PDA

Zobacz pełną wersję : Trening po latach.



Darkus
11-11-09, 00:59
Witam wszystkich w moim pierwszym poście.

Dużo się zmieniło od kiedy ja ćwiczyłem(6lat temu ostatni trening) i tu moje pytanie jaki byłby najodpowiedniejszy trening?

-Wiek - 30

-Waga - 74

-Wzrost - 172

-Staż - 4lata

-Inna Aktywność-praca 3 zmianowa

-Dostęp do siłowni/sprzętu- warunki dom

Przed laty ćwiczyłem 5x w tyg.---i tak teraz tez bym chciał ćwiczyć.
pon.klatka
wto.barki
śro.łapy
pią.plecy
sob.nogi
i oczywiście dieta.

Troszkę się zapuściłem brzuch i klatka tłuszczyk.

slim shady
11-11-09, 01:02
poczytaj o treningu ACT http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=100

dodaj aeroby, + odpowiednie odżywianie

Darkus
11-11-09, 12:32
Nic to mi nie dała ta odp.co tam jest napisane to wszystko ogólne zasady dla tych którzy nie mieli styczności z kulturystyką.

Np.-najlepiej ćwiczyć 3 razy w tygodniu,co drugi dzień-- to jest dobre ale na samym początku.

1Matt
11-11-09, 12:52
rozumiem, że chcesz zacząć na nowo ćwiczyć?
potrzebujesz planu treningowego, diety? przecież trochę w tym siedzisz więc sam wiesz co dla ciebie dobre:)
co do tego jednego, pytanie odnośnie treningu, do powrotu na siłkę najlepsze ogólno-rozwojówki

PS: aa i na ten zebrany tłuszczyk, aeroby, najpierw redukcje czy może chcesz z masą jechać?
bo od tego też zależy:)

wujek.maciek
11-11-09, 13:06
po klacie robisz bary, a po plecach nogi?? poczytaj troche o treningu, zebys pozniej jak dojdziesz do wiekszych ciezarow nie narzekal na kontuzje (przy takim ukladzie, to zazwyczaj barki, lokcie i kregoslup)

zrzuc tluszcz najpierw (jezeli jest go rzeczywiscie duzo, jesli nie to dieta i silowka zalatwia sprawe)

pozdro

Darkus
11-11-09, 13:30
Ćwiczę już 3tyg.(jak na razie chcę zjechać trochę tego tłuszczyku) od razu wskoczyłem na 5tre.na tydz.tak najlepiej mi się ćwiczy,skupić się na jednej grupie mięśniowej, do tego dieta i białko ostrowia w dni tre.3razy w wolne 2.

W ogóle nie podchodzi mi dwie grupy mięśniowe na jednym treningu.

Ps.Już po paru treningach ciałko lepiej wygląda(mięsień pamięta że był ćwiczony)
a z ciężarem to spokojnie bez szaleństw.