PDA

Zobacz pełną wersję : Kick boxing a teakwondo



Tibex
15-11-09, 12:10
Na co lepiej uczęszczać ? Kick boxing mógłbym mieć 2x w tygodniu a teakwondo ponad 6x. Umiem się bić co to za trud 3 proste walnąć w nos ale nudzi mi się ^^ więc co lepiej wybrać?

1Matt
15-11-09, 12:25
szukasz wyzwań? taekwondo zdecydowanie polecam:)
i uwierz mi, że taka postawa jaką zapewne prezentujesz na nic się zda.
schować dumę do kieszeni i nie szpanować, że "umie" się bić:)
3 proste nie starczą na kogoś kto nogami włada jak opętany;]

cma
15-11-09, 12:48
1matt ma racje ;] albo wez sobie MMA tam ci tez nie wystarcza twoje proste;D

galanter
15-11-09, 12:52
. Umiem się bić co to za trud 3 proste walnąć w nos ale nudzi mi się - napisał Tibex (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=16736)
no to naprawde umiesz sie bić - gratuluje!!!

adonis18
15-11-09, 13:10
KB, ale dobrze by było cos chwytano-rzucano-turlanego dorzucic

kazdemu wydaje sie, że umie sie bić. a później większość zastanawia się dlaczego została przekopana

elo

Prezydent_1c
15-11-09, 13:41
Zapisz się na KB, a na Tkd możesz chodzić dopełniajaco na nogi. Im więcej ćwiczysz tym lepiej :) Ogólnie ja osobiście zaczynałem od bjj, pózniej właśnie tkd gdzie fajnie mi nogi latały tylko ze do walki np. na ulicy ręce się przydają bardziej od nóg moim zdaniem dlatego polecam jw napisałem KB na start.

KowalX
15-11-09, 13:42
nie ważne co byle sprawiało Ci przyjemność,by się dobrze ćwiczyło.Obczaj oba zobacz co ci się bardziej podoba ,odpowiada.Najgorzej ćwiczyć coś gdy nie leży.

1Matt
15-11-09, 13:43
ja miałem znajomego, który tak nogami wymiatał... raz kolesiowi żebra połamał bo kolanami mu w klatę wjechał.xD jak to wyglądało, jak z filmu jakiegoś, ustawkę miał.
nie wolno lekceważyć przeciwnika:)

Tibex
15-11-09, 14:38
Coś zle zrozumieliście mój post... 3 proste zazwyczaj wystarczają na kozaczków zarabiających na starych babkach. A swoje umiejętności trzeba oceniać z persperktywy innej osoby co by było gdyby ktoś złapał cię za nogę? Byś nie miał nic do gadania.

KowalX
15-11-09, 14:42
Dlaczego zaraz miałby łapać za nogę ,już widzę jak przeciętniak złapie kogoś za nogę żeby nie miał połamanych paluchów,a zresztą nikt nie każe machać nad głową.Zresztą złapana noga to nie koniec świata ;)
Jak ktoś mięknie po 3prostych to żaden z niego kozaczek :whistle:

Tibex
15-11-09, 14:52
Dlaczego zaraz miałby łapać za nogę ,już widzę jak przeciętniak złapie kogoś za nogę żeby nie miał połamanych paluchów,a zresztą nikt nie każe machać nad głową.Zresztą złapana noga to nie koniec świata ;)
Jak ktoś mięknie po 3prostych to żaden z niego kozaczek :whistle:

Gdy się złapie kogoś za nogę przy kopnięciu to można zrobić wszystko, wywrócić, podejść i po mordzie lać mój brat miał taka sytuację. Nie musi to być kopniak na łeb np. na tułów a aby robić te low kicki na ulicy to trzeba mieć niesamowity refleks i opanowanie. Zwykle ludzie trenujący jakieś sw nie kozaczą bo wiedzą jakie to uczucie mieć pięść przy twarzy a pózniej jakie problemy mogą z tego być ;D Sam w obronie słabego kumpla prawie do sądu trafiłem

KowalX
15-11-09, 14:56
low kick na ulicy bardzo ładnie ,często wchodzi

ten złapany za nogę również może dać w mordę czy jajca czy gdzie sobie wymierzy
Niektórzy kozaczą inni nie zależy od człowieka.Tak, problemy można mieć przez to spore ,zgodzę się

Tibex
15-11-09, 14:58
Tamten typek został wywrócony do tyłu spadł na łeb i już tam został. Dość łatwo można uniknąć low kicka a po tym niespodziewany cios

adonis18
15-11-09, 16:01
lk to najlepsze kopniecie i najskuteczniejsze jak dla mnie i wbrew pozorom bbezpieczne (przy odpowiedniej technice oczywiscie) w przeciwienstwie do wszelkich hkicków

KowalX
15-11-09, 17:06
Tamten typek został wywrócony do tyłu spadł na łeb i już tam został. Dość łatwo można uniknąć low kicka a po tym niespodziewany cios

widocznie gość miał pecha :)

mtm
15-11-09, 19:39
osobiście wolał bym KB ,:twisted:

Jak masz możliwość to idź np. na MMA czy VALE TUDO , jest stójka i parter .

Tibex
15-11-09, 21:26
Szkoda że kb jest tylko 2x w tygodniu i uczy go trener od tkd. Niedługo pójdę na trening i zobaczę jak to jest. Ja mieszkam w małej mieścinie więc są tylko te podstawowe sw wolałbym chodzić na muay thai szkoda że nie ma

mtm
15-11-09, 21:32
Jak miał bym duży wachlarz sw .

to wziął bym BJJ i KB .

sl4by
29-11-09, 14:07
Mhmm najlepsza kombinacja na ulice to lewy, prawy i low kick :D Proste odwroca uwage przecietniaka od nog a low dokonczy sprawe :) A co do złapanej nogi to powiem tak ze to duzy problem jak i w ringu i na ulicy ( przynajmniej w MMA ) Gdy bym zlapal Ci noge przy kopnieciu na zebra to na ringiu skonczylo by sie to dzwignia, a na ulicy zlamaniem...

myst0
13-12-09, 19:47
Zależy od Ciebie ja chodzę na taekwondo i mnie kręci to :d na kickboxing teraz się wszyscy zapisują w moim mieście więc chciałem coś oryginalniejszego jestem zadowolony :D i Tobie tez polecam tkd