PDA

Zobacz pełną wersję : L-karnityna pytania



franz
22-10-09, 19:15
Witam,mam zamiar kupić sobie jakiś spalacz tłuszczu.Mam 17 lat BMI 25,8 94kg przy 191cm.Na siłownie chodzę 3 razy w tygodniu,codziennie robie w domu ok 70-80 brzuszków.Pod koniec jak jestem na siłowni wsiadam na 10min na rowerek (5km).Trzy razy w tygodniu mam wf jakby nie było też tuch xD

Pytanie czy l-karnityna w moim przypadku jest wskazana? Nie chcę,żeby mi się "odkładała" czy taki ruch fizyczny jw wystarczy by l-karnityna mogła działać?
Jeśli tak to napiszcie jakie firmy są najlepsze.Może znacie jakąś alternatywę l-karnityny?
Jakich efektów mogę sie po l-karnitynie spodziewać?

Chce zacząć używać l-karnityny by zrzucić trochę tłuszczu z brzucha,ud.Po kilku cyklach zamierzam wziąść inne suplementy (białko itp.)

D3
22-10-09, 19:49
L-karnityna szit. Polecam dołączyć jakieś bieganie do tego (najlepsze), a jeśli z jakiś powodów nie możesz to zwiększ rowerek do 30-60min.

franz
22-10-09, 19:55
Czemu L-karnityna to shit? Nie wiem czy dałbym rade 60min jeździć to by wyszło 35km o_O

D3
22-10-09, 19:58
Czemu L-karnityna to shit? Nie wiem czy dałbym rade 60min jeździć to by wyszło 35km o_O


Bo nie usuwa tłuszczu, a bardziej wodę zgromadzoną podskórnie. Z rowerem napisałem 30-60minut. 10minut to panienki jeżdżą i myślą, że od 10minutowej jazdy spali się nie wiadomo jakie ilości tłuszczu.

franz
22-10-09, 20:03
ołkej thx,w sumie jak sie zmotywuje to powinienem pyknąc te 60minut.Czyli uważacie,że l-karnityna to taki pic na wode?

Luka
22-10-09, 21:44
L-karnityna jest konieczną w organizmie substancją. Tyle tylko, że nie potrzebne są dodatkowe dawki jeśli ktoś w miare normalnie się odżywia czego dowodem jest właśnie brak zauważalnego działania u ludzi (tych którzy nie mają jej niedoborów).

MolderDist
22-10-09, 23:17
Bo nie usuwa tłuszczu, a bardziej wodę zgromadzoną podskórnie. Z rowerem napisałem 30-60minut. 10minut to panienki jeżdżą i myślą, że od 10minutowej jazdy spali się nie wiadomo jakie ilości tłuszczu.

Wode zgromadzoną podskórnie usuwa powiadasz... hmm bardzo ciekawe clap


L-karnityna jest konieczną w organizmie substancją. Tyle tylko, że nie potrzebne są dodatkowe dawki jeśli ktoś w miare normalnie się odżywia czego dowodem jest właśnie brak zauważalnego działania u ludzi (tych którzy nie mają jej niedoborów).

A stosowałeś może, że stwierdzasz tak kategoryczne wnioski?

Luka
23-10-09, 14:38
Co konkretnie ? To, że nie działa gdy jest jej wystarczająca ilość czy to że jest niezbędna w organizmie ?

alder
26-10-09, 23:36
karnityna nie jest spalaczem tłuszczu - to po pierwsze. a po drugie jeśli ktoś je dużo mięsa, to również z nim spożywa ją. transportuje ona tłuszcz.

MolderDist
27-10-09, 00:00
Co konkretnie ? To, że nie działa gdy jest jej wystarczająca ilość czy to że jest niezbędna w organizmie ?

Ponawiam pytanie:
- Czy stosowałeś l-karnityne, że stwierdzasz, że nie działa?

Mastershammer
27-10-09, 08:06
Daj spokój z L-karnityna.wrzuć sobie Clenburexin firmy Trec Nutrition,i do tego jeżeli rower odpada,to pozostaje marsz na bieżni 30-40minut,przy tętnie 120-130 powinno starczyć:lol:

D3
27-10-09, 08:24
Ponawiam pytanie:
- Czy stosowałeś l-karnityne, że stwierdzasz, że nie działa?


Ja stosowałem i nie działa (albo nie działała na mnie).

MolderDist
27-10-09, 19:48
Poczekam jeszcze na odpowiedź Luki i wtedy też odpowiem Tobie :-)

franz
29-10-09, 17:57
Widze,że w moim temacie wypowiedziało się więcej osób.Więc co myślicie o karnitynie?
Daje jakieś rezultaty? Jest szkodliwa dla zdrowia? Ćwicze 3 razy w tygodniu na siłowni po 45-60minut ,3 razy w tygodniu na siłowni zasiadam za rowerek na 20 minut (10km--25km na h) i dziennie 75-80 brzuszków.Pozatym 3 razy WF w tygodniu.
???

alder
29-10-09, 22:08
nie powiedziałbym, że jest szkodliwa skoro naturalnie występuje w mięsie. ale skoro kreatyna, która też naturalnie występuje w mięsie, ponoć zabiła kogoś we Francji i tam ją wycofano - to różnie to może być ;)

o rezultatach powinien się wypowiedzieć ktoś kto ją długo stosował.