PDA

Zobacz pełną wersję : trójbuj a sport walki



kot19
17-11-09, 21:17
witam...mam pytanie do kogos obeznanego...a wiem czy przy trenowaniu sportow walki chodzac na silownie mogl bym stosowac trening trojboistow?? zalezy mi na sile szczerze mowiac jest ona potrzebna do walki wiadomo dynamika i sadze ze na tym treningu trojboistow moge zyskac te dwie rzecy co otym sadzicie?? szczerze to nie zalezy mi na jakies pieknym kulturystycznym wygladzie a bardziej bym podchodzil pod sporty walki...a i czy mase latwo bedzie zrobic na tym treningi?? sogii za konkretne odpowiedzi a nie jakies jebania typu bedzie dobre albo do dupy

adonis18
17-11-09, 22:31
będzi do dupy, bo trójbój pisze się przez "Ó" (2X)

będzie dobrze

slim shady
17-11-09, 22:35
może nie konkretnie typowy trening trójboistów ale trening siłowy jest bardzo przydatny do sztuk walk

spróbuj 5x5
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13623

mtm
17-11-09, 22:42
głównie sztuki walki opierają sie na sile i masie (czyli siłka)
Nie wymieniając innych czynników .

Giro
17-11-09, 23:11
Nie mam teraz za bardzo czasu ale jutro wstawie typowy trening siłowy do trójboju, z małymi elementami na masę, sam ocenisz czy jest dobry. Pozdrawiam

Giro
18-11-09, 19:01
Poniedziałek
1.Przysiady (10-12s)*(50% - 85%)*(3-4 powtórzeń).

2.Drążek nachwyt – „drabina” 3-4 drabin.

3.Pompki na poręczach – „drabina” 3-4 drabin.



Środa
1.Wyciskanie leżąc (10-12s)*(50%-85%)*(3-4 powtórzeń).

2.MC na prostych nogach (5s*5 powtórzeń) (50% - 80%).

3.Drążek podchwyt – „drabina” 3-4 drabin.


Piątek
1.High pulls z ziemi (5s*5 powtórzeń) (50% - 80%).

2.Push Press (5s*5 powtórzeń) (50% - 80%).

3.MC (10-12s)*(50% - 85%)*(3-4 powtórzeń).


Zasada drabiny:
http://www.e-kulturystyka.info/showpost.php?p=283829&postcount=17 (http://www.e-kulturystyka.info/showpost.php?p=283829&postcount=17)



Plan mojego autorstwa. Zmieniłem zwykły trening na trójbój i dodałem kilka motywów na masę. Trening dla co najmniej średniozaawansowanych. Powodzenia

Giro
18-11-09, 19:14
I teraz najważniejsze:
Na treningach; przysiadów, wyciskania i MC, musisz w seriach zmieniać obciążęnie, wprowadzić rotację np.:

Przysiady:
1.50%
2.60%
3.70%
4.80%
5.65%
6.75%
8.85%
9.70%
10.85%

Zauważ że ciężkie serie są przeplatane bardziej lajtowymi, dzięki temu możesz te ciężkie serie wykonać z większym zapasem sił. Możesz stosować taką samą rotację w WL i MC.

Kolejna zasada; zmieniaj obciążenie co trening, np.:

Przysiady, WL, MC
1 Tydzień (50-85%) (10s)
2 Tydzień (55-80%) (10s)
3 Tydzień (60- 75%) (12s)
4 Tydzień (60-85%) (12s) – ten tydzień ciężki, więc po nim musi nastąpić lekki np.:
5 Tydzień (50-70%) (10s)


Ilość tygodni zależne od Twojego wytrenowania, myślę że 6 wystarczy. Po tym tydzień latu. Pozdro

..:Damian:..
18-11-09, 19:20
Jeżeli masz dużo czasu to bym pierw robił trening na masę a później bym przeszedł na trening siłowy.
Siła musi się z czegoś brać
I oczywiście podczas treningu nie zapominaj o diecie i o aerobach 30min

Giro
18-11-09, 19:24
Na tym treningu zrobi masę...

slim shady
18-11-09, 19:30
to raczej typowy trening na siłe/mase (od diety zależy), trójbojowy ma jeszcze kilka elementów dopracowujących daną konkurencję tak jak w wl dociskanie do deski,do gumy

Giro
18-11-09, 23:31
tak jest, a gdy naprzykład nastąpi stagnacja - wyciskanie z desek itp, ale koleś chciał i na trójbój i także na masę. Osobiście stosuje ten plan i efekty są zadawalające :)

kot19
19-11-09, 19:57
a co sadzicie o takim treningu sam go ulozuylem wiec prosze o pomoc

trening 1
podciaganie podchwyt 2s
podciaganie nadchwyt 2s
pompki na poreczach
wyciskanie sztangi 6s 5-6 pow
wyciskanie hantelkami 3s 5-6pow
przysiady

trening 2
pompki na poreczach
podciaganie podchwyt 2s
podciaganie nadchwyt 2s
podrzut hantelka
martwy ciąg

trening 3
pompki na poreczach
podciaganie podchwyt 2s
podciaganie nadchwyt 2s
hight pull
dynamic rows
push press
military press


dodatkowo po kazdym treningu cwiczenie np 5 min na worku plus walka z cieniem z hantelkami 1.5kg i np cwiczyc uderzenia z guma podczepiona do sciany co otym adziecie kazdy trening mniej wiecej trwal by jakies 1.5 do 2 godz

kot19
19-11-09, 20:00
a i dodam celem jest zdobycie siły masy i dynamiki

Giro
19-11-09, 21:38
Przemyślimy to jutro... Ostatnia myśl na dziś, jeśli chcesz trenować takim sposobem musisz pomyśleć nad dobrą dietą, 2h trening to bardzo dużo, pozdro

Siena8
19-11-09, 22:03
szkoda, że rzeźby jeszcze nie chcesz zrobić ;) nie wiem jak chcesz zrobić jednocześnie mase,siłę i dynamikę, ja to bym ci proponował najpierw masę z siłą a dopiero później zacząć robic dynamikę ;)
powodzenia ;)

kot19
20-11-09, 05:29
ja wiem ak to zrobic poprostu siła bedzie szla razem z dynamika a masa bedzie szla i bedzie zalezna od dobrej diety i wtedy befdzie wszystko gites :)

Giro
20-11-09, 13:19
Cieżko jest połączyć masę z siła i z dynamiką... praktycznie niemożliwe.
Słyszaleś o treningu Crossfit??
http://www.zdrowa-dieta.info/crossfit-wszechstronny-trening/

zbadaj sprawe, jest to nowy trening, u Nas w Europie jeszcze mało znany, pozatym powinieneś do niego dołożyć rozciąganie. Poczytaj troche na jego temat i ułóż coś a my to sprawdzimy. Masz pole do popisu :) Pozdro

adonis18
20-11-09, 16:05
Słyszaleś o treningu Crossfit??

nihil novi sub sole... czyli po naszemu: nic nowego i nie ma sie nad czym spuszczać.
nie ma co za bardzo kombinować. autorowi polecam klasyczny fbw, a jesli kładzie wiekszy nacisk na mase to hst. później (za rok może) bardziej zaawansowany trening silowy (deski, łańcuchy, etc.), a na razie (ciężkie) podstawy.

elo

alder
20-11-09, 16:07
trójbuj :D się buj

Giro
20-11-09, 19:57
nihil novi sub sole... czyli po naszemu: nic nowego i nie ma sie nad czym spuszczać.
nie ma co za bardzo kombinować. autorowi polecam klasyczny fbw, a jesli kładzie wiekszy nacisk na mase to hst. później (za rok może) bardziej zaawansowany trening silowy (deski, łańcuchy, etc.), a na razie (ciężkie) podstawy.

elo

Mądry Pan powiedział co wiedział...Chyba masz problemy - czytanie ze zrozumieniem się kłania...

Spróbuj tego Crossfitu, poprawisz na nim napewno dynamike. Zreszta sam musisz się zdecydować co dla Ciebie najważniesze, siła masa czy dynamika...

adonis18
20-11-09, 20:38
niby czego nie zrozumiałem panie najmądrzejszy??

problemy, to najwyrazniej ty masz (stosunek do ludzi, którzy sie z toba nie zgadzają). i nie bardzo wiesz oczym piszesz. rozśmieszją mnie tacy właśnie jak ty, którzy bezkrytycznie łykają hamerykańskie nowości (nie tylko w sporcie), a nie skupią się na starych, sprawdzonych i skutecznych metodach. dlatego zaproponowalem FBW (sila/dynamika i masa w zal. od priorytetu)

a crossfit, to będziesz miał nieporównywalnie lepszy na teningach sw (pompki, przysiady, podciagania sie, skłony - czyli ciągle to samo, wałkowane w kółko, tylko różnie nazywane)

kot - weź coś gotowego, bo chłopie nie bardzo wiesz co się z czym je. tego soga, za tą bzdurną wypowiedź to nawet nie skomentuje. po prostu rób tak dalej, jak chcesz być postrzegany za przydupasa i żeby nikt cie nie sznował.

elo

KowalX
20-11-09, 21:18
a co sadzicie o takim treningu sam go ulozuylem wiec prosze o pomoc

trening 1
podciaganie podchwyt 2s
podciaganie nadchwyt 2s
pompki na poreczach
wyciskanie sztangi 6s 5-6 pow
wyciskanie hantelkami 3s 5-6pow
przysiady

trening 2
pompki na poreczach
podciaganie podchwyt 2s
podciaganie nadchwyt 2s
podrzut hantelka
martwy ciąg

trening 3
pompki na poreczach
podciaganie podchwyt 2s
podciaganie nadchwyt 2s
hight pull
dynamic rows
push press
military press


dodatkowo po kazdym treningu cwiczenie np 5 min na worku plus walka z cieniem z hantelkami 1.5kg i np cwiczyc uderzenia z guma podczepiona do sciany co otym adziecie kazdy trening mniej wiecej trwal by jakies 1.5 do 2 godz


proponuje również klasyczny trening z tym ,że zmieniłbym szybkość powtórzeń zbyt wolne powtórzenia nie są zbyt dobre na sw
przynajmniej u mnie się nie sprawdzają,ale chcesz to kombinuj
polecam szybkie wyciskanie,ale przy zachowaniu techniki

kot19
21-11-09, 18:13
adonis18 wcale nie zalezy mi na twoim szacunku szczerze mowiac ...kowalx a wlasnie wszystkie cwiczenie bede wykonywal szybko dynamicznie zeby nie stac sie strasznie wolnym i dynamicznym co w sw jest wazne

..:Damian:..
21-11-09, 18:33
kot19 (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=15940) to po co ty się pytasz jak ty wszystko wiesz? ;/
I jesteś mądrzejszy od wszystkich

kot19
21-11-09, 18:50
forum chyba jest od tego zeby zadawac pytania wiec je zadaje i prosilem pozniej juz o skorygowanie mojego pomyslu a ty za wiele nie wnosisz do tematu a pozatym poco zbedne klutnie na forum

Giro
21-11-09, 23:42
niby czego nie zrozumiałem panie najmądrzejszy??

problemy, to najwyrazniej ty masz (stosunek do ludzi, którzy sie z toba nie zgadzają). i nie bardzo wiesz oczym piszesz. rozśmieszją mnie tacy właśnie jak ty, którzy bezkrytycznie łykają hamerykańskie nowości (nie tylko w sporcie), a nie skupią się na starych, sprawdzonych i skutecznych metodach. dlatego zaproponowalem FBW (sila/dynamika i masa w zal. od priorytetu)

a crossfit, to będziesz miał nieporównywalnie lepszy na teningach sw (pompki, przysiady, podciagania sie, skłony - czyli ciągle to samo, wałkowane w kółko, tylko różnie nazywane)

kot - weź coś gotowego, bo chłopie nie bardzo wiesz co się z czym je. tego soga, za tą bzdurną wypowiedź to nawet nie skomentuje. po prostu rób tak dalej, jak chcesz być postrzegany za przydupasa i żeby nikt cie nie sznował.

elo

Heh i co ja mam Ci napisać...
Nie jestem najmądrzejszy, wiem że jesteś doświadczony, ale przypominasz mi Harda, który każdemu chciał wpajać FBW, FBW, FBW i tak do usrania.

Jeśli chodzi o Crossfit to jest to dobry trening bo sam Go wypróbowałem, poprawia dynamikę. Autor tematu raz pisze, ze chce zwiekszyć siłe w trójboju i nieznacznie masę, więca daje mu plan, także sprawdzony przezemnie, jest ok. Później chce coś na dynamikę, więć proponuje Crossfit. Próbowałeś ten trening?? Wychodze z zalożenia że raczej nie bo pewnie w takie głupoty się nie bawisz... Ten trening, jeśli są przestrzegane wszystkie jego zalożenia,jest bardzo dobry.

Jeśli chodzi o mój stosunek do ludzi którzy się nie zgadzają... hehe jeśli widze że ludzie pier.olą bzdury toooootalne, to musze się odezwać, niektórzy tutaj wiedze zdobyli z napisów w kiblach w szkole... oczytali się men`s health albo innego badziewia.

Jesli chodzi o Soga, widze że na nich Ci zależy co?? :) W domu Cię nie doceniają, może Cię kobieta bije... nie wnikam. Brakuje Ci widze uznania, będę dla Ciebie wspaniałomyślny i dam Ci kilka. Pochwal się znajomym :) Pozdrawiam

P.S.
Dostałeś 3 Sogi :) na resztę musisz poczekać :)

adonis18
22-11-09, 12:28
Heh i co ja mam Ci napisać...

no właśnie... nie wiesz co napisać, to doyebałeś się do sogów, chociaż i tak myśle, że wiesz o co mi chodziło

o skuteczności treningów FB przekonalem się na długo zanim pojawił się tu hard. poza tym splity są nudne jak flaki z olejem. a swoja drogą, wszyscy tak na niego najeżdżają, a jak był na forum, to jakoś nikt z nim nei dykutował... ciekawe :errf:

elo

Giro
22-11-09, 14:08
Zastanawiam się dlaczego negujesz moje wypowiedzi, nie stosowałeś tego treningu, to prosiłbym Cie bardzo żebyś się nie udzielał. Sog dla Ciebie :)

alder
22-11-09, 14:14
geez, FBW nie jest zły moim zdaniem. moje pierwsze zdobyte mięśnie były właśnie via FBW.