PDA

Zobacz pełną wersję : Brazylijskie Jiu Jitsu



kubaCK
17-10-09, 12:56
pojawia sie coraz wiecej roznych tematow zwiazanych ze sztukami walki, osobiscie trenuje bjj, co myslicie o tej sztuce walki? moze macie jakies pytania? chetnie odpowiem. Mam nadzieje ze temat sie przyda poniewaz dobry zawodnik musi potrafic sie bic w parterze:)dodaje artykul z wikipedi co to jest BJJ, jakie sa zasady i odmiany BJJ.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Brazylijskie_jiu-jitsu

KowalX
17-10-09, 13:10
pojawia sie coraz wiecej roznych tematow zwiazanych ze sztukami walki, osobiscie trenuje bjj, co myslicie o tej sztuce walki? moze macie jakies pytania? chetnie odpowiem. Mam nadzieje ze temat sie przyda poniewaz dobry zawodnik musi potrafic sie bic w parterze:)dodaje artykul z wikipedi co to jest BJJ, jakie sa zasady i odmiany BJJ.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Brazylijskie_jiu-jitsu

szczerze polecam tyle ode mnie

kubaCK
17-10-09, 13:25
sie nagadales:P sorry ze sie wtracilem;]

know1126
17-10-09, 16:20
jak dlugo cwiczysz juz...i ile razy trenujesz na tydz. po ile min, i jak u Ciebie wyglada trening,mniej wiecej z podzialem na minuty, ile rozgrzekwki, ile techniki konkrenej? pytam bo sam tez mma, w kierunku bjj i chce porownac;)

kubaCK
17-10-09, 17:02
cwicze w klubie Sowilo Kielce www.bjjkielce.pl
trenuje krotko okolo miesiac, dopiero zaczynam przygode z bjj
trening trwa 2 godziny
na poczatku rozgrzewka, zazwyczaj kazdy indywidualnie
nastepnie dobieramy sie w pary i uczymy sie dwie techniki
potem sa sparingi wyglado to tak ze jeden gosc lezy przez 10 min i po kolei kazdy z nas zaczyna z nim sparowac, wygrywa ten ktory zalozy dzwignie itp ewentualnie przejdzie do gardy... po 10 min kladzie sie kolejna osoba i tak w kolko przez nie cala godzine... bardzo dobra sprawa 10 min walki z wieloma przeciwnikami, bardzo meczace i mozna sie duzo nauczyc...

know1126
17-10-09, 17:14
aha, no bylem ciekaw, u mnie podobnie , 2 razy na tydz tyko poltorej godz tylko.
i sopro rozgrzewki ze czesto po tym juz brak sily, zalezy- sporo brzucha,nog, czesto jakies rugby gramy gdzie chodzi by sie w tym po nawalac bardziej niz zdobyc pilke.. i potem wlasciwe techniki, tylko czasem za malo troche czasu jakos na technike jest mi sie zdaje, no ale wiadomo.. nic na szybko sie nie robi. same pady to w ciul czasu zajmuja by sie nauczyc... no i potem jest rozciaganie, tez z 20 min na koncu
ew randorii raz na jakis czas. niemniej zgadzam sie ze to super sprawa i jak ktos ma watpliwosci to powinien sie przelamac i cos robic;)

Boruta
17-10-09, 17:14
dodaje artykul z wikipedi
Z idiotopedii nie dodawaj bo bzdury piszą.

kubaCK
17-10-09, 17:20
bjj bardzo fajna sprawa, ja trenuje 2 razy w tyg po 2 godziny jest mozliwosc jeszcze trenowac 1 raz na tydzien i 3, jesli decydujesz sie na 3 treningi w tyg to na ostatnim trenie masz powtorzenie wszystkiego z danego tygodnia:) u nas trener glownie stawia nacisk wlasnie na sparingi to mnie cieszy...

mtm
17-10-09, 17:31
BJJ to głównie parter , a jak tam wygląda stójka i obalenia , szkoda że w mojej okolicy nie ma takiej szkoły ....

kubaCK
17-10-09, 17:40
no bjj glownie parter, nie ma uderzen rekami lub nogami, jesli chodzi o walke w stojce chodzi o jak najszybsze sprowadzenie przeciwnika do parteru zeby sie z nim rozprawic na ziemi...

Boruta
17-10-09, 18:07
nie ma uderzen rekami lub nogami,

Są. Nie wiem skąd Ci takie rzeczy do głowy przyszły.

mtm
17-10-09, 18:10
wole walke w parterze , ktoś kto nigdy parteru nie ćwiczył jest jak dziecko .
powodzonka w treningach ...

kubaCK
17-10-09, 18:50
Boruta chodzilo mi o graplling, jesli dobrze jestem zorientowany tam nie ma uderzen tylko walka na chwyty, a tak ogolnie to mozna uzywac piesci i nog...

qubaa159
19-10-09, 12:46
że co? nie mozesz wchodzic w nogi???? a pozatym nie muisz lekka sprowadzac do parteru mozez z nim rozprawic sie w stujce np. balacha z gory mozesz go tez sprowadzic roznymi rzutami np ramie,biodro, no i przedewszystkim wejscie w nogi.

kubaCK
19-10-09, 19:23
naucz sie czytac ze zrozumieniem... ;]

Sosna91
19-10-09, 20:41
łooo właśnie myśle nad jakaś SW w Ck, mieszkam 40km od Kielc.

Kuba pare pytanek do Ciebie.
1. jakie jeszcz znasz w CK SW? jest MMA?
2. ile płacisz na miesiac przy 2 treningach? w jakich godzinach je masz?
3, trzeba inwestować w te stroje czy mozna w spodenkach? albo maja tam na wypożyczenie?
4. w jakim przedziale wagowym najwiecej jest tam ludzi?

ja bym musial zebrac ekipe wieksza bo sam to za drogie koszta na wachę by były.

kubaCK
19-10-09, 23:29
jesli chodzi o MMA to jestem w 99% pewny ze nie ma...inne sztuki walki to boks, kick boxing, boks tajski, karate:), judo jest tego duzo ciezko mi wymienic wszystko
BJJ 1 trening w tyg. 50 zl , 2 treningi 70 zl, 3 treningi 100 zl
mozesz cwiczyc w kimonie, ewentualnie krotkie spodenki t shirt
roznie od 50 do lekko ponad 100

Sosna91
19-10-09, 23:31
szkoda ze nie ma mma bo bym się skusił. ciekawy jestem jak k1 czy dobre treningi bo jakos BJJ do mnie nie przemawia za bardzo. parter w życiu mało sie przydaje ;]

Bull2
20-10-09, 00:08
parter w życiu mało sie przydaje ;]
czyzby :lol:

kubaCK
20-10-09, 00:29
Bull ma racje Sosna, parter wazna sprawa na ulicy, chyba nie musze pisac dlaczego....

Sosna91
20-10-09, 16:43
hmm osobiście nigdy nie biłem sie w parterze, na ulicy czy imprezach zwykle idą pięśni i jak ktoś ma pojecie to nogi. parter to samobójstwo w takich miesjach bo nawet jak goscia zablokujesz w nim to jego kumpel walnie Ci tulipana w głowe i po ptokach albo z nogi wejdzie.

sytuacje 1vs praktycznie juz nie występują ;]

kuba napisz jeszcze w jakich godzinach masz treningi?

kubaCK
20-10-09, 17:38
ale jak masz pojecie to za dlugo w parterze z gosciem sie nie bijesz tylko raz dwa rzy i do domu:)))
zmiana cenny treningow
100zł na miesiąc 3 treningi w tygodniu- 13 treningów w m-cu= 7,7zł jeden
80zł na miesiąc 2 treningi w tygodniu- 8 treningów w m-cu= 10zł jeden
60zł na miesiąc 1 trening w tygodniu- 4 treningi w m-cu= 15zł jeden
20zł pojedynczy trening
wtorek 20:00
piątek 20:00
niedziela 18:00

Boruta
20-10-09, 17:55
hmm osobiście nigdy nie biłem sie w parterze, na ulicy czy imprezach zwykle idą pięśni i jak ktoś ma pojecie to nogi. parter to samobójstwo w takich miesjach bo nawet jak goscia zablokujesz w nim to jego kumpel walnie Ci tulipana w głowe i po ptokach albo z nogi wejdzie.


Dzizas, znowu? TO SAMO CI ZROBI W STÓJCE!