PDA

Zobacz pełną wersję : Klatka piersiowa. Nowy ...



Snoopy_
14-11-09, 01:53
Cześć, mam takie jedno pytanie.

Kilka tygodni temu zauważyłem że mam większa lęwą pierś, a prawą mniejsza.
Powiedzcie od czego to mogło sie zrobić i jak mógłbym dojśc do tych samych rozmiarów.
Jakby co jestem nowy, więc niewiem.

Z góry dzieki za odpowiedzi.

alder
14-11-09, 02:04
ćwiczysz ? jak długo ? jesteś lewo- czy praworęczny ?
być może genetyka a być może zły trening. ja też mam różnice w cycach. np, w łapie to chyba każdy ma różnicy ok 1 cm.

1Matt
14-11-09, 10:58
łapa różnica od tego która ręką się posługujesz.
lewy cycek u każdego z reguły jest większy bo bardziej po lewej niż po prawej masz serce.
mięśnie to są w końcu "twory" ochraniające organy wewnętrzne:)

Snoopy_
14-11-09, 11:40
ćwiczysz ? jak długo ? jesteś lewo- czy praworęczny ?
być może genetyka a być może zły trening. ja też mam różnice w cycach. np, w łapie to chyba każdy ma różnicy ok 1 cm.

Tzn. Ja nie ćwicze tak aby sobie zrobić muskulature,ale mam zamiar sie troszke urzeźbić, ja jak na razie cwicze tyle co na treningach piłki nożnej. Jestem praworęczny.

alder
14-11-09, 12:03
mięśnie to są w końcu "twory" ochraniające organy wewnętrzne:)

całe życia myślałem, że do ochrony organów wewnętrznych służą głównie żebra i ew. mięśnie brzucha. a ogólnie mięśnie najbardziej odpowiedzialne są za ruch. do tego produkowanie ciepła, prawidłową postawę, płyny w organizmie ....

m@bi
14-11-09, 12:18
całe życia myślałem, że do ochrony organów wewnętrznych służą głównie żebra i ew. mięśnie brzucha. a ogólnie mięśnie najbardziej odpowiedzialne są za ruch. do tego produkowanie ciepła, prawidłową postawę, płyny w organizmie ....

No to alder dobrze myslałes przez całe zycie :D

1Matt
14-11-09, 12:20
układ kostny to jest szkielet, rusztowanie:) poszczególne części szkieletu (jak żebra) odpowiadają rzeczywiście za ochronę, ale głównie to mięśnie ochraniają organy wewnętrzne. a mięśnie brzucha to co innego niż mięśnie klatki piersiowej? i to chroni i to chroni:) o to mięsień i to mięsień:) jakby serce i płuca były chronione samymi żebrami to byś nie mógł przyjąć mocniejszej piłki na klatkę;]

alder
14-11-09, 12:51
tak, ok klata i bebech. ale uogólniłeś to. powiedz mi co ochrania biceps albo krawiec ? ;> jedna jaskółka wiosny nie czyni

1Matt
14-11-09, 13:11
nie wiem co chroni biceps czy krawiec.
mięśnie pleców np. ochraniają kręgosłup i organy wewnętrzne od tyłu. są także stabilizatorami.
alder ja nie jestem żadnym znawcą, ale pamiętam to czego mnie uczą w szkole, a mam rozszerzoną biologię;]
mięśnie nie służą tylko do poruszania się, jak tak to zapomniałeś o "kolegach" mięśni bez których byś nie miał szans się ruszać, a także o układzie nerwowym;]
ale mniejsza o to.

alder
14-11-09, 13:48
tak oczywiście, że nie służą tylko do ruchu. ale to jeden z podstawowych ich 5 czynności, w których to nie ma ochrony ;) ale w sumie nieważne. też nie jestem znawcą. miałem na myśli błędne generalizowanie. peace.

Snoopy_
14-11-09, 13:54
Ale możecie mi powiedzieć czy mogłbym dojsc do takich wielkosci aby byly te piersi takie same ?!
Zależy mi na tym.

1Matt
14-11-09, 13:55
możesz, po prostu ćwicz, to się z czasem wyrówna:)

galanter
14-11-09, 13:59
jesli bedziesz cwiczył to napewno uda Ci sie skorygować ,zminimalizować różnice ale nie spodziewaj że nastąpi to szybko bo potrzeba troche czasu i ciężkiej pracy !!!pozdro :)

michal_f
14-11-09, 18:13
cwicz hantlami to bedzie Ci łatwiej wyrownac ta dysproporcje.

Snoopy_
14-11-09, 18:27
Wielkie dzieki ;]