczeń czy co??

Chyba ćwiczysz od nie dawna :)

Za mało ćwiczeń? możliwe chodź wątpię

Po mojemu to po prostu miałeś zastój mięśni klatki piersiowej i rzuciłeś od razu sporo ćwiczeń jak dla ciebie i stąd się to wzięło

Gangsta Latino
18-11-09, 20:26
Albo za mało ćwiczeń ( obiążenie) albo co bardziej prawdopodobne ZŁA TECHNIKA ĆWICZEŃ!!!!!

Giro
18-11-09, 23:45
Być może do niektórych partii przykładasz się bardziej...

KowalX
19-11-09, 01:00
wcale nie musisz mieć ciągle "zakwasów"

adonis18
19-11-09, 01:29
a od kiedy tzw zakwasy są wyznacznikiem dobrego(udanego) treningu

w HST nei ma zakwasów o ogóle, a jest to jak dla mnie najlepszy trening na mase

elo

mtm
19-11-09, 08:46
Zakwasy to ja mam raz na ruski , rok nie wiem czy taka regeneracja ,
na treningach daje z siebie wszystko ; Moze taki organizm po prostu .:twisted:

Giro
19-11-09, 11:36
Dieta też ma tu znaczenie....

alder
19-11-09, 12:36
po pierwsze to nie zakwasy ;) zakwasy znikają po jakiejś godzinie czy ponad po treningu.

ja gdy ćwiczyłem daną partię 3x w tygodniu, to nie miewałem 'zakwasów'. od kiedy przeszedłem na trening dana partia raz na tydzień - bóle są i utrzymują się 2-3 dni ale niekiedy i 6 dni. zależy jak dowalę a lubię dowalić np. biceps na maxa. jeśli tęsknisz za 'zakwasami' w bickach, to - jeśli nie robisz - zrób takie ćwiczenie: tyłem do dolnego wyciągu, pochyl się do przodu (czyli odchyl od wyciągu), złap linki podchwytem i tyraj na bicka. ale musisz być pochylony, wtedy górne części bicepsów pracują i 'zakwas' 99% :D

Giro
19-11-09, 13:36
Dokładnie nazywa się to DOMS, ale przyjęło sie że "zakwasy". A prawdziwe zakwasy to nic innego jak palenie mięśni.

..:Damian:..
19-11-09, 14:32
Nom. Ale lubi e nie raz je poczuć

alder
19-11-09, 16:26
DOMS po polsku wg Wiki to zakwasy ;) http://pl.wikipedia.org/wiki/Zakwasy_%28medycyna_sportowa%29

tak już się przyjęło.

ale palenie mięśni a prawdziwe zakwasy to chyba nie jedno i to samo ;>