PDA

Zobacz pełną wersję : prawko od 24



mlody1144
08-11-09, 11:40
orientuje sie ktos jak z tym prawkiem na moto od 24 lat?? czy wejdzie od stycznia czy nie??

1Matt
08-11-09, 11:54
nie wejdzie od stycznia, pytałem się instruktorów, oni są obadani w tym;]]
sam na wiosnę idę na motocykl:)

mlody1144
08-11-09, 11:58
no al wlasnie ja tam znam jednego instruktora i cos juzna wakacjach mi mowil ze raczej wejdzie ;/
a jak by mialo wejsc to bym sie na a1 zapisal na 125 bo tak to mi sie nie pyli jak to nie wejdzie placic 700zł na a1 a pozniej za 2 lata dalej na a placic kolejne 700zł

1Matt
08-11-09, 12:02
o tym trąbią od 3 lat... jak nie więcej, zobacz najstarsze info na wp czy interii, od 2005r.
pierdzą o tym, że mają być nowe przepisy w tym...
daj se siana;]

mlody1144
08-11-09, 12:45
a robic to a1 co myslicie, bo myslalem o czyms takim zeby kupic np nsr 125 i na 50 zarejestrowac ale to tez trza bedzie pare flaszek kupic i wyniesie to z tyle co zrobic a 1

1Matt
08-11-09, 12:49
po co A1? jeżeli jakimś cudem weszły by te przepisy to będzie dodatkowa kategoria A2...
i taką 4sete do 50kuca kupisz dużo taniej niż powalone 125, która i tak szybko się nudzi;]]
uwierz wiem co mówię.

RamboIV
08-11-09, 23:06
He. A po co ci prawo jazdy jesli kupisz fajny motorek to nie ma sensu robic prawka. Oczywiscie jesli to wejdzie ze od 24 lat, a jak nie to warto zrobic. Ja jeździłem bez prawka ok 2 lat na gs 550 co prawda strach jest i nie puszczalem sie w duze trasy ale pojeździć mozna. I kilka razy miski mnie mijały i nic.

1Matt
08-11-09, 23:15
ta? a ja dostałem mandacik po półrocznej jezdzie;]]
strach zawsze był, a ja mam ochotę jezdzić w dłuższe trasy:P
ostatnio miłuje choopery, więc prawko niezbędne;)

RamboIV
08-11-09, 23:18
Jeśli sie im zatrzymales to jasne ze mandacik. Mozesz napisac czym jechałes i czym cie zatrzymal? Jesli choopery to tak.

1Matt
08-11-09, 23:19
moja Cebra stoi akurat na sprzedaż;]] CBR 600, ja nawet nie zdążyłem ruszyć:D
akurat z podwórka wyjeżdżałem i Skoda podjechała nieoznakowana;]

wujek.maciek
08-11-09, 23:20
panowie, polskie prawko to jedna wielka paranoja! zdzierstwo i jawne okradanie ludzi. a o nerwach, to nawet nie wspomne...

dlatego robie teraz C+E i D na raz! (calkowity koszt egzaminu teoretycznego to 2X36e!)
jeszcze nie wiem, jak z praktycznym, ale koszty po prostu smieszne w porownaniu z naszym, polskim zlodziejstwem. np. swiadectwo kwalifikacji ma kosztowac 300e, gdzie w polsce zrobienie c+e i swiadectwa to wyszlo mi ponad 20000zl (jesli zdalbym za 1wszym razem) +360h obowiazkowego kursu w godzinach 08.00-16.00! i kiedy tu zarobic na to wszystko? - taka ciekawostka - ogolnie polecam zdawanie na wyspach. jedyny mankament to taki, ze trzeba leciec 2gi raz na praktyczny (przeciaga sie w czasie nawet na pol roku), ale w wielu krajach juz po samej teorii moze jezdzic jako 2gi kierowca 44tonowa ciezarowka :rockon:

jesli chodzi o motory, to kwestia kupna w np niemczech i dogadania sie z tlumaczem ;) a noz sie pomyli i zamiast 125 wpisze 50 :)

pozdro

RamboIV
08-11-09, 23:23
heh w takim razie ktos cie podkablował. He normalka u nas tez kapusie. Zycze szerokosci. Pozdro.

1Matt
08-11-09, 23:31
no wujku ja się z tobą zgadzam w 100%, ale kiedy to Polska nie miała porąbanego prawa?
poczynając od idiotycznych przywilejów szlachty kończąc na dzisiejszych immunitetach polityków... polak polaka okrada, chamstwo w państwie.
wyspy to zupełnie inna bajka i inne życie, tam ze zrobieniem prawka nie ma kompletnie żadnego problemu:)

Rambo podkablował, ale nie mnie, mojej znajomej chłopaka na litre jezdził...
i jednemu typowi pijakowi się nie podobało, że taki głośny, to na policje dzwonił,
patrole były częściej na mojej ulicy... i się naciąłem, tak bywa;P

Fehu
09-11-09, 14:20
Wiecie co do tych 24 lat to watpliwe czy to wejdzie ;D bo ustawa na pewno trafiła by pod trybunał konstytucyjny

1Matt
09-11-09, 19:51
to jeszcze nic, żeby chociaż dawali te plastikowe...
a oni znowu dają te badziewia laminowane papierki;//

ScarryGhost
30-11-09, 17:13
Z tym prawem jazdy jest jak z Remontem Trasy Toruńskiej w Warszawie...od 2006r. stoją drogowskazy o remoncie a przez 3 lata nawet 1-go robotnika nie widziałem :D:D:D Podobno ma wejść, ale do końca nie wiadomo i niema tu magika który odpowie nam na to pytanie. Jeżeli w obecnej chwili są plany na zmianę konstytucji to ja wymiękam i sam nie wiem. Moim zdaniem nie wejdzie, ale biorąc pod uwagę że ,,władza'' zarobi o tyyyyle więcej, to można się spodziewać wszystkiego.