PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o pomoc



Budrys
22-10-09, 18:58
Witam,
najkrócej jak mogę przedstawiam sprawę: działam na tym forum od dosyć dawna, nigdy jednak nie miałem tak pilnej i ważnej sprawy, liczę więc na pomoc i doradztwo stałych uczestników forum
Treniuję na siłowni 2,5 roku, nieprzerwanie celem jest masa mięśniowa, cel ten małymi krokami udaje się osiągać (podst. dane: wzrost 176cm, waga 82,5kg. 40cm. w obwodzie bicepsa, wiek 20 lat)
Od września z kolei równolegle trenuję MMA-dwa razy w tygodniu. Jaki jest problem?
-JAK OPTYMALNIE POŁĄCZYĆ OBA RODZAJE TRENINGÓW, w jakie dni co trenować, a kiedy dawać sobie przerwę...
Treningi MMA są póki co ukierunkowane na ostre podnoszenie wydolności organizmu, z drugiej strony walki w parterze-stały element treningu, pochłaniają sporo siły-o czym wie każdy kto to trenował. Jednym słowem dwa razy w tygodniu mam ostry ZAPIER*DOL któremu z trudem daję radę.
Do tego dochodzą treningi na siłowni-nie ma mowy bym z nich zrezygnował, a jest za wcześnie by cel-przyrost masy mięśniowej uległ zmianie. JAK WIĘC NAJLEPIEJ TO POŁĄCZYĆ ??
Do tej pory rozpiska wyglądała tak:

I tydzień II tydzień
pon- mma pon- mma
wt- grzbiet wt- grzbiet
śr- mma śr- mma
czw- wolne czw- wolne
piąt- naramienne piąt- klata+tricepsy
sob- nogi+brzuch sob- bicepsy+przedramiona
niedz-wolne niedz-wolne

Jak więc widać rozpiska rozkładała się na dwa tygodnie, ale dzięki temu trenuję wszystkie partie mięśniowe, MMA i mam dwa dni regeneracyjne na tydzień. Jednak mam obawy czy jeżeli trenuję większość mięśni raz na dwa tygodnie mogę realizować skutecznie program na masę mięśniową?
W skali makro trenuję 2 miesiące, robię tydzień przerwy od siłowni, znów 2 miesiące itd.
Proszę, uwzględniając bardzo dużą intensywność treningów MMA i jednocześnie fakt że nie chcę zrezygnować z treningów na masę mieśniową, o:
-skomentowanie mojej rozpiski rozciągającej się na 2 tygodnie
-przedstawienie dużych i małych poprawek,
-czy też wasze rozwiązania jeżeli jesteście w podobnej sytuacji (łączycie treningi walki z treningami na masę mięśniową)

Docenię każdą pomoc, bo o ile treningi MMA wychodzą mi nieźle, o tyle w treningach na masę mięśniową pojawił się lekki zastój/stagnacja, a to jeszcze na pewno nie czas by skończyć z tym rodzajem treningów...

KowalX
22-10-09, 22:39
powiem Ci tak może nie jest to odpowiedz

sam łączę mma z siłką

jeśli daje ci efekty to tak rób

ja nogi ćwiczę co 10dni i tak najlepiej je odczuwam

a bica np 2razy na tydzień

ciężko więc doradzić,ale na pewno będziesz musiał pochłaniać dużo kalorii i kombinować,gwarantuje Ci ,że da się budować mięśnie choć nie koniecznie tak szybko

Budrys
29-10-09, 19:09
Dzięki Kowal za odpowiedz. Już jakiś pogląd rzucony na sprawe.

Ale panowie, kurwa, jedna odpowiedz na całe forum?? nie wstyd?
Nawincie jak wy łączycie sztuki walki z siłownią
pozdro.

Budrys
29-10-09, 19:13
Kowal, może zarzuć swoją rozpiske wraz z rozłożeniem treningów mma, bo coś czuje że nie wiele będzie podobnych odpowiedzi, a warto popatrzeć jak ktoś innyn sobie z tym radzi.
Jak masz czas to nawijaj

Budrys
30-10-09, 19:14
innych też zachęcam, może razem rozkminimy co najlepsze

pimols
31-10-09, 21:41
ja mam
pon-klata tric/boks klasyczny
wtor-tajski boks
sro-bic z plecami
czwar-tajski boks
piatek-barki nogi
sobota-wolne
niedziela-wolne

Powtorzenia jak na mase tylko wnogach troche jeszcze na wytrzymalosc jade bo wiaodmo lowkicki tzreba odbierac;D
moze tam cos zle lacze itp ale efekty sa,masa idzie nie narzekam;p

wujek.maciek
01-11-09, 05:26
ja to bym widzial tak:
2 cieżkie FBW, powiedzmy w pn i czw
3 (maks) treningi mma, np: wt, pt i (moze) sobota (ale jeśli już, to jakies "turlanko", na spokojnie)
dlaczego? dlatego, ze imo minimalnie 2 dni przerwy w tygodniu powinno sie dac organizmowi na regeneracje, ktora stawiam na 2gim mcu zaraz po diecie, jezeli chodzi o wage w budowaniu czegokolwiek. o tym, ze z 1000 kal nadwyzki, to nawet nie bede pisal :rockon:
pozdro

Budrys
03-11-09, 17:38
Wielkie dzięki panowie, pozdrówki dla was