PDA

Zobacz pełną wersję : Do modów Foto Gallery



D3
13-11-09, 19:41
Nawiązując do ostatniego wpisu:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=23505

Uważam, że powinno się JASNO sprecyzować kryteria zamieszczania zdjęć do oceny:

- np. staż 1-1,5 roku intensywnych ćwiczeń na siłowni (a nie 3miesiące/3dni/3godziny)
- opis przebytych cykli (jeśli były)

itp. itd.

Uważam również, że moderatorzy powinni kierować się subiektywnymi kryteriami czy zdjęcia zamieszczone przez danego użytkownika są warte "zaśmiecania" tego forum czy też nie. Ufam, że macie na tyle w sobie profesjonalizmu i poczucia estetyki, że nie będziecie zostawiać takich tematów j/w albo w najgorszym przypadku zamykać je czym prędzej. Po to między innymi zostaliście wybrani moderatorami. Jeszcze jedno: nawiązując do jednego ze zdań... uważam, że to forum NIE JEST DLA WSZYSTKICH!

Nie jest z pewnością dla osób, którzy chodzą na siłownie sezonowo, aby zrobić zestaw dyskotekowy (klata&biceps) albo pogadać sobie z kolegami po czym w napływie euforii od napływu tak dużej ilości krwi do mózgu "chwalą się" swoimi zdjęciami, gdzie im 1 żyłka wyskoczyła na bicepsie. To forum jest dla osób, które podchodzą "na poważnie" do tego sportu i też potrafią spojrzeć na siebie krytycznie i mają wyczucie, kiedy zamieszcza się zdjęcia do oceny na publicznym forum.

Sosna91
13-11-09, 19:52
Narg były już takie tematy, to nie wejdzie a też za tym nie jestem, kto ma wstawić to i tak wstawi, bo co mu kto zrobi, jednego zbanujesz to przyjdzie inny a ban z tego powodu też jest złym pomysłem.

generalnie jak jak mają taką wysoką samoocenę to niech wstawiają fotki nawet "jutro bede po raz pierwszy na silce, z podekscytowania przytyłem 5kg i zobacie moje fotki, nad czym popracowac jeszcze'

fallenursus
13-11-09, 19:59
why so serious...?...!


heh od kiefy zmeniles avka Narg chcialem to napisac :P

janusz123
13-11-09, 20:04
dobrym pomysłem było by podzielenie foto galeri na dwie kategorie. W pierwszym dziale fotki zamieszczali by ludzie chcący sie pochwalic osiągnieciami, w drugiej natomiast umieszczano by fotki w celu ocenienia postępó itp

slim shady
13-11-09, 20:09
niech się wypowie jakiś Admin, jak będzie zgoda to mogę usuwać/zamykać tematy ze słabymi fotkami, bo uwierz mi nie raz nie chce mi się już nawet otwierać tematów i oglądania tego samego.


Uważam, że powinno się JASNO sprecyzować kryteria zamieszczania zdjęć do oceny:

- np. staż 1-1,5 roku intensywnych ćwiczeń na siłowni (a nie 3miesiące/3dni/3godziny)
- opis przebytych cykli (jeśli były)

To nie wyjdzie, bo każdy ma inną genetykę, ktoś po roku będzie wyglądał nadal jak placek, a ktoś po pół roku już coś osiągnie, ktoś z krótkim stażem na SAA może przybrać dużo masy, a ktoś nic nie osiągnie. W regulaminie jest podpunkt żeby pisać przebyte cykle.

D3
13-11-09, 20:12
why so serious...?...!


heh od kiefy zmeniles avka Narg chcialem to napisac :P



A czemu to pytanko o avka? :> Ci się podoba? :twisted:

D3
13-11-09, 20:15
To nie wyjdzie, bo każdy ma inną genetykę, ktoś po roku będzie wyglądał nadal jak placek, a ktoś po pół roku już coś osiągnie, ktoś z krótkim stażem na SAA może przybrać dużo masy, a ktoś nic nie osiągnie. W regulaminie jest podpunkt żeby pisać przebyte cykle.

Wyjdzie dlatego napisałem to:


np. staż 1-1,5 roku intensywnych ćwiczeń na siłowni (a nie 3miesiące/3dni/3godziny)
- opis przebytych cykli (jeśli były)

itp. itd.

oraz:


Uważam również, że moderatorzy powinni kierować się subiektywnymi kryteriami czy zdjęcia zamieszczone przez danego użytkownika są warte "zaśmiecania" tego forum czy też nie. Ufam, że macie na tyle w sobie profesjonalizmu i poczucia estetyki, że nie będziecie zostawiać takich tematów j/w albo w najgorszym przypadku zamykać je czym prędzej. Po to między innymi zostaliście wybrani moderatorami. Jeszcze jedno: nawiązując do jednego ze zdań... uważam, że to forum NIE JEST DLA WSZYSTKICH!

slim shady
13-11-09, 20:20
jak foty będą warte uwagi to zostaną, jak nie to wylatują, proste kryterium ;)

ale nie ode mnie zależy czy zostanie to przyjęte.

D3
13-11-09, 20:26
A czy nie można by było ustawić coś w rodzaju automatycznej ankiety jak jeden z użytkowników zamieści zdjęcia? Jeśli spadnie poniżej powiedzmy 30-40% głosów (zapytanie musi zostać odpowiednio skonstruowane oczywiście) to temat znika/zamyka się automatycznie?

know1126
13-11-09, 20:28
ja jestem tylko skromnym,początkującym i malym uzytkownikiem tegoz forum,ale moze wlasnie jak ktos pisal- podzielic na foto gallery na dwa- dla zaawansowanych i dla poczatkujacych? wszak nikt nie bedzie musial wbrew sobie wchodzic by ogladac tych co maja mniejszy staz... no nie wiem,takie tylko moje zdanie. skromne:)

D3
13-11-09, 20:30
why so serious...?...!


Bo trochę mnie WKUR***Ą mnie tutejsi sezonowcy! Jak ja pierwszy raz się tutaj zarejestrowałem i zakładałem temat to uważnie przeczytałem tematy podwieszone z danego działu i zamieściłem oczywiście wypełnioną ankietę. Nawet 10% dzieciaków tutaj wchodzących tego nie robi już nie wspominając o przeczytaniu tematów podwieszonych, które są dla NICH! Podobnie jest z innymi działami. Wstyd by mi było zamieszczać zdjęcia po 3 miesiącach, bo mam trochę więcej samokrytyki i wiem, że nie miałbym się czym jeszcze chwalić.

A porządek musi być do pewnego stopnia, lepiej jest chwycić ludzi za jaja niż żeby robił się taki syf/kiła/mogiła.

jaca666
13-11-09, 20:37
Jestem za...
Ogólnie to przydałoby się zrobić porządek w wielu działach...

fallenursus
13-11-09, 20:38
eee..a mnie chodzilo o org. wersje angielsko jezyczna Dark Knight'a:smile:

KOWAL86
13-11-09, 21:02
w 3 miechy można zrobić bardzo dużo. Kumpel w 2 miechy zrobił ponad 5 cm w obwodzie ramienia, według ciebie to mało?? zobacz posta 3 miesiące treningu od moskila a potem pisz głupoty

D3
13-11-09, 21:02
Jestem za...
Ogólnie to przydałoby się zrobić porządek w wielu działach...


dzięki jaca za poparcie!

D3
13-11-09, 21:03
w 3 miechy można zrobić bardzo dużo. Kumpel w 2 miechy zrobił ponad 5 cm w obwodzie ramienia, według ciebie to mało??


Przeczytaj uważnie jeszcze raz co napisałem, przeczytaj jeszcze raz co Ty napisałeś, potem to przeczytaj wszystko jeszcze raz ze zrozumieniem i wtedy zrozumiesz głupotę swojego pytania.

D3
13-11-09, 21:06
eee..a mnie chodzilo o org. wersje angielsko jezyczna Dark Knight'a:smile:


Będę w domu to zamieszczę innego avka especially for you :smile:
Myślę, że Ci bardziej przypadnie do gustu (też z DK).

KOWAL86
13-11-09, 21:07
dobra ty jesteś wielkie koks a to forum jest tylko dla wybranych. Przepraszam że coś napisałem sprzecznego z twoją ideologią. A i jakie według ciebie są kryteria?? Rok treningu, 80kg+, mało fatu, itd. daj sobie siana

D3
13-11-09, 21:13
Napisałeś coś sprzecznego z szeroko rozumianą logiką, a nie z moją ideologią, skoro opisałem pewne rzeczy dosyć precyzyjnie, a Ty się pytasz o to samo obierając to w inne słowa.

Zacznij od tego:
http://www.e-kulturystyka.info/showpost.php?p=285273&postcount=7

D3
13-11-09, 21:17
Jeszcze co do KOWAL86, bo może dalej nie zrozumiał.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że 3 miesiące 3 miesiącom nierówne. Dlatego też zawarłem klauzulę o subiektywnym ocenianiu przez moderatorów, bo wierzę, że potrafią oddzielić zgniliznę od dobrego owoca i pozamykać stosowne tematy. Jeśli Cię uraziłem w jakiś sposób to sorry, ale jestem przewrażliwiony <graba>

Aponax
13-11-09, 21:21
hmm , ciekawe rozwiazanie i napewno nie wyjdzie na zle. Bo mam juz dosc dzieci/ludzi podchodzacych do sprawy "olewkowo" majacych wyjebane i piszacych bezsensowne posty. Nie trzymajacych sie w ogole regulaminu dzialu. - nie chodzi tutaj o foto gallery. Moim zdaniem to forum jest dla ludzi dla ktorych kulturystyka jest pasja/hobby/stylem zycia, a nie dla ludzi ktorzy chodza na silownie (kulturystyka to wedlug mnie nie jest tylko silownia , to takze dieta , suplementacja, codzienne wyrzeczenia) , lecz niektorzy uzytkownicy forum tego nie rozumieja i cos trzeba z tym zrobic. Bo nie sposob abym wchodzil do dzialu dieta i wchodzac do tematu patrzył : 1 siadanie kanapka z serem ... To jest obraza dla nas -tych ktorzy trzymaja diete i nie pozwalaja sobie na np. chipsy bo sa na redukcji ! Tak samo dzial doping , ten dzial powinnien byc najbardziej moderowany i powinnien byc traktowany OSTRO , bez wypelnienia ankiety poprostu zamykanie tematu i ostrzezenie slowne. Nie mowie tutaj ze Vold zle wypelnia swoja robote , bo robi to zajebiscie i za to mu chwała ze jeszcze jest z nami ! Ale powinnien byc tam jeszcze moderator porządkowy usuwajacy posty niezgodne z tym dzialem. A zreszta co mi tam , robta co chceta , ja tylko codziennie wpadam do relacji fallena, zobaczyc co tam u Jacy666 oraz jakiego posta napisal Voice w dziale nowinki :].

BTW. Narg , dobrze gadasz ^^. Ale taka rada jak dla mnie , pisz po chlopsku bo zapewne wiekszosc dzieci przez 14 rokiem zycia cie nie zrozumie :].

D3
13-11-09, 21:23
Aponax, jak "urosnę" to będziesz jeszcze dodatkowo zaglądał do mnie :twisted:

hehehe


P.S. Znaczy się jak mam gadać? U mnie na wiosce wszyscy gadamy i piszemy tak samo :P

Aponax
13-11-09, 21:33
Narg , nie o to chodzi czy ktos ma 50 w bicepsie 130 w klatce i dlatego do niego zagladam. Zagladam do jacy i fallena z 3 prostych przyczyn. Po 1 odpierdalaja kawal dobrej roboty. 2 zawsze pomagaja , sluża pomoca w wielu przypadkach , i mozna z nimi porozmawiac nie tylko na temat kulturystyki. 3 Znaja sie na rzeczy:]. moglbym tak jeszcze pisac z 10-20 podpunktow ,ale po co. Jeżeli zrobisz fajna relacje pokazesz jak jesz itp to napewno bede do ciebie zagladal :].

BTW. to gdzie ty mieszkasz ?? przeprowadze sie , takich wiosek w polsce chyba nie ma ^^.

D3
13-11-09, 21:37
Z górnego śląska, ale niestety nie czystej krwi ślązak... :errf:

ale jak trzeba to po ślunsku tyz moga zapodawac :twisted:

slim shady
13-11-09, 21:45
BTW. Narg , dobrze gadasz ^^. Ale taka rada jak dla mnie , pisz po chlopsku bo zapewne wiekszosc dzieci przez 14 rokiem zycia cie nie zrozumie :].
mam nadzieje, że to nie było skierowane do mnie

i Panowie proszę spokojniej podchodzić do tematu,

Aponax
13-11-09, 21:47
mam nadzieje, że to nie było skierowane do mnie

i Panowie proszę spokojniej podchodzić do tematu,

slim shady , a czy ja pisalem ze bylo to skierowane do ciebie?? chyba ktos tu szuka jakiejs zaczepki aby miec powod do kłutni
Bardziej mialem na mysli np. "tycu koks" "cma" itp ...

slim shady
13-11-09, 21:57
slim shady , a czy ja pisalem ze bylo to skierowane do ciebie?? chyba ktos tu szuka jakiejs zaczepki aby miec powod do kłutni
Bardziej mialem na mysli np. "tycu koks" "cma" itp ...
a to zwracam honor, akurat nie szukam zaczepki bo nie jestem konfliktowy, poprostu nie chce żeby ludzie sie obrażali w podtekstach

hans1237
13-11-09, 22:04
Inna sprawa jest taka ze większość nie czyta regulaminu i wrzuca fotki bo po co czytać regulamin?//Niestety tak to jest

Aponax
13-11-09, 22:14
Inna sprawa jest taka ze większość nie czyta regulaminu i wrzuca fotki bo po co czytać regulamin?//Niestety tak to jest

No ale powinniscie takie cos karac ? czy raczej zostawiac to na pastwe losu ?

slim shady
13-11-09, 22:23
No ale powinniscie takie cos karac ? czy raczej zostawiac to na pastwe losu ? posty nie zgodne z regulaminem są usuwane ;) czasami robię wyjątek, jak uznam że warto coś zostawić

Aponax
13-11-09, 22:31
no akurat do twojej pracy wzgledem regulaminu nie moge sie doczepic- nawet gdybym chcial to nie ma o co :twisted:. Ale co do reszty to jest troszke niedbalości :] , ale ok.

slim shady
13-11-09, 22:37
nie wynika to z niedbałości a raczej nieobecności, większość modów ma pracę/szkołę/ inne zajęcia

przyznam że czasami przydałby się ktoś od spraw porządkowych

Aponax
13-11-09, 22:39
slim shady , ale przyznaj widziales kiedys aby w dziale dieta/suplementacja został zamkniety temat z powodu nie przestrzegania regulaminu albo usuniety?
moze ja przeoczylem , jezeli tak to zwracam honor i juz nie bede pisal na ten temat :].

slim shady
13-11-09, 22:46
slim shady , ale przyznaj widziales kiedys aby w dziale dieta/suplementacja został zamkniety temat z powodu nie przestrzegania regulaminu albo usuniety?
moze ja przeoczylem , jezeli tak to zwracam honor i juz nie bede pisal na ten temat :].
tam powinien być zamykany każdy temat, bo gość wymaga żeby mu pomagać, ale nic nie pisze o sobie (chyba w dopingu tak samo jest, nie wiem bo rzadko zaglądam), `kiedyś tematy były zamykane ale to syzyfowa praca ... nie chce oceniać pracy kolegów

Aponax
13-11-09, 22:51
dokladnie silm shady , mysle ze w kazdym dziale powinnien byc 1 moderator od pomagania i 1 mod od pozadku. Ale to tylko moje skromne zdanie. Wiekszosc modow dobrze robi swoja robote - ale nie wszyscy aby nie było.

niewula
13-11-09, 23:55
czsami ci z 3misiecznym stazem wygladaja lepiej od tych z 1.5 rocznym

Aponax
14-11-09, 10:24
czsami ci z 3misiecznym stazem wygladaja lepiej od tych z 1.5 rocznym

bo "Ci" z 3 miesiecznym stazem maja diete i cwicza wedlug naszych rad - a jest ich bardzo malo , moze 2-3 na forum. A Ci z 1.5 rocznym stazem cwicza zestaw dyskotekowy klatka bic tric klata bic tric i wszystko !

D3
14-11-09, 10:38
czsami ci z 3misiecznym stazem wygladaja lepiej od tych z 1.5 rocznym


Dlaczego wielu użytkowników ma tendencję do potwarzania tego samego w kółko? Przecież już zostało to wyjaśnione m.in. w moich wpisach, a niektórzy na upartego chyba myślą, że jak to samo się powtórzy innymi słowami to będzie bardziej prawdziwe...

Ci co mają dobre geny i po 3miesiącach już widzą efekty myślę, że będą wiedzieli, że mogą zamieścić fotki i nikt ich nie usunie. Jednak w większości przypadków 3miesiące to jest za krótko... (link w pierwszym wpisie)

niewula
14-11-09, 14:38
tez jestem tego zdania co dinozaur
moze z tym ze tylko jaca dobrze wyglada z fotogallery to sie dokonca nie zgodze :P
ale ma racje z tym , ze gdyby ci poczatkujacy nie wrzucali fotek to dzial foto by zamarl
mysle ,ze kilka osob tez chce pomocy co musza poprawcic i jak do tego darzyc

D3
14-11-09, 14:51
tO WOLNY KRAJ-----PODOBNO????


Mylisz szeroko pojętą wolność z estetyką i samokrytycyzmem no, ale cóż.

Dla niektórych wolność się kojarzy z możliwością robienia do ogrodu sąsiada... dla mnie nie. A Polska to nie wolny kraj, radzę przeczytać Konstytucję III RP uważnie, bo wolność jest tam ściśle ograniczona, a prawdziwej wolności to można szukać w puszczy amazońskiej albo na bezludnej wyspie.

Ja np. nie uważam, że wyglądam jeszcze "estetycznie" dlatego też i wstrzymuje się ze wstawianiem swoich fotek. Jeśli sam będę zadowolony ze swoich osiągnieć to z pewnością się nimi pochwalę tutaj i z chęcią usłyszę słowa krytyki. Nie zgodzę się, że dział fotogallery by umarł, po prostu zostałby zaprowadzony porządek, a ludzie nie chwaliliby się utrzymującą się pompą w bicepsie 5razy na dzień. Zdjęcia pojawiałby się z pewnością rzadziej, ale miałoby to wszystko bardziej ręce i nogi.

KowalX
14-11-09, 14:53
radzę przeczytać Konstytucję III RP uważnie, bo wolność jest tam ściśle ograniczona, a prawdziwej wolności to można szukać w puszczy amazońskiej albo na bezludnej wyspie.

Ciesz się ,że jest ,bo dzięki niej masz prawa i co takiego ogranicza wolność słowa,wyznania,płci ...?

linkoś
14-11-09, 15:49
to jest internet i forum tu kazdy może wejsć , nie możesz komuś zabraniać dodawania fotek , jaki jest taki jest. Jak widzisz że goś pisze że ma 15 lat i ćwicz 1,5 miecha to poco otwierasz takiego posta?. Wiadomo że to suchar. Jak chce się skompromitować to jego sprawa. Większoś z nas otwiera takiego posta z ciekawości ,bo przynajmnie się cos dzieje. Jak chcesz takich gości banować to poco pozwolono mu wogule się zarejestrować?? Zróbcie selekcje i zastawcie samych kulturystów zawodowych , których tu mało. Foto galery powinna być podzielona na zawansowanych i amatorów i każda z tych kategori powinna być podzielona wagowo, np. do 80kg i 80kg+. Taka jest moja oponia. Pozdro

D3
14-11-09, 16:17
Ciesz się ,że jest ,bo dzięki niej masz prawa i co takiego ogranicza wolność słowa,wyznania,płci ...?


Przykładów można mnożyć, gdzie wszystko jest niby ładnie i pięknie ujęte, ale w iście orwellowskim stylu. Podam parę:

Art. 41.1., Art. 48.1., Art. 48.2., Art. 49., Art. 50., Art. 54.1. oraz 54.2

Zauważ co jest wspólnym mianownikiem praktycznie dla wszystkich/ Konstytucja sobie może gwarantować, ale odeśle Cie do ustawy, która Ci tego zakazuje albo wpierw musisz uzyskać licencję od stosownego urzędu. Taka to jest właśnie wolność na papierze. Możesz sobie głosić własne poglądy przez rozgłośnie radiową o ile zdobędziesz najpierw koncesję od KRRiT. Możesz sprzedawać sobie co chcesz o ILE najpierw spełnisz szeregów wymogów ustalonych przez 16 różnych instytucji i pozyskasz odpowiednie licencje/koncesje. Możesz zatrudnić kogo Ci się podoba i na określonych przez obie strony warunkach o ile nie stoi to w sprzeczności z KP itd... A ponoć konstytucja gwarantuje swobodę zawierania umów...

SORRY ZA OT.

Więc gdzie jest ta wolność ja się pytam?
PRL też miało swoją konstytucję i co? Ludzie też mieli swoje prawa, co nie? Jest różnica między prawem a PRAWEM.

Jeszcze jedno. Wielka Brytania NIE MA konstytucji w ścisłym rozumieniu tego słowa i co? Rozumiem KowalX, że oni są bardziej zniewoleni od np. takiej Korei Północnej, gdzie jest konstytucja?

1Matt
14-11-09, 16:22
trochę z tematu chyba wam zeszło.
ja uważam, że narg ma racje... spojrzałem sobie wstecz tematy z fotkami,
zdarzały się przypadki gdzie nawet nie było to po okresie treningów, nawet nie zaczęli ćwiczyć i dawali fotki... co to fotka.pl?
według mnie powinno być ściśle ustalone, obowiązkowe pozycje, zrobić "poddziały" danych
kategorii wagowych, nie robić wymagań co do stażu, ale co do efektów.
powinien być moder porządkowy, który usuwałby lub blokował tematy "nieprawidłowe":)
takie moje skromne zdanie:P

D3
14-11-09, 16:28
trochę z tematu chyba wam zeszło


Ale tylko troszkę :happy:
Lubię czasem zamienić parę zdań w "mądrym" stylu :smile:

1Matt
14-11-09, 16:34
co racja to racja:)
ale fakt faktem pozostaje, takie małe porządki w tym dziale by się przydały:P
to samo w Dopingu, tam się nie udzielam bo nie mam zielonego pojęcia na ten temat,
ale jak się czyta posty ludzi, "co myślicie o mecie? ważę 65kg i chcę wyglądać jak miś, pomoże mi?" to krew człowieka zalewa...
wszystko dla ludzi ale są chyba granice:P

pure
14-11-09, 17:16
Duperelami glowe sobie zawracacie... Mi tak samo jak "chlopcy z anoreksja" wrzucajacy swoje foty do oceny nie pasuja "koksiarze lizacy sobie jajca" i obsypujacy sie sogaczami za byle pierdniecie, a nie zakladam z tego powodu osobnych tematow. Dla kazdego jest tu miejsce. Kazdy kiedys wygladal slabo a ocena wygladu to rzecz subiektywna i nie powinna byc traktowana jako sprawa pierwszoplanowa. Poczatkujacy podnieceni tym 1cm wiecej w bicku po 1,5 miecha cwiczen wrzucajac tu swoje foty z pewnoscia nie oczekuja wielkiego poklasku a raczej konstruktywnej krytyki i dobrej rady. Mozna oczywiscie zrobic osobny dzial i tam zamieszczac foty poczatkujacych, ale w pewnym momencie pojawi sie ktos kto bedzie uwazal, ze nie wyglada az tak slabo, zeby jego zdjecia wrzucac do tegoz dzialu. Moze po prostu Panowie uwazajcy sie za zajebiscie przypakowanych zalozcie sobie osobny dzial w ktorym bedziecie uprawiali wzajemna adoracje a nie chcecie zakladac osobny dzial dla dzieciakow ktorzy dopiero zaczynaja. Mysle, ze podcinacie tym chlopakom skrzydla a nie jeden z nich w przyszlosci przez takie chujowe docinki i spojrzenie na temat silowni, po prostu zrezygnuje lub co gorsza siegnie po koks...

D3
14-11-09, 17:21
Duperelami glowe sobie zawracacie... Mi tak samo jak "chlopcy z anoreksja" wrzucajacy swoje foty do oceny nie pasuja "koksiarze lizacy sobie jajca" i obsypujacy sie sogaczami za byle pierdniecie, a nie zakladam z tego powodu osobnych tematow. Dla kazdego jest tu miejsce. Kazdy kiedys wygladal slabo a ocena wygladu to rzecz subiektywna i nie powinna byc traktowana jako sprawa pierwszoplanowa. Poczatkujacy podnieceni tym 1cm wiecej w bicku po 1,5 miecha cwiczen wrzucajac tu swoje foty z pewnoscia nie oczekuja wielkiego poklasku a raczej konstruktywnej krytyki i dobrej rady. Mozna oczywiscie zrobic osobny dzial i tam zamieszczac foty poczatkujacych, ale w pewnym momencie pojawi sie ktos kto bedzie uwazal, ze nie wyglada az tak slabo, zeby jego zdjecia wrzucac do tegoz dzialu. Moze po prostu Panowie uwazajcy sie za zajebiscie przypakowanych zalozcie sobie osobny dzial w ktorym bedziecie uprawiali wzajemna adoracje a nie chcecie zakladac osobny dzial dla dzieciakow ktorzy dopiero zaczynaja. Mysle, ze podcinacie tym chlopakom skrzydla a nie jeden z nich w przyszlosci przez takie chujowe docinki i spojrzenie na temat silowni, po prostu zrezygnuje lub co gorsza siegnie po koks...


Jedno słowo mi przychodzi do głowy... baliwernie.

KowalX
14-11-09, 18:07
Przykładów można mnożyć, gdzie wszystko jest niby ładnie i pięknie ujęte, ale w iście orwellowskim stylu. Podam parę:

Art. 41.1., Art. 48.1., Art. 48.2., Art. 49., Art. 50., Art. 54.1. oraz 54.2

Zauważ co jest wspólnym mianownikiem praktycznie dla wszystkich/ Konstytucja sobie może gwarantować, ale odeśle Cie do ustawy, która Ci tego zakazuje albo wpierw musisz uzyskać licencję od stosownego urzędu.
Taka to jest właśnie wolność na papierze.
odeśle ciebie do ustawy,każda konstytucja jest zapisana ogólnikowo ,a resztę regulują rozporządzenia tak jest wszędzie i co to ma do wolności.
Wolność to nie robienie co się chce.


Możesz sobie głosić własne poglądy przez rozgłośnie radiową o ile zdobędziesz najpierw koncesję od KRRiT. Możesz sprzedawać sobie co chcesz o ILE najpierw spełnisz szeregów wymogów ustalonych przez 16 różnych instytucji i pozyskasz odpowiednie licencje/koncesje. Możesz zatrudnić kogo Ci się podoba i na określonych przez obie strony warunkach o ile nie stoi to w sprzeczności z KP itd... A ponoć konstytucja gwarantuje swobodę zawierania umów...

SORRY ZA OT.

Więc gdzie jest ta wolność ja się pytam?
PRL też miało swoją konstytucję i co? Ludzie też mieli swoje prawa, co nie? Jest różnica między prawem a PRAWEM.
możesz głosić swoje poglądy ,a koncesją to inna sprawa to pozwolenie na tym się zarabia świat się na tym opiera,poza tym nie wyda ci nikt koncesji jak masz zamiar szerzyć obraźliwe tezy itp.Możesz sprzedawać co chcesz jak spełnisz wymogi owszem ,bo musisz płacić podatek,mieć przebadane pod różnym kontem żywność czy produkty,toksyczności,przydatności itpco to ma do wolności.Możesz zatrudnić kogo chcesz ,owszem ,że powinien spełniać określone kryteria (ale w takim przypadku to ty będziesz omijał prawo i oszukiwał ,a może sam sobie szkodził)widzisz po to się zatrudnia ludzi z kwalifikacjami ,by uchronić przed wypadkami,niedopatrzeniami itp,itd po to ludzie się kształcą by móc to wykorzystać.Nie ma tu nigdzie ograniczania wolności ,bo wolnością nie jest np :robi stolca w publicznym miejscu - przykład ostry ,ale wiesz o co mi chodzi :)


Jeszcze jedno. Wielka Brytania NIE MA konstytucji w ścisłym rozumieniu tego słowa i co? Rozumiem KowalX, że oni są bardziej zniewoleni od np. takiej Korei Północnej, gdzie jest konstytucja?
w ścisłym tego słowa owszem ,ale ma rozwinięte akty prawne to regulujące ,nikt nie mówi ,że musi to być spisane akurat konstytucją.
Co ma do tego korea północna to kraj totalitaryzmu ,jedyny głodujący kraj ,który się do tego nie przyznaje.
czasem mała dygresja potrzebna :)

slim shady
14-11-09, 18:16
REGULAMIN FORUM

1. Forum to jest dostępne dla wszystkich.
11. Napisanie jakiegokolwiek posta czy założenie jakiegokolwiek tematu jest równoważne z zaakceptowaniem powyższego regulaminu.


Myślę że wszystko jasne. Nie chcesz nie oglądaj.