PDA

Zobacz pełną wersję : Skurcze/nerwica Bicepsa ?



Mocu
13-11-09, 10:58
Nie wiem jak ja mam to nazwać, ale przeraża mnie jak to widzę. :lol:
Mianowicie od wczoraj jak trzymałem rękę na myszce, zauważyłem dziwne poruszania się bicepsa/ jakiegoś ścięgna w środku bicepsa, wyglądało to tak jakby się poruszał z rytmem serca, ale to niemożliwe. :neutral:.

Można to porównać do podobnego ruchu ścięgien jak unosimy środkowy palec u ręki i na przedramieniu ścięgno pracuje, to u mnie identycznie się rusza ale na bicepsie.

Może ktoś się doczyta, bo nie wiem jak to miałem opisać. :errf:

Sosna91
13-11-09, 13:19
nie masz się czym przejmować, przez wakacje miałem na barku, śmiesznie to wyglądało bo normalnie nie potrafie poruszyć tym mięśniem a tu tak pulsacyje skakał. taki kawałek mięśnia. czytałem gdzies o tym. to też coś podobnego jak nie którzy mają z okiem jak dużo siedzą przed kompem i bardzo przemęczają oczy to im powieka może sama latać.

Mocu
13-11-09, 13:21
Dobrze wiedzieć, bo myślałem, że jakimś cudem przetrenowany mam biceps, a robię go tylko raz w tygodniu. :smile:

1Matt
13-11-09, 14:12
ja mam tak na barku:P czasem na nogach, no i tak jak sosna wymienił powieki:P
oko mi skacze:D raczej to jest normalne.

alder
13-11-09, 17:05
najprawdopodobniej to chwilowy brak magnezu. są to tak zwane spazmy.
ale nie martw się, ja zażywam suplement z magnezem a i tak dziennie kilkadziesiąt razy gdzieś coś mi się poruszy. a typowo w jednym miejscu też miewam. rekord to był chyba miesiąc. a tak to po parę dni. to jest to samo co skacząca powieka ;) szamaj magnez.

Mocu
13-11-09, 20:50
Znalazłem 10 tabletek Mg+B6, jak nic nie da, to kupie pełne opakowanie. :)

pey
13-11-09, 22:21
"czytałem gdzies o tym. to też coś podobnego jak nie którzy mają z okiem jak dużo siedzą przed kompem i bardzo przemęczają oczy to im powieka może sama latać" - a gdzie to wyczytałeś? bo to całkowicie sprzeczne z prawdą - ludzkie oko nigdy po przemęczeniu nie reaguje "drganiami"! Wynik drgania mięśni w tym powiek są wynikiem niedoboru magnezu. Czasem potrzeba jest kilku dni prawidłowego dawkowania magnezu, aby "drgania" ustąpiły.

alder
13-11-09, 23:11
pewnie chodzi o 'suche oko' a to inna baja

xLeex
13-11-09, 23:51
aspargin (potas+magnez) - 5-6 tabs dziennie, minie

pey
14-11-09, 00:56
„Suche oko” objawia się permanentnym uczuciem zmęczenia oczu, wrażeniem piasku pod powiekami, pieczeniem, swędzeniem powiek podczas mrugania, kłuciem, wymuszeniem mrugania.

- nie ma takich objawów jak "drgania". To tyle. Łykaj magnez.