PDA

Zobacz pełną wersję : Gainer - tylko jaki?



Mehrs
31-10-09, 23:09
Witam. Może zacznę od początku. Mam 18 lat, 180 cm wzrostu, 73 kg wagi i na profesjonalną siłownię chodzę od tygodnia. :lol:
Wiele słyszałem, czytałem na temat tego, że do diety na masę dobrze jest dodać Gainera. Także od tygodnia stosuję dietę na masę dla 73 kg.
I pytanie do Was, jakiego Gainera kupić, ile go kupić i gdzie najlepiej to zrobić.
Czytałem opisy Gainerów na tym forum, jednak nie mam zielonego pojęcia który wybrać.

PROSZĘ O WYROZUMIAŁOŚĆ

know1126
31-10-09, 23:42
jesli diete utrzymujesz tak jak nalezy to jedzenie w proszku jest nie potrzebne. to zamiennik tylko,jesli mozesz jesc wszystko wg przepisu to nie ma po co prochu kupowac.

Mehrs
31-10-09, 23:49
Właśnie problem polega na tym, że tu czegoś nie dojem, tu czegoś w ogóle nie zjem... Szczerze powiedziawszy codziennie coś z diety odpada. Jest nawet tak, że w ogóle nie zjem któregoś z posiłków, więc Gainer chyba się przyda?

know1126
31-10-09, 23:57
no w takim wypadku tak, gainer lub bialko, ale starac sie zawsze trzeba jesc normalne jedzenie, w kołko to tu mowią wszyscy. zaleznie czego brak- to albo gainer albo białko. gdzie? albo net-allegro,albo sklep z suplami,moze masz taki na miescie gdzies. porownac ceny : net z wysylka i sklep i gdzie taniej za ten sam produkt. ile? no sporo, czym wiecej tym taniej za kg, zalezy na ile ma starczyc. a jaki? to juz kazdy powie co innego, ale chyba mutant mass jest ok- cena/jakos... ja ostanio jem goliath'a syntrax , dobry ale drogi.

Mehrs
01-11-09, 00:06
180 zł za prawie 7 kg... Chyba przez pierwszy miesiąc sobie odpuszczę.

wujek.maciek
01-11-09, 05:45
mysle, ze nie potrzebujesz na razie gainera i powinienes skupic sie na diecie, z reszta nie wiem, jak wy (a przynajmniej spora czesc z was) te diety ukladacie. przeciez waga ciala nie jest jedynym wyznacznikiem zapotrzebowania! np: ty i ja wazymy po 100kg, ale ja mam prace siedząca, a ty cieżka fizyczna i nawet jezeli bedziemy trenowac rownie intensywnie, to i tak potrzebujesz duzo wiecej kal. niz ja. to 1 sprawa. 2ga: jesli juz koniecznie potrzebujesz uzupelniac diete proszkiem (wiadomo - roznie w zyciu bywa), to imo najlepie byloby kupic cos z 30% b. ewentualnie dokupic bialko i dosypywac ile trzeba. nie chce sie tu madrzyc, ale troche dziwia mnie niektore tzw. gainery z zawartoscia np 15%b (np dymatize - super mass gainer), bo po co ladowac w siebie prawie sam cukier (ktory duzo latwiej dostarczyc ze zwylkego jedzenia niz bialko)?
pozdro

BoloYeung
01-11-09, 10:32
Właśnie problem polega na tym, że tu czegoś nie dojem, tu czegoś w ogóle nie zjem... Szczerze powiedziawszy codziennie coś z diety odpada. Jest nawet tak, że w ogóle nie zjem któregoś z posiłków, więc Gainer chyba się przyda?

białeczko izolat dawkuj go według Twoich braków w jedzeniu

MolderDist
01-11-09, 12:34
Diete musisz ciągle udoskonalać bo nie da się ciągle uzupełniać braki gainerem i liczyć na ciągłe przyrosty.

Jeżeli chodzi o zastąpienie jakiegoś posiłku to zwykły gainer jest najgorszym z możliwych rozwiązań.

O wiele lepiej wyjdą batony wysokobiałkowe, MRP, zupki typu Master Meal.

Z proszków to stawiałbym raczej na bulki, możesz oblukać ten temat, na 2 stronie jest moja opinia
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=22819

Nowy produkt, na innym forum całkiem sporo już opinii i większość pisze, ze smak naprawde dobry.

mtm
02-11-09, 14:16
Polecam Mutanta , może za dużo carbo , ale i tak polecam ...

sts
02-11-09, 14:48
Polecam Mutanta , może za dużo carbo , ale i tak polecam ...

e tam za dużo ja do mutanta i tak jeszcze se carbo biorę dodatkowo czasem oczywiscie osobno ale biorę jak mam braki

niewula
02-11-09, 16:21
http://allegro.pl/item789821021_mhp_up_your_mass_2_27kg_3_gratisy_pr omocja.html

ja jednak polecam izolacik, troche dorzszy ale dzialanie dobre

MolderDist
03-11-09, 19:09
A czemu akurat izolacik, a nie np. WPC?

Sosna91
03-11-09, 19:10
http://allegro.pl/item789821021_mhp_up_your_mass_2_27kg_3_gratisy_pr omocja.html

ja jednak polecam izolacik, troche dorzszy ale dzialanie dobre

jakie działanie masz na myśli ? ;]