PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do ekipy. świerzak



ryjek_
03-11-09, 17:20
Cześć wszystkim!

Jestem tu nowy. Pochodzę z Kujaw i mam 18 lat :)
Od razu mam do Was pytanie nastepujące:
Jaki trening polecacie po splicie? (staż około 1,5 roku)
Głównie zależy mi poprostu na zbudowaniu ładnej sylwetki.
Myslałem o treningu FBW lub Push&Pull. Dodam, że mam dostęp do domowej siłowni, aczkolwiek nienajgorzej wyposażonej.
Ponadto basen 5x w tygodniu. :whistle:

slim shady
03-11-09, 20:34
Witam, w tym spisie jest kilka ciekawych metod treningowych, może znajdziesz coś ciekawego dla siebie http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=19020

Jak chodzisz na basen 5 x w tygodniu to dostarczaj więcej kalorii z diety żeby uniknąć spadku mięśnia

ryjek_
03-11-09, 20:59
Więcej kalorii, a nie zaleje się fatem troche? Może zalać to przesadzone słowo. Może zamiast wiecej węgli więcej białka :)?

slim shady
03-11-09, 21:07
musisz wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne razem z wysiłkiem fizycznym, i musisz pilnować żeby była nadwyżka kcl na plusie (zapraszam do działu dieta, w podwieszonych masz wszystko opisane)

ps. 1 g białka ma 4 kcl, 1 g węgli też ma 4 kcl, 1 g tłuszczu ma kcl

ryjek_
03-11-09, 21:21
Właśnie wiem że 1g białka i 1g węgla mają 4kcal. Ale węgle nie pomoga mi zbudować mięśni, czyż nie?A białko owszem :)

slim shady
03-11-09, 21:28
Węglowodany są niezbędnym składnikiem pożywienia. Są one potrzebne do prawidłowego przebiegu przemian biochemicznych w ustroju, m.in. przemian kwasów tłuszczowych i aminokwasów. W przypadku braku lub niedostatecznej ilości w pożywieniu węglowodanów, dochodzi do nieprawidłowego spalania kwasów tłuszczowych i powstawania ciał ketonowych zakwaszających ustrój. Dlatego mówi się, że "tłuszcze spalają się w ogniu węglowodanów". Z punktu widzenia fizjologii żywienia najkorzystniejszą formą węglowodanów są węglowodany złożone, a szczególnie skrobia, występująca w pełnych zbożach (np. mące razowej, w brązowym ryżu), grochu, fasoli i soczewicy oraz w ziemniakach.
Węglowodany w postaci skrobi są niezbędnym składnikiem pożywienia, a stopniowo trawione i wchłaniane są konieczne również do prawidłowego przebiegu przemian biochemicznych w organizmie. Spożywanie cukrów złożonych nie niesie więc niebezpieczeństwa wynikającego z nadmiernego wydzielania insuliny. Cukier we krwi będzie się utrzymywał na równym poziomie i nie będzie zamieniany na tłuszcz, dzięki temu nie obserwuje się tycia od węglowodanów złożonych. Można je jeść wszystkie z pełną świadomością, że odżywią nas dobrze i zapewnią nam energię uwalnianą w sposób kontrolowany i stopniowy oraz korzystnie wpłyną na ogólne samopoczucie.



Węglowodany są przede wszystkim źródłem energii. Wyróżnia się dwa rodzaje węglowodanów: proste i złożone, przy czym dla organizmu ludzkiego bardziej wskazane są te drugie, ponieważ dużo szybciej organizm potrafi czerpać z nich energię.




Cukry proste zawarte np. w słodyczach, bardzo szybko są trawione, co podnosi poziom glukozy we krwi. Organizm zamienia potem glukozę w tłuszcz i w ten sposób się tyje. Natomiast węglowodany złożone zawarte np. w ciemnym pieczywie czy fasoli, trawione są powoli, dzięki czemu do krwiobiegu trafiają w małych ale stałych porcjach. Zapobiega to przed skokami poziomu insuliny, ponieważ przez dłuższy czas organizm zużywa glukozę. Spożywając więc węglowodany złożone, chronimy się przed huśtawką glikemiczną, czyli dużą różnicą poziomów cukru we krwi.Pewien czas temu wprowadzono Indeks Glikemiczny. Jego wielkość pokazuje, jak na zawartość cukru we krwi wpływa dany produkt. Indeks ten odzwierciedla lepiej wpływ produktów na zawartość cukru we krwi od zwykłego podziału węglowodanów na proste i złożone. Węglowodany powinny w diecie stanowić mniej więcej połowę ogólnej wartości energetycznej. Powinno temu towarzyszyć ograniczanie tłuszczów.


Z samego białka nie zbudujesz mięsni

mtm
03-11-09, 21:29
Białka mówiąc "po chłopsku " to cegły
a Węgle to cement który buduje dom (mięśnie)

Węglowodany transportują białka do mięśni , i są bardzo ważne ...


dla 1 [g] białka - 4,0 [kcal]
dla 1 [g] tłuszczu - 9,0 [kcal]
dla 1 [g] węglowodanów - 4,0 [kcal]

ryjek_
03-11-09, 21:35
No okey dzieki za sprostowanie :)
Cały czas odżywiam się węglami złożonymi: chleb razowy, warzywa, płatki owsiane...itd. Czyli co, będę więcej ich pożerał. Jeszcze raz thx.

alder
03-11-09, 21:42
oczywiście kalorii nie wyliczysz dokładnie co i jak więc musisz obserwować się jeśli nie chcesz się zalać. można by stwierdzić, że kalorie to już taka trochę przeszłość. znaczy się ściema. że tak powiem 10g węgli dziesięciu gramom węgli nierówne.

slim shady
03-11-09, 21:46
idealnie nie wyliczysz, ale oszacować można, a nawet by wypadało żeby wiedzieć że masz nadwyżkę w diecie

ryjek_
03-11-09, 21:58
dzieki za info

P.S. Wam też nie działa "Szybka odpowiedź" na dole strony?

slim shady
03-11-09, 22:00
działa

alder
03-11-09, 22:02
działa ale kilka razy coś było nie tak