PDA

Zobacz pełną wersję : Windows 7



franek0147
22-10-09, 21:24
Czy ten windows wykrywa 4 gb ram??;>
bo mam xp i mi nie wykrywa niestety a visty niestety nie chce miec bo nie lubie tego windowsa.

Ma ktos linki do niego??;>
aby go zassac bo znalesc nie moge ;/
Z gory dzieki

Fehu
28-10-09, 20:29
peb.pl

Sosna91
28-10-09, 21:04
windowsa XP może wykryć 4gb ramu, jeśli kupisz wersje 64bit. tak samo z vista. 32bitowan ie zobaczy całego. a 64bit tak.

7mka tównież. visty nie lubisz a 7mka praktycznie jak vista wygląda, testowałem wiec wiem, a jeszcze pare rzeczy mnie bardoz denerwowowało.

1Matt
28-10-09, 21:59
niestety, kolega informatyk mi oświadczył, że 7 wykrywa 3,5gb ramu, ta 32bitowa
64bitowa wykrywa więcej, ale ma takie wymagania, że szkoda gadać...
do tego problemy są ze sterami, na starych biosach nie czyta czytników kart SD itp. wbudowanych.
stery do kary graficznej, Tv itp. są problemy, bo cza ściągać z neta wszystko najnowsze.
TV dalej mu nie czyta pomimo sterów najnowszych.

YoDa
31-10-09, 10:05
aaaa... teraz microsoft to jedzie tylko na legendzie gates'a, dają tylko jego ryj na reklame i myślą że świecą
najlepiej chyba mieć tego xp 64bit i spokój, sam sie męczę z vistą, siódemka podobno lepsza(kumpel testował-informatyk, zapaleniec), ale trzeba mieć niezły kombajn żeby ruszyła

niewula
31-10-09, 10:22
ja jestem ufny xp-kowi :P
tyle mi wystarczy bo w gry juz nie gram xD

Sosna91
31-10-09, 11:34
niestety, kolega informatyk mi oświadczył, że 7 wykrywa 3,5gb ramu, ta 32bitowa
64bitowa wykrywa więcej, ale ma takie wymagania, że szkoda gadać...
do tego problemy są ze sterami, na starych biosach nie czyta czytników kart SD itp. wbudowanych.
stery do kary graficznej, Tv itp. są problemy, bo cza ściągać z neta wszystko najnowsze.
TV dalej mu nie czyta pomimo sterów najnowszych.


no to jest oczywiste. bo to ile ramu widzi komputer jest zależny od tego ile bitowa jest wersja.

Procesory IA-32 mają przestrzeń adresową do 4GB, PAE potrafi rozszerzyć ją do 64GB ale ani Windows XP ani Windows Vista nie wykorzystują tego.

32bit system potrafi uzywać max 3,25gb czasem jest to poniżej 3gb ram, zależne jest to od podzespołów. 64bit już praktycznie nie realna ilośc ramu jak na dzisiejsze czasy.

osobiśćie pracuje na windowsie vista ultimate 64bit od roku i nie mam z nim żadnych problemów leż niestety aby komputery działały sprawnie to potrzebujmą dość sporej wydajnosci.