PDA

Zobacz pełną wersję : Ranne płatki



Darkus
15-11-09, 20:34
Jakie polecacie rano płatki,ja zakupiłem takie -Nestle Musli Traditional płatki zbożowe z rodzynkami i orzechami w 100g:kcal 358-w.63,7-b.11,3-t.6,5.

mtm
15-11-09, 20:55
Owsiane np. + rodzynki Sułtańskie .:twisted:

alder
15-11-09, 21:09
owsianka ;)

D3
15-11-09, 21:13
Owsiane np. + rodzynki Sułtańskie .:twisted:


Heh to jest dokładnie moim posiłkiem przedtreningowym :twisted:

mtm
15-11-09, 21:14
alder podgrzewasz je na mleku czy nie ?
ja osobiście mieszam z zimnym mlekiem , ale ponoć podgrzewane na mleku dopiero uwolniają swoje skł. odżywcze ...:twisted:

alder
15-11-09, 21:24
zalewam gotującą wodą nieco wyżej niż poziom płatków w misce. parę a najlepiej paręnaście minutek czekam. aż rozpęcznieją. następnie zalewam je mleczkiem. zależy jak mi się chce - niekiedy ciepłym, czasem gorącym a często letnim. a koleżanka moja je z jogurtem na ten przykład ;)
jako że rano zjadam max 2 kanapeczki, to często do owsianki dodaję mleka z odżywką białkową. i tyle ;) oczywiście wariacje miodowo-rodzynkowo-orzechowo-glukozowe itd wskazane

mtm
15-11-09, 21:29
Nie mam czasu sie tyle rano bawić , bo wlewam i odrazu do plecaka ładuje ...
w sobote , i niedziele pojade z tym wrzątkiem do płatków na spęcznienie . tylko musiał bym 5 minut wcześniej wstać rano :yawn:

yaro09
15-11-09, 21:41
ja tez nie mam czasu dlatego robie tak: wieczorem zalewam płatki w kubku gotowaną wodą, przykrywam i zostawiam do rana. rano wyrzucam na sitko, woda scieknie i wyrzycam na talerz. dodaje mleka, orzechy rodzynki itp, wymieszam, podgrzewam w mikrofali i gotowe. a w weekend jak mam czas to robie rano jajecznice :)

mtm
15-11-09, 21:45
yaro nie stracą zbyt dużo skł. odż . przy takich kombinacjach ?

alder
15-11-09, 22:00
wody nie musisz odlewać wszakże w niej są chyba też składniki płatków :D

know1126
15-11-09, 22:02
ja na noc zimna woda zalewam i tyle, rano do geby. czyli lepiej ciepla, wrzacą bo sie uwalniaja zdrowe zwiazki bardziej?

Mocu
15-11-09, 22:09
Ostatnio oglądałem diety i widzę ile ludzie spożywają mleka i płatków.
Ja nie potrafię w takich ilościach jak wy tego jeść, nie wiem, strasznie mało tego zjadacie. :lol:
Ostatnio jadam 750 ml mleka + 200 gram płatków :yawn: jak woda najeść się można, to ja nie wiem, ale deser idealny. Może dlatego, iż od małego pije dużo mleka, bo Babcia jeszcze krówkę chowa i mleczko zawsze pod ręką jest, a nawet serek. :happy:

Więc ludziska żreć, a nie opierd**ać się. :rockon:

mtm
15-11-09, 22:10
też mi sie tak zdaje ... I pewnie ta woda przez noc wyciągnie z nich więcej niż sie tego spodziewasz....

yaro09
15-11-09, 22:13
no wiadomo z wodą wylewa sie troche tych wartosci, ale odlewam nadmiar tej wody bo mi bardzo nie smakuje... odleje troche wody i zamiast niej doleje mleka i gra.
a co do zalewania to właśnie czytalem ze nalezy zalewac wrzątkiem zeby te płatki sparzyc zeby unicestwic jakis szkodliwy składnik :) i nie powinno zalewac sie zimną wodą albo mlekiem (mleko skisnie przez noc), no tylko ze nie pamietam dokladnie o co tam chodzilo...

alder
15-11-09, 22:15
nie wyobrażam se nasypać 200g czyli pół paczki, co po rozpęcznieniu stanowi jakieś pół kilo albo lepiej. nawet dosłownie garść rośnie ze 2 razy. zresztą ja jak zjem 2 kanapki i trochę płatków to jestem najedzony a i tak mam dużo fatu do zrzucenia. więc nie dla mnie opcja z większą ilością węgli.

za wikipedią:

Owsianka - potrawa przyrządzana z płatków owsianych (http://pl.wikipedia.org/wiki/Owies) i mleka (http://pl.wikipedia.org/wiki/Mleko). W zależności od rodzaju płatków mogą być one gotowane lub zalane wrzątkiem. Tradycyjna polska owsianka przyrządzana jest bez innych dodatków, ze szczyptą soli lub na słodko. Istnieją również wersje potrawy: warzywne, z czosnkiem (http://pl.wikipedia.org/wiki/Czosnek) a nawet z chili (http://pl.wikipedia.org/wiki/Chili).

know1126
15-11-09, 22:16
wody nie odlewam rano bo wsiaka przez noc, i sa miekkie. wiec bede lac wrzatek i git:smile:

yaro09
15-11-09, 22:22
know to chyba mało tej wody lejesz jak wsiąka. a rano te platki są mokre czy takie niebardzo?
mocu co do tej ilosci to te 200 gram jest przed zalaniem czy po?
ja zawsze do kubka 300ml wsypuje kilka duzych łyżek i rano mam pelny kubek

Mocu
15-11-09, 22:47
alder, jem bo muszę, chce do wakacji 105 kg zrobić,czyli brakuje 11,5 kg :yawn:
Jak robić masę top konkretną, w wakacje spali się tłuszcz i będzie byk. :happy:
Stosuje naturalny sposób nabierania masy, ale rozstępy się robią bo za szybko mięśnie się zwiększają :errf:, a kij z tym, mam maść. :surprised:

Jak narazie w 3 miesiące zrobiłem 4 kg, poszło w mięśnie, bo się mierze. :D

alder
15-11-09, 22:51
u mnie naturalny sposób skończył się fatem mimo niewielkiej ilości węgli ;) 4 kg to ja w miesiąc mogę. rekord 10kg w tydzień ale to nie ćwicząc tylko ...... zdrowiejąc z poważnej choroby. w wakacje spalić tłuszcz ? a nie lepiej przed wakacjami co by dupeczka na plaży wilgotniały ? ;>

know1126
15-11-09, 22:54
no ja tak tej wody,by tylko zakryla,a platki sa wilgotne tylko i miekkie w miare:)

alder
15-11-09, 22:59
proponuję nieco więcej niż poziom płatków.

Mocu
16-11-09, 00:24
u mnie naturalny sposób skończył się fatem mimo niewielkiej ilości węgli ;) 4 kg to ja w miesiąc mogę. rekord 10kg w tydzień ale to nie ćwicząc tylko ...... zdrowiejąc z poważnej choroby. w wakacje spalić tłuszcz ? a nie lepiej przed wakacjami co by dupeczka na plaży wilgotniały ? ;>


Ja tyje ćwicząc regularnie na silę :happy: Co do tycia niezdrowym żarciem bez problemu można przytyć :lol: 4 kg zrobiłem mięśni, nie facika.
Spalać się będzie jak zrobi się porządne mięśnie i strzeli ponad 100 kg :surprised:
Teraz nie będę patrzyć w przyszłość. :yawn:

mtm
16-11-09, 19:27
Dzisiaj zrobiłem tak :

wieczorem płatki owsianke zalałem wrzątkiem (nie za wiele )
rano sypłem rodzynek i zalałem mlekiem.

Po czym , w szkole zjadłem łyżkę a reszte wyjebałem .... ble

alder
16-11-09, 19:36
trza było osłodzić. miód. glukoza. albo z dżogurtem :)

mtm
16-11-09, 19:42
miodu jutro dodam , może to wina płatków bo jakieś najtańsze były w chooy'owym opakowaniu i zle wyglądały , dzięx i pozdro ...

alder
16-11-09, 20:09
mięsistości życzę. pzdr

opalinho
16-11-09, 20:13
Co myślicie o płatkach owsianych błyskawicznych np. z firmy KUPIEC lub KRA-BIN.Są chyba równo wartościowe jak zwykłe,wyglądają jak zwykłe zmiksowane.Czy się mylę?Wystarczy dosypać orzechów,zalać maślanką owocową i po 5 min gotowe

alder
16-11-09, 20:18
ja mam jakieś błyskawiczne i są gorsze od innych normalnych ;/