PDA

Zobacz pełną wersję : Biceps - nie chce rosnąć...



oyster
12-11-09, 22:08
Witam,

Mam problem. Otóż wymiary mojego bicepsa nie chcą się zwiększać i zatrzymały się na poziomie 37cm. Zwiększyłem ciężary, ale to nic nie daje, poza koszmarnym bólem przedramienia. W czym może tkwić problem? Dodam że bica robię 2 razy w tygodniu - we wt i pt.

Plan ćwiczeń:

- uginanie ramion ze sztanga 3 serie 12,10,8 powt.
- uginanie ramion ze sztangielkami stojac 3 serie 12,10,10 powt.
- uginanie ramion ze sztangielkami w oparciu o udo 3 serie 12,10,10 powt.

Ćwiczę w domu więc nie mam zbyt dużej ilości sprzętu, poza ławeczką, hantlami i sztangą...



Pozdrawiam

yaro09
12-11-09, 22:14
mysle ze jeden porządny trening w tygodniu wysarczy.
jesli robisz sztanga prostą to zmien na lamana i odwrotnie
dorzuc modlitewnik, uginanie mlotkowo

janusz123
12-11-09, 22:28
mi pomoglo zwiekszenie ciezaru oraz zmiana cwiczeń. Możliwe tez że Twoja dieta szwankuje...

oyster
12-11-09, 22:44
uginanie młotkowo to chyba raczej na długość bica niż na uwypuklenie... ale mogę się mylić :) poza tym trening tego mieśnia raz w tyg to chyba jednak za mało...

slim shady
12-11-09, 22:51
połącz z Tricepsem w superseriach

regan14
12-11-09, 22:53
tez tak miałem jakis czas temu- zmieniłem cwiczenia, zwiekszyłem ciezar i dorzuciłem bic 2 razy w tyg. pon i pt.poszło

mich
12-11-09, 23:08
też bym dorzucił młotki

xLeex
12-11-09, 23:15
spróbuj moich super serii

1.
- uginanie sztangielek stojąc na przemian - 10 powt
- ściąganie drążka (drążek prosty) - 12 powt
4 super serie

2
- uginanie sztangi stojąc - 10 powt
- wyciskanie francuskie sztangi stojąc - 10-12 powt
4 super serie

3
- uginanie do czoła leząc - 10 powt
- uginanie na modlitewniku 10 powt
4 super serie

Pamiętamy o zatrzymaniu ruchu w szczytowej pozycji i max napięciu mięśni.
Ciężar nie musi być duży, te super serie maja na celu pobudzenie "czucia mięśniowego"

alder
12-11-09, 23:56
a robisz to jak ? pompujesz ile wlezie ? jeśli nie to:
- wykonuj ruchy powoli
- w szczytowej fazie napnij i przetrzymaj 2 sekundy
- opuszczaj 2 razy wolniej niż podnosisz

poczuj, że chcą ci wystrzelić. dojeb je ile wlezie.

cma
13-11-09, 08:42
zrob wiecej cwiczen wiecej powtorzen dodaj wiecej bialka duzo zeczy jest ktorych bys mogl zmienic po prubowac

michal_f
13-11-09, 10:41
a moze brakuje mi regeneracji i nie rosnie. Bic to mala partia meisniowa a ty go 2 razy w tyg robisz. Chcesz miec duzego bica cwicz nogi. Rozwijajac duze partie miesniowe takie jak nogi, plecy masz wieksza szanse na to ze mniejsze partie np bic szybciej urosna. Jak zwiekszysz mase w nogach i plerach to bic takze ruszy.
Czytalem takze o takich systemach treningowych gdzie wogole nie cwiczy sie bicepsa. Zwolennicy tej metody twierdza ze pracuja on wystarczajaco przy innych partiach miesniowych i nie potrzebuje dodatkowego wysilku. Powiem szczerze ze jak widzialem ich zdjecia to biceps wcale nie odstawal od innych parti i byl naprawde duzy. PZdr

m@bi
13-11-09, 18:17
a moze brakuje mi regeneracji i nie rosnie. Bic to mala partia meisniowa a ty go 2 razy w tyg robisz. Chcesz miec duzego bica cwicz nogi. Rozwijajac duze partie miesniowe takie jak nogi, plecy masz wieksza szanse na to ze mniejsze partie np bic szybciej urosna. Jak zwiekszysz mase w nogach i plerach to bic takze ruszy.
Czytalem takze o takich systemach treningowych gdzie wogole nie cwiczy sie bicepsa. Zwolennicy tej metody twierdza ze pracuja on wystarczajaco przy innych partiach miesniowych i nie potrzebuje dodatkowego wysilku. Powiem szczerze ze jak widzialem ich zdjecia to biceps wcale nie odstawal od innych parti i byl naprawde duzy. PZdr


Ciekawe z tymi bicepsem :D Gdzieś to wyczytał?

alder
13-11-09, 18:22
ja słyszałem, że ogólnie ćwiczenie nóg pobudza produkcję hormonu wzrostu a co za tym idzie mięśnie rozwijają się lepiej niż w przypadku gdy nie ćwiczy się nóg.

alder
13-11-09, 19:39
przerwy możesz spokojnie robić do 2 minut.

michal_f
13-11-09, 19:45
Ciekawe z tymi bicepsem :D Gdzieś to wyczytał?

kurde nie pamietam juz gdzie. nie wiem czy czasem Hard o tym nie wspominal albo na jakims konkurencyjnym forum juz nie pamietam dawno to bylo :)

kamil1141
13-11-09, 21:08
Hard dawny mod w dziale trening w jednym z planów nie uwzględniał bicepsa.

wujek.maciek
14-11-09, 00:26
podciagaj sie wasko podchwytem w superserii z pompkami na poreczach (jesli masz mozliwosc) albo wyciskaniem wasko. dokladaj ciezaru przy podciaganiu i poreczach, a bedzie dobrze ;)
pozdro

kamil1141
14-11-09, 01:28
tak to najlepszy sposob zeby RÓSŁ wogole go nie cwiczyc
A HARD nie był taki HARD jak sie okazało

nie chodziło mi o to zeby nie cwiczyłem tylko kolega sobie nie mógł przypomniec gdzie to wczytał.
jak to hard nie był taki hard?

oyster
14-11-09, 02:23
dzięki chłopaki za pomoc, mam nadzieję że dobiję do tych 38-39cm jeszcze w tym roku :)

michal_f
14-11-09, 11:46
Calkiem mozliwe ze wlsnie Hard o tym wspominal ale ja to jeszcze gdzies na necie czytalem bo byly zdjecia gosci co tak cwicza i bicepsy fajne xD
Nie chodzi aby jego wogole nie cwiczyc bo cwiczac plecy juz bic dostaje niezle. Ale do mnie ten system nie przemawia. Wole go jeszcze troche pomeczyc :)

slim shady
14-11-09, 14:12
Calkiem mozliwe ze wlsnie Hard o tym wspominal ale ja to jeszcze gdzies na necie czytalem bo byly zdjecia gosci co tak cwicza i bicepsy fajne xD
Nie chodzi aby jego wogole nie cwiczyc bo cwiczac plecy juz bic dostaje niezle. Ale do mnie ten system nie przemawia. Wole go jeszcze troche pomeczyc :)
ćwiczyłem krótko planem w którym nie było łap, ale to był plan siłowy