PDA

Zobacz pełną wersję : Dylemat treningowy



cometome
27-10-09, 13:05
Z góry sorry jak zadaje głupie pytania, ale męczy mnie kilka kwestii w moim treningu na masę.

1. Czy jeżeli ćwiczę przez całe 3 serie (danego ćwiczenia np. bicepsa) tym samym ciężarem to popełniam przez to błąd? Zdarza się w końcowej trzeciej serii (z tym samym ciężarem co w pierwszej i drugiej) ciężko zrobić 8 powtórzeń, czasami kończy się na 6.
W każdej z serii robię opór swoich możliwości, dotąd aż najzwyczajniej już nie daje rady :) Ćwiczę dość intensywnie starając się nie przekraczać minuty między seriami.

2. Czy może lepiej jak bym na początku obskoczył lżejszym ciężarem serie, a potem w kolejnych seriach zwiększał ciężary?

PS.
Ćwicze prawie 2 m-ce z dietą (na sucho), efekty widać, ale mogło by być zawsze lepiej.

futrix
27-10-09, 13:22
nie ćwicz na sucho :) pij dużo wody :D

poczytraj sobie o progresjii

Voice666
27-10-09, 13:54
1. Czy jeżeli ćwiczę przez całe 3 serie (danego ćwiczenia np. bicepsa) tym samym ciężarem to popełniam przez to błąd? - nie popełniasz jesli masz na celu pompowanie mięśnia

Zdarza się w końcowej trzeciej serii (z tym samym ciężarem co w pierwszej i drugiej) ciężko zrobić 8 powtórzeń, czasami kończy się na 6. zdarz sie ;)


W każdej z serii robię opór swoich możliwości, dotąd aż najzwyczajniej już nie daje rady :) Ćwiczę dość intensywnie starając się nie przekraczać minuty między seriami. - mam nadzieje ze nadrabiasz dietą

2. Czy może lepiej jak bym na początku obskoczył lżejszym ciężarem serie, a potem w kolejnych seriach zwiększał ciężary? - lepiej by było, np:12, 10 ,8 gdzie 12 powtórzeń robisz 75% ciężaru maxa, 10-80%, 8-90%

PS.
Ćwicze prawie 2 m-ce z dietą (na sucho), efekty widać, ale mogło by być zawsze lepiej - zawsze może bc lepiej, ale skoro są efekty to nie masz się co martwić.

Lebron16
27-10-09, 13:56
co seria zwiekszaj ciezar a zmniejszaj ilosc powtorzen

cometome
27-10-09, 14:21
@Voice669 dzięki wielkie!
Czyli stosując progresję teoretycznie powinienem mieć lepsze efekty. Chodzi mi głównie o masę w drugiej kolejności siłę.
Wiem, że nikt mi ze 100% pewnością nie może tego powiedzieć, chodzi mi tylko o to czy teoretycznie tak powinno być, że progresja jest pod tym względem skuteczniejsza od tego co robiłem do tej pory.

Voice666
27-10-09, 14:28
Tak progresja jest skuteczniejsza - teoretycznie- bo w rzeczywistości na każdego działa co innego.

cometome
27-10-09, 14:32
Właśnie o taka odpowiedź mi chodziło. Jeszcze raz dzięki.
Wiem, że nikt ze 100% pewnością mi tego nie zagwarantuje dlatego prosiłem o napisanie jak sprawa się ma w teorii.