PDA

Zobacz pełną wersję : Trening a wiek (39 lat)



anglers
20-10-09, 20:44
Witam
Mam jedno zasadnicze pytanie do kolegów. Czy rozpoczęcie treningów siłowych w wieku 39 lat ma jakis sens pod wzgledem kształtowania masy mięśniowej? pomijam aspekt zdrowotny. Kilkanaście lat temu uprawiałem czynnie sport głównie piłka nozna a potem kolarstwo . Liznąłem tez troche siłowni , jednak był to raczej trening na rozwój siły niz masy. Teraz chciałbym powrócic na siłownie i spalić trochę tłuszczu, zwiekszając masę mięsniową. Przyznam sie że rozpocząłem już troszkę zabawy ze sztangą, ławeczką i wyciągiem Jednak chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej ( plan treningu , dieta, jakieś suplementy ) Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i instrukcje. Pozdrawiam

janusz123
20-10-09, 20:53
Na youtube widziałem filmik na którym był 72 letni dziadek uprawiający kulturystykę :happy:.

,,( plan treningu , dieta, jakieś suplementy )" rozglądnij sie po forum sa tam przykładowe diety oraz plany treningowe

tu jest ten gosc http://www.youtube.com/watch?v=iUvjXQHt6QQ

Ezachiel
20-10-09, 20:56
oczywiscie ze ma sens, nie tacy zaczyanli ;]
na poczatek dobra bedzie ogolnorozwojowka, ACT

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=100

Hermann
20-10-09, 20:59
Anglers wejdż na dział zdrowie i przeeczytaj mój post mam 49 lat. PO co chłopaki mają sobie twarze strzępić jeszcze raz. Jak nie będziesz czegoś wiedział odezwij sie a zapewniam cie że fachowcy pomogą ci tak jak mnie. Łap sie za żelazo bracie i do przodu oczywiście nie na chama ale zgodnie z radami kolegów. Zobaczysz kto mnie doradzał i kieruj sie tym. bo z tego co sie przez miesiąc zorientowałem są to naprawde dobrzy znawcy .Pozdrowienia od weterana i trzymaj sie.

Hermann
20-10-09, 22:02
Dino przeczytaj pria i powiedz po co tak dużo tej wody?

anglers
20-10-09, 22:16
Dzięki Koledzy za podpowiedzi i motywacje . Hermann przeczytałem wszystkie Twoje odpowiedzi na post. Są ok . Powiedz jak zakończyłeś problem z teściem no i jakie suplementy uzywasz. Koledzy podpowiadaj aby dietę oprzeć głównie na dużej ilosci białka . Czy powinienem w takim razie "wspomóc" podstawową dietę jakimiś suplementami białkowymi ? Czy nie za wcześnie ? Dzięki koledzy z góry za info. Pozdrawiam

KowalX
20-10-09, 22:42
Dzięki Koledzy za podpowiedzi i motywacje . Hermann przeczytałem wszystkie Twoje odpowiedzi na post. Są ok . Powiedz jak zakończyłeś problem z teściem no i jakie suplementy uzywasz. Koledzy podpowiadaj aby dietę oprzeć głównie na dużej ilosci białka . Czy powinienem w takim razie "wspomóc" podstawową dietę jakimiś suplementami białkowymi ? Czy nie za wcześnie ? Dzięki koledzy z góry za info. Pozdrawiam

wody spożywamy przynajmniej 1litr na 1000kcal