PDA

Zobacz pełną wersję : siłka+biegi



mich
20-10-09, 17:58
Oprócz siłowni (3-4x na tydzień), ostatnio zacząłem chodzić na treningi lekkoatletyczne, dokładniej biegi sprinterskie. Treningi są dosyć intensywne, albo nie jestem jeszcze do nich przyzwyczajony. Chodzę na nie 1-2 razy w tygodniu (może zdarzyć się, że trzy ale sporadycznie). Do tego trenuję capoeirę (3 razy) oraz mam w szkole WF (3x-mało intensywne). Czy taka ilość sportu poza siłownią nie zepsuje mi wyników w budowie masy ciała? (chodzi o katabolizm)

michal_f
20-10-09, 18:05
jak dostarczysz odpowiednie ilsoci zarcia to nie :)

Józiu
20-10-09, 18:06
No na pewno będziesz miał cięzej przybierac na masie teraz. Trochę za dużo tego według mnie, biorac pod uwage to, że chcesz przybierać na masie. Albo capoeire odpusc albo lekkoatletyke.

Micek185
20-10-09, 18:07
Z budowaniem masy bedziesz miał dużo ciężej,jednak sztuki walki,biegi to aeroby,katabolizm nie ma tu nic do rzeczy akurat to korygujesz dietą.zrób dużą nadwyżkę kaloryczną,wcinaj duzo węgli aby na wszytko była energia i pomało jakoś to pójdzie
pozdro

mich
20-10-09, 22:17
ale jak dietą wyeliminuję katabolizm, to co będzie utrudniało mi przybieranie na masie?

Hasos
20-10-09, 23:08
Niestety ale niema takiej opcji ,że przybierzesz na masie. Zależy oczywiście od tego czy jesteś endo czy ekto. Sam trening na siłowni dużo pochłania energi i jak zapewnie wiesz konieczna jest odpowiednia dieta, jeżeli do tego dorzucimy treningi lekkoatletyczne czyli powiedzmy interwały ,które są najlepsze na redukcję, treningi SW (nie wiem dokładnie jak wygląda capoeiry) gdzie pewnie masz wyskoki, wymachy itp. i na dokładkę W-F chociaż tam dużo energi nie idzie to raczej niema opcji ,że przybędziesz, ale jak coś przybędzie to raczej czysta masa mięśniowa. Podsumowująć raczej nie wykonywalne, i myślę ,że szybko będzie przetrenowanie:)

mich
22-10-09, 16:18
Dzięki, dzięki. Pomyślę co z tym zrobić. W sumie to nie dążę do nie wiadomo jakich rozmiarów tylko chcę być ogólnie silny, sprawny, no i ważyć przynajmniej z 10kg więcej niż teraz (nie chodzi oczywiście o przybraniu na wadze poprzez tłuszcz). Powiedzcie mi jeszcze bo nie rozumiem: dlaczego będę wolniej przybierał na masie skoro wyeliminuję katabolizm (o ile uda mi się to zrobić, bo będzie ciężko)?

Hasos
22-10-09, 16:30
Więc tak może to nie do końca trafne porównanie ale na 10 litrach bezyny przejedziesz 100km i niema opcji na 10litrach przejechania 1000 km. Organizm na samo funkcjonowanie bierze dużo energi, dodając interwały, trening siłowy itd bardzo trudno jest przybrać na masie. Lepiej jest przybyrac z tluszczem i wtedy to redukowac.

michal_f
22-10-09, 16:38
Nie zgodze sie z Toba Hasos. Jezeli bedzie mial te powiedzmy 500-1000 kcal nadzwyzki i bialko iw egle uzupelnione jak nalezy to zdobedzie taka sama mase miesniowa niz osoba majaca tez 500-1000 kcal nadwyzki ale nie trenujaca capoeiry i tej calej reszty. Wiaze sie to z tym ze bedzie musial jesc znacznie wiecej ale jezeli ten warunek z kcal, bialkiem, weglami zostanie spełniony to masa bedzie :)
Ktos sie ze mna nie zgodzi ?? :>