PDA

Zobacz pełną wersję : Posilek potreningowy



ariel02
04-11-09, 19:52
Witam,

chcialem zapytac co myslicie o salatce z tunczyka jako posilek potreningowy?
Sklad:
* pol woreczka ryzu
* pol puszki tunczyka
* pol, moze mniej puszki groszku (ew. kukurydzy w wypadku, gdy nie ma pożadanego składnika:shifty:)
* no i dodatki typu: pokrojona cebulka, ogorek kiszony, pieprz
* 1 łyzka majonezu

W najblizszym czasie mam zamiar zakupic carbo jakies.

pozdrawiam

mtm
04-11-09, 19:58
dodał bym całą puszke tuny i usunął majonez ...:errf:

m@bi
05-11-09, 08:41
Powiem ci tak ja bezpośrednio po treningu pije Carbo. i za jakies 20 min szamam ryż z jogurtem. ( tak aby sie nie zapchac ) i za około godzine twaróg chudy ok 100 gr gdzie wychodzi mi ok 25gr białka o/

ariel02
05-11-09, 08:45
ale ta salatka jest taka dobra :D

alder
05-11-09, 09:34
Powiem ci tak ja bezpośrednio po treningu pije Carbo. i za jakies 20 min szamam ryż z jogurtem. ( tak aby sie nie zapchac ) i za około godzine twaróg chudy ok 100 gr gdzie wychodzi mi ok 25gr białka o/

to trochę lipa. po treningu najlepiej zjeść tyle białka ile max można przyjąć na raz bez strat. czyli 30-40g. ja na twoim miejscu po carbo za jakieś 20 minut oszamałbym właśnie jakiś posiłek węgle-białko. czyli powiedzmy ten twaróg z ryżem. choć chłopaki mówią, że twaróg po treningu nie za bardzo bo się długo wchłania. ryż+kura, ryż+ryba, ryż+jaja - daje radę na pewno.

ariel02
06-11-09, 08:25
dobra w takim wypadku ile jajek? (76kg)

alder
06-11-09, 09:19
jesli cale to 4 np plus ryz. to da ponad 40g bialka (wraz z bialkiem z ryzu). ja czesto zamienialem. 2 jajka+szklanka mleka+jogurt. to wszystko zalezy co mamy i na co mamy ochote. zawsze mozna zjesc 1 jajo i dopchac odzywka.Ja niekiedy jadlem jajko, resztke kury z obiadu, troche ryby, jogurty.

jaca666
06-11-09, 09:47
Białka z ryżu nawet nie licz a jaja po treningu to zły pomysł.Lepiej same białka...

alder
06-11-09, 11:02
Białka z ryżu nawet nie licz a jaja po treningu to zły pomysł.Lepiej same białka...


jak nie licz ? kto powiedział, ze tylko zwierzęce są brane pod uwagę ? przy mojej masie dostarczam 200g białek na dobę. większość do oczywiście zwierzęce ale ryż i chleb też biorę pod uwagę. mają mniej aminokwasów ale nadal są białkami. to, że mają ich mniej to nic nie szkodzi bo duży procent zwierzęcych nadrobi deficyt aminokwasów. jeżeli dostarczę 160g białek z produktów zwierzęcych i 40g z roślinnych to jest to nadal 200g białek.

jeśli najadłbym się dużo soi albo fasoli i dostarczył tym samym 40g białek, to też mam nie liczyć bo to roślinne ?

i dlaczego 2-3 jaja po treningu to zły pomysł ? wytłumacz mi to bo ja jakoś roślinne białka zawsze brałem pod uwagę oraz często jadałem jaja całe po treningu i przyrosty miałem. i jestem pewien, że większych przyrostów bym nie miał gdybym nie brał pod uwagę białka z ryżu i nie jadł jaj po treningu.

luo
06-11-09, 13:57
Znaczną część zółtka stanowią tłuszcze które są zbędne po treningu

Jolly
06-11-09, 14:48
Jako posiłek potreningowy to zasada jest jedna: łatwo przyswajalne białko i węgle(czyli takie o wysokim IG). Pora potreningowa ma tą zaletę ze kcal idą do mięśni, nie do tkanek tłuszczowych, tzw parcelacja kcal. Przykład potreningowego posiłku:
Ryż+Woda z Miodem/herbata z Cukrem + Kurczak/Ryba/Białko

jaca666
06-11-09, 15:18
I właśnie kocham to forum za to z na stu amatorów kulturystów znajdzie się jeden które łamie wszystkie zasady i jeszcze będzie się o nie kłócił.
Dobra jedz tłuszcze po treningu a ja nie będę jadł i niech tak zostanie...bo tłumaczone było nie raz...
A co do białka zwierzęcego to licz je sobie oczywiście ale wyraźnie wiadomo że trzeba dostarczyć od 2-2.5g białka ale pełnowartościowego...

alder
06-11-09, 16:05
cieszę się, że kochasz to forum między innymi dzięki mnie.