PDA

Zobacz pełną wersję : jazda bez wydanego prawka



pharm
28-10-09, 20:32
witam. w wtorek zdałem prawko i teraz czekam za odbiorem, moje pytanie tyczy się tego czy moge jeżdzić teraz autem i czy policja mnie zatrzyma to co mogą zrobić??

1Matt
28-10-09, 20:39
wlepić mandat w wysokości 500zł za jazdę bez uprawnień i 10-12pkt karnych.
coś w tym stylu ostatnio oglądałem na tvn turbo i tam była baba co tak miała.
ja dostałem 500zł za jazdę bez uprawnień, ale że nawet w trakcie wyrabiania prawka nie bylem
to pkt nie dostalem:P jak już skończyłeś prawko, widniejesz u nich na liście, pkt możesz normalnie dostać.

niewula
28-10-09, 20:43
chyba dokonca tak matt nie jest , po zdaniu prawka masz papier cos tram slyszalem ze jesli bedziesz z nim jechal i policja cie zlapie to nie jestem pewien , ale chyba mandat jest maly

Sosna91
28-10-09, 20:48
a ja wiem i wam powiem, niestety jest tak ze lepiej jezdzic jak sie nie ma prawka i go sie nie robilo niż jak sie go nie ma ale juz zdało.


1) nie mam prawka, nie robilem nawet, zatrzymuje mnie policjia, mowie ze zapomniałem i dostaje mandat do 200zł. Jeśli policjant sprawdzi w bazie a w 99,9% sprawdza to dostajemy mandat 500zł

2) zdałeś prawko ale jeszcze go nie masz. mandat 500zł + pkt karne +możliwość przedłużenia jego odbioru od miesiaca do iluś tam. jeśli jedzie z tobą osobą która ma prawo jazdy to ona również dostaje 500zł mandatu.

3) zrobiłeś prawko i masz je już w urzędzie do odebrania. wtedy jak za jego brak przy sobie a wiec do 200zł.

lepiej poczekaj. tez mi sie spieszyło ale dałem rade ;D
bez prawka ponad rok smigalem ale jak zdałem to mowie nie i koniec ;D

1Matt
28-10-09, 20:49
ja z tego co wiem to oni żadnego papierka nie dają teraz, wg nawet wygląd dokumentu się zmienił, papierek w folii... już nie plastikowe, żal. Znajomy ostatnio zdał prawko to mi pokazywał. Normalnie mandat wlepiają i się nie czają bo im to na rękę, pkt tak samo dają,
tak było na tvn turbo:P jeszcze baba się spytała czy może podjechać na stacje zadzwonić:D a pan policjant "nie, może pani podejść na stacje" ^^

jaca666
28-10-09, 20:50
Nie możesz jeździć i tyle!!
Jak zdałeś i dajmy na to czekasz na odbiór to nie dostajesz żadnego papierka a jedziesz autem to jak psy Cię złapią i sprawdzą to wszystko zależy od tego ile dni minęło od egzaminu i czy Twoje papiery wpłynęły już do Warszawy bo jak nie to dostaniesz z 500 zł jak wyżej kolega pisał a jak papiery wpłynęły i oni wysłali prawko do Twojego miasta to w komputerze jest odnotowane że papiery juz są wysłane i wtedy psiarnia widzi to w rejestrze i dostaniesz tylko 100zł góra za brak dokumentów...

kot19
28-10-09, 21:32
oni przesylaja papiery dosc szybko i po zdaniu mozesz jezdzic gdzies po okolo dniu od zdania bez odebrania prawka wtedy jak cie psy lapia patrza na komputer ze jestes wbity i jedyny mandat co dostaniesz to brak przy sobie dokumentu tj chyba 50zl

Bull2
28-10-09, 21:49
ale jak jestes bogaty to jedz auta ci nie skonfiskuja ;)

Sosna91
28-10-09, 21:50
oni przesylaja papiery dosc szybko i po zdaniu mozesz jezdzic gdzies po okolo dniu od zdania bez odebrania prawka wtedy jak cie psy lapia patrza na komputer ze jestes wbity i jedyny mandat co dostaniesz to brak przy sobie dokumentu tj chyba 50zl


mylisz sie, pisałem o tym wyżej.

1Matt
28-10-09, 21:55
ta w jakie bajki kocie wierzysz? w kota w butach?:P
to jest Polska, zanim coś tu się ruszy to mija 100lat, a nie po jednym dniu.xD
za brak dokumentów przy sobie jest 100-200zł mandatu, za brak uprawnień (w przypadku gdy nie będziesz jeszcze wbity do bazy) jest 500zł.
w drugim przypadku będzie laweta i na parking policyjny, chyba, że jedziesz z kimś kto ma uprawnienia to może on dalej pojechać (znam takie przypadki na znajomych)
ale to zależy dużo od policji, mnie capnęli, mandat dali i sru do domu:P żadnych lawet,
może dlatego, że blisko miałem:)

regan14
28-10-09, 22:35
co do papieru jak zdasz to dostajesz bo nie dawno zdawałem;p
a jeśli nie masz plakiety to mandat bankowo dostaniesz, wiec lepiej poczekaj te 2 tyg.

jaca666
28-10-09, 22:39
Ja tam nic nie dostałem kiedyś po za papierkiem że pozytywnie ale żadnego zaświadczenie nie...

froddeq
29-10-09, 09:37
nigdy nie słyszałem o jakims zaswiadczeniu psy cie łapia pokazujesz im lejce a nie jakis papier :)

Dementor
29-10-09, 12:40
Proponuje ci nie jedzic autem jak nie masz jeszcze odebranego prawka bo jak np bedziesz mial kolizje to sie nie wyplacisz.
Ktos tam pisał ze jak nie masz prawka i zedziesz autem to dostajesz mandat 500 zł i pasazer rowniez - w zyciu wiekszej bzdury nie slyszałem.

PS A za brak dokumentów jest mandat 50 zł ale to tylko wtedy jak ktos inny te dokumenty dowiezie policjantowi zeby mogl zobaczyc.

Aha i jeszcze jedno po zdaniu prawka nie otrzymujesz zadnego papieru ktory ci pozwala prowadzic samochod.

AKRO
29-10-09, 12:52
witam. w wtorek zdałem prawko i teraz czekam za odbiorem, moje pytanie tyczy się tego czy moge jeżdzić teraz autem i czy policja mnie zatrzyma to co mogą zrobić??

Zabrać Ci prawko.:twisted:

pharm
29-10-09, 13:57
dzięki za wypowiedzi. narazie poczekam za odbiorem. temat uważam za zamknięty