PDA

Zobacz pełną wersję : Suplementy diety mogą zniknąć z rynku



bestiaa
07-11-09, 13:22
Jak już było to sorry

Unia Europejska postanowiła uregulować rynek suplementów diety
Wspomagają odchudzanie, pamięć lub trawienie - na rynku są setki suplementów diety. Część z nich od stycznia powinna zniknąć, zapowiada "Dziennik Polski". Na liście substancji zakazanych w tych preparatach są m.in. ziele senesu (odchudzanie), krwawnika (trawienie) i liść miłorzębu (sprawność umysłu). [dopisek sklepu: zagrożone są fat burnery, termogeniki, większość witamin! staki kreatynowe, boostery NO, testosteronu, hGH, i wiele innych]

http://www.dziennikpolski24.pl/Artykul.100+M5e70515540b.0.html

źródło: http://www.kulturystyka.sklep.pl

michal_f
07-11-09, 15:38
NIEEEE:pray:
A tak na serio to nie wierze w to aby witaminy, staki itp wycofali :)
Moze tam jakies pojedyncze egzemplarze :)

mtm
07-11-09, 16:00
Jak coś to wycofają pojedyncze produkty , rynku nie zlikwidują bo to zbyt duży interes ..:silenced:

metadon
07-11-09, 17:01
a wlasnie, ze wszystko pojdzie w pizdu...
mozliwe,ze nawet tribulusa zbanuja:yawn:
tu masz wykaz http://www.*************************/?/topic/62-skladniki-suplementow-diety-wedlug-gis-ktore-moga-byc-w-skladzie-suplementow-lub-sa-zakazane/

slim shady
07-11-09, 17:07
niestety to prawda

vip365
06-12-09, 18:12
Sadze ze jeśli to zlikwidują coraz więcej ludzi zacznie brać sterydy zamiast np bosteru testosteronu przyjmą sobie testosteron :D

Russel
06-12-09, 18:37
nawet olej z wątroby rekina.., niedlugo jak ktoś będzie chciał krete to do dila będzie musiał iść ...

Kreta
06-12-09, 20:25
to juz jest chore... napewno jak zlikwiduja suplementy to wiecej ludzi zacznie siegac po ssa

niewula
06-12-09, 20:55
moze jakies wyprzedaze beda xD

michal_f
06-12-09, 20:58
e gowno z tego bedzie. Moze pare egzemplarzy stanie sie lekami a nie suplementami i na tym koniec. Zamiast kupowac supla w sklepie kupi sie w aptece bo pewnie bez recepty bedzie i tyle zmian bedzie :)

kamil_07
06-12-09, 22:11
To trzeba się zaopatrzyć w jakąś konkretną ilość odżywek & supli przed nowym rokiem. :D
A tak na serio to nie o jednym już tak mawiali a zawsze z tego dupa wychodziła. Nie ma szans by to wycofali bo sami mają z tego niezły interes... :smile:

fallenursus
07-12-09, 16:52
serdecznie wam wspolczuje :P

sts
07-12-09, 18:12
pojedzie sie po suple do ruskich i zrobi biznes na allegro
mono po 300zl
nie bedzie tak zle bez paniki

to ja wole już być sucharem;p

Pero
11-12-09, 18:26
Tak wogóle to odżywki już są dostępne w aptekach.Ostatnio w aptece w Nowym Sączu widziałem Massacre i pare innych rzeczy, ale to raczej nie na recepte :yawn: apteki rozszerzają swoje zaopatrzenie w suplementy stricte dla kulturystów, ale wątpie, żeby stacki, spalacze czy inne popularne środki znikły z rynku lub były na recepte.Bo niby na jakie schorzenia lekarz miałby przepisywać Gainera o smaku truskawkowym? :lol: Zastanawia mnie jeden produkt-Ripped Freak, jak nasi politycy zobaczą słowo "drug" na opakowaniu tego środka i zajrzą do słownika to od razu wniosą ustawę o wpasanie tego produktu na liste substancji niedozwolonych do spożycia i odurzających, aresztowanie każdego kupującego, importera i sprzedawce.No i pewnie będą chcieli się skontaktować z rządem USA żeby zamknąć firme to produkująca i wszystkich powiązanych tym procederem do pudła na 25 lat z rozpowszechnianie substancji z zawartością narkotyku:lol:

Sorry, że tak się wkręciłem, ale jak czasami słysze o pomyśle naszego rządu o jakiegoś typu ograniczeniach, które są absurdalne to chce mi się wyjechać na stałe do jakiegoś normalnego kraju.Na litość Boską, przecież np.w Egipcie dostaniesz SAA w aptece bez recepty za połowę albo i mniej tej kasy co płacisz u nas u dilla i jeszcze musisz uważać, żeby ktoś ci wałka nie wcisnął, chory kraj, ale już taką mamy mentalność i raczej szybko się to nie zmieni.