PDA

Zobacz pełną wersję : Trenig nóg/ bieganie



Józiu
16-10-09, 21:49
Witam,
Mam pytanie do osób, które trenują, trenowały biegi bądź znają się trochę na tym. Moje pytanie jest następujące: co i jak ćwiczyć na siłowni, żeby poprawić swoje wyniki w bieganiu? Są jakieś specjalne ćwiczenia dla biegaczy? Mam do dyspozycji profesjonalną siłownię raz w tygodniu. Chodzi mi o biegi sprinterskie i długodystansowe jednocześnie (jeżeli ma to jakieś znaczenie). Oprócz tego oczywiście biegam, ale głownie interesują mnie ćwiczenia na siłowni, bo o tym nie mam pojęcia. Liczę na Waszą pomoc.

Bull2
19-10-09, 19:55
podbijam tez mne to interesuje

slim shady
19-10-09, 20:05
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=19532

typowe podstawowe ćwiczenia na nogi, ćwiczone pod względem wytrzymałości i siły

.Smile
19-10-09, 20:32
nie wiem jakie ćwiczenia wpływają na poprawę wyników w bieganiu,
wiem tylko, co sam doswiadczylem ze bieganie poprawia wyniki na silowni (jezeli chodzi o nogi).

Józiu
20-10-09, 14:53
Dzieki slim shady...sog polecial. Juz znalazlem cos naprawde co mnie interesuje ale na innym forum...nie moge wkleic linka co nie?

kubaCK
20-10-09, 15:06
wklej artykul...

pablo28
20-10-09, 15:16
-wspiecia na palcach, robisz az zaboli, 3 serie. ja robie na siedzaco na maszynie , ale mozna tez an stojaco wtedy sztanga an barki i stajesz an jakis stopien,
-bieganie po schodach z ciezarkami, moze byc bez tez niezle daje w kosc

Józiu
20-10-09, 15:37
wklej artykul...

za duzo tego jest zeby wklejac wszystko...:/

Hasos
20-10-09, 23:14
Swego czasu ja sobie czytająć arty odnośnie SW spotkałem się z plyometrią. Polega ona na tym ,że np. robisz przysiad i jak idziesz górę to wyskakujesz, dodatkowo różnego rodzaju skoki. Ostro katuje kolana. I... jak chcesz być przypakowany to ćwiczysz na siłowni, jak chcesz biegać to ... biegasz:)