PDA

Zobacz pełną wersję : Mleko od krowy



piap1
19-10-09, 19:55
Witam ile procent tłuszczu ma mleko od krowy ? I czy można jeść z płatkami takie mleko w diecie na masie jeśli tak to ile max dziennie mogę go wypić prosze o odpowiedz

Sosna91
19-10-09, 20:02
masz na mysli nie to ze sklepu tylko takie ze wsi prosto?
ile % ma to nie wiem ale na pewno więcej,
osobiscie uważam ze takie mleko jest bardzo zdrowe pomimo wszystko i ile by tłuzczu w nim nie było. pij ile lubisz chyba że masz problemy z fatem, ja pije ok 1l dziennie mleka, a jak mi sie uda skołować takie ze wsi to też.

piap1
19-10-09, 20:05
Tak mam na mysli takie prosto od krowy ktoś mowil ze ma 30procent ale nie chce mi sie w to za bardzo wierzyć dlatego pytam.Wiec jeśli jest 30procentowe to ile gram jest w jednej szklance 250ml ?

Sosna91
19-10-09, 20:07
no jeśli 30% to oznacza ze w 100ml mleka jest 30g tłuszczu a wieć w szklanke 250ml masz 75g tłuszczu.

ale nie mam pojecia ile ma tak na prawde, wydaje mi sie ze mnie niz 30% a jesli nawet to i tak lepsze niz mleko ze sklepów ktore sie tylko nazywa mleko bo jest białe.

piap1
19-10-09, 20:08
Mam problem bo przy układaniu diety niewiem skad wziasc to 80gr tłuszczy dziennie bo z białkien i węglami niema problemu. Czy jeśli pije mleko prosto od krowy które ma dużo tłuszczu mogę je traktować jako źródło zdrowych tłuszczy ? Czy Orzeszki ziemne tez mogą być ? Ile kosztuje oliwa z oliwek bo nigdy nie kupywalem a chce wiedzieć mniej więcej

sts
19-10-09, 20:11
za olive jakieś od 12zł do 20

Sosna91
19-10-09, 20:11
raczej jako źródło zdrowych tłuszczy nie bardzo ale poczekaj na Kowala on od tych spraw jest dobry to Ci napisze coś mądrego.

piap1
19-10-09, 20:11
Czyli jak wypije litr mleka od krowy to mam 300gr tłuszczu ? To jest niemożliwe

slim shady
19-10-09, 20:12
Takie mleko ma dużo bakterii (patogenów). Po spożyciu może doprowadzić do różnych chorób, zakażeń. Ale wiadomo ludzie piją je od lat i żyją.

Zależy też od rasy krowy itp ale może mieć od 4-5 %

Sosna91
19-10-09, 20:14
zakładająć ze to mleko od krówki prosto ma 30%.

ale przeszperając po necie wyczytałem że ma max 6% tak wiec po 1l było by ok 60g tłuszczu, nie wiem jak to jest tez z przyswajalnością.

sts
19-10-09, 20:20
a ja i tak nie lubię bo śmierdzi krową :)

piap1
19-10-09, 20:27
Moze i śmierdz ale wez pod uwagę ze to co kupujemy w sklepach przypomina mleko tylko kolorem bo jest pełno chemi w nim a od krowy na pewno zdrowsze

sts
19-10-09, 20:34
ale nigdy nie wiadomo czy ta krowa też jest zdrowa :) hehe

talentinho
20-10-09, 01:38
a od krowy na pewno zdrowsze
to jeszcze zalezy co dana krówka zje ;) bo jak sie nażre oprysku , który czasem może sobie całkiem przypadkiem sie gdzieś zawieruszyć to ja wiem czy takie zdrowe ?? :twisted:

a mleczko od łaciatki ma okolo 6% tluszczu .

KowalX
20-10-09, 07:37
Moze i śmierdz ale wez pod uwagę ze to co kupujemy w sklepach przypomina mleko tylko kolorem bo jest pełno chemi w nim a od krowy na pewno zdrowsze

to nie prawda ,raczej jest mniej wartości wybieraj mikrofiltrowane


Mam problem bo przy układaniu diety niewiem skad wziasc to 80gr tłuszczy dziennie bo z białkien i węglami niema problemu. Czy jeśli pije mleko prosto od krowy które ma dużo tłuszczu mogę je traktować jako źródło zdrowych tłuszczy ? Czy Orzeszki ziemne tez mogą być ? Ile kosztuje oliwa z oliwek bo nigdy nie kupywalem a chce wiedzieć mniej więcej
ze zdrowych tłuszcz: oliwa z oliwek extra virgin /olej sojowy / olej rzepakowy tłoczony na zimno
dodawaj np do spożywanych warzyw
zdrowe tłuszczy możesz znaleźć również w rybach szczególnie tych tłustych znajdziesz je również w roślinach takich o ciemnej zielonej barwie np szpinak,brokuły
orzechy włoskie,nasiona dyni,


Tak mam na mysli takie prosto od krowy ktoś mowil ze ma 30procent ale nie chce mi sie w to za bardzo wierzyć dlatego pytam.Wiec jeśli jest 30procentowe to ile gram jest w jednej szklance 250ml ?


mleko krowie ma od około 3% do 6%. Chcesz z 6% procentowego zrobić np 3% rozrób z wodą (tak to się robi :) )

Mastershammer
20-10-09, 13:01
Proponuje jako żródło tłuszczy(masło orzechowe bez soli i cukru,Łosos wedzony,surowy ogólnie tłuste ryby,olej z siemienia lnianego,pestek winogron,omega+,orzechy włoskie,pestki dyni,słonecznik itp.

Dodarek
27-10-09, 18:50
Mleko od krowy to trucizna dla człowieka!

KowalX
27-10-09, 18:52
Mleko od krowy to trucizna dla człowieka!

??????

niewula
27-10-09, 19:05
swieze mleczko od krowki to najsmaczniejsze mleko !
a mysle ze duzo osob wypowiadajacych sie nie mialo okazji takie wiejskiego sprobowac

Sosna91
27-10-09, 19:13
Mleko od krowy to trucizna dla człowieka!

pewnie przeczytałeś taki jeden art, sam go nawet tu na forum wstawiałem. ale ja w to nie wieże ;]

Dodarek
01-11-09, 18:01
Ja wierzę, mi osobiście szkodzi. Ale jeśli ktoś chce to droga wolna. Papierosy to też trucizna, a niektórzy palacze dożywają setki.

KowalX
01-11-09, 18:15
Ja wierzę, mi osobiście szkodzi. Ale jeśli ktoś chce to droga wolna. Papierosy to też trucizna, a niektórzy palacze dożywają setki.

wierzyć to można w Boga,a takie rzeczy podpiera się faktami naukowymi,a nie głosi od tak...
skoro tobie szkodzi to masz po prostu pecha znalazłeś się w niewielkiej części populacji europejskiej rasy białej,ale wypowiadać się na temat mleka jako szkodliwe dla wszystkich :errf:

jeśli chodzi o alergeny to wziąłbym pod uwagę cukier owocowy,orzechy itp itd można o tym sporo pisać i wiele rzeczy wymieniać.