PDA

Zobacz pełną wersję : Maksymalne odciazenie kregoslupa - trening



michal_f
15-10-09, 17:03
Bylem dzisiaj u lekarza w opisywanej sprawie w tym poscie :
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=22689

Gosc powiedzial ze moge cwiczyc i mam w duzym stopniu zwiekszyc sile brzucha i miesni posladkowych. Na brzuch robie abs II a na posladki co mam robic aby poprawic sile ?? Odpadaja przysiady. Zalecane cwiczenia sa tylko lezac i ewentualnie siedzac.
Jaki plan na bary proponujecie. Pytalem czy wyciskanie sztangi moze byc ale odpada. Moge je wykonywac tylko z max ciezarem 15 kg. Wiec nie powalcze ;/
Wiec co tu na bary robic ? Unoszenie z opadu odpada. Moze jedynie unoszenie do klatki. Gosc powiedzial ze jest wiele cwiczen i wyciskanie moge zstapic czyms innym.
Jaki plan na plecy propoujecie ? Nie moge wioslowac nawet hantelka. Myslalem na drazkiem, wioslem w lezeniu na brzuchu i co by jeszcze mozna bylo dac ??
Lekarz mnie podłamal z tymi cwiczeniami i mu to odrazu powiedzialem :) A ten ze jak dobrze pokombinuje to wymysle trening calego ciala bez obciazania kregoslupa i wyjdzie mi to na dobre :)
Wiec co proponujecie ??
Dodam ze mam teraz 10 sesji rehabilitacyjnych na silowni i na jakis tam lampach czy czyms :neutral:

janusz123
15-10-09, 17:09
Unoszenie sztangielek bokiem w górę
Unoszenie ramion w przód ze sztangą

proponuje robić te ćwiczenia

michal_f
15-10-09, 17:12
Unoszenie sztangielek bokiem w górę
Unoszenie ramion w przód ze sztangą


W sumie mozna. Tylko cos na tył barow by sie przydalo ;/ Moze takie cos :


http://www.kulturystyka.pl/atlas/naramienne_pliki/image018.gif

Ulozycie to jakos fajnie w serie itp
A na plecy co proponujecie ?

P.S Ulozyc zwykly plan to pikus ale jak sie ma jakies ograniczenia to zaczynaja sie schody i trzeba sie konsultowac :) Co dwie glowy to nie jedna xD

Voice666
15-10-09, 17:13
Nie szalej więc z mc ;) Tak myślę, że drążek nie powinien zaszkodzić.
Na pośladki to wymachy nóg do tyłu w podporze i stojąc.

michal_f
15-10-09, 17:15
Nie szalej więc z mc ;) Tak myślę, że drążek nie powinien zaszkodzić.
Na pośladki to wymachy nóg do tyłu w podporze i stojąc.

MC odpada gosc mi to zaznaczyl :) Drazek moge robic.
Wymachy nog odpadaja bo sie stoi ;p

Voice666
15-10-09, 18:02
Wymachy nog odpadaja bo sie stoi ;p

Na czworaka rób.

Klomb
15-10-09, 18:04
To rób sobie wykroki z hantlami,żeby lepiej pracowały posladki stawiaj dalej wykroczną nogę, pózniej bedziesz miał takie zakwasy ze na kiblu nie bedziesz mógł usiąść:smile:

kubaCK
15-10-09, 18:35
To rób sobie wykroki z hantlami,żeby lepiej pracowały posladki stawiaj dalej wykroczną nogę, pózniej bedziesz miał takie zakwasy ze na kiblu nie bedziesz mógł usiąść:smile:
napisal ze nie moze robic cwiczen stojac.

michal_f
15-10-09, 19:29
Na czworaka rób.

nie moge... lezac albo siedzac moge wykonywac cwiczenia z ciezarem.


To rób sobie wykroki z hantlami,żeby lepiej pracowały posladki stawiaj dalej wykroczną nogę, pózniej bedziesz miał takie zakwasy ze na kiblu nie bedziesz mógł usiąść:smile:

nic na stojaco ... juz to pisalem ;p


napisal ze nie moze robic cwiczen stojac.

chociaz jeden przeczytal calosc :)

Paton
15-10-09, 21:27
Przeciez mozna robic wszystkie cwiczenia oprocz mc, w siedzie na lawce przy zachowaniu prawidlowej postawy kregoslupa oraz uzywac pomocy partnera sparingowego aby sie nie nadciagac. Koledzy wyzej podali odpowiednie cwiczenia tyl barkow zrob lezac na lawce na brzuchu unos hantle analogicznie do rozpietek!

papec
16-10-09, 01:36
Z mc można przesadzić, wiem to z własnego przypadku... http://www.heineken.pl/London_index.php?check=12ebaa68270ff1856da6d4cb119 4b621

Voice666
16-10-09, 07:24
Paton dobrze radzi

michal_f
16-10-09, 15:29
Przeciez mozna robic wszystkie cwiczenia oprocz mc, w siedzie na lawce przy zachowaniu prawidlowej postawy kregoslupa oraz uzywac pomocy partnera sparingowego aby sie nie nadciagac.

Wlasnie nie moge robic wszystkich cwiczen. Pytalem lekarza prowadzacego i wyciskanie siedzac zabronione jedynie do 15 kg. MC i wioslo takze odpada. Przy zachowaniu dobrej techniki oczywiscie ze mozna robic te cwiczenia ale jak sie ma w 100% zdrowy kregoslup. Z moja wada spina bifida ( jest to wrodzone) wszystkie sporty ciezarowe sa zabronione. Zawodnicy ktorzy maja ta wade gdy zostanie u nich wykryta nie moga podnosic ciezarow itp ale silownia jest dla mnie jak najbardziej wskazana :) Bylem dzisiaj na rehabilitacji i wlasnie 30 min na silce musialem siedziec a pozniej elektrorelaksacja czy jakos tak :)
Tylko tak jak mowie cwiczenia nie obciazajace kregoslupa musza byc.


Koledzy wyzej podali odpowiednie cwiczenia tyl barkow zrob lezac na lawce na brzuchu unos hantle analogicznie do rozpietek!

ok ...dzieki :)

michal_f
17-10-09, 10:22
Jeszcze bym prosil o rade w treningu plecow. Jakie cwiczenia robic ? Drazek bez apelacyjnie xD wioslowanie hantla badz sztanga w lezeniu na ławce bo to moge na 100% robic. Dodam do tego jeszcze wznosy tułowia na ławce aby prostowniki wzmocnic. Lecz to wszystko malo. Nie chce aby plecy odstawaly od reszty i chce je takze ostro dojechac tylko nie mam pojecia jak:neutral:
Wioslo hantla tez odpada. Co proponujecie ?

michal_f
17-10-09, 10:48
Wymyslilem cos takiego:

Plecy:
drazek szroki nachwyt 5 seri
wioslo hantla lezac na ławce 12-10-8-6
wioslo sztanga lezac na ławce 10-8-8-6

Bary:

tył barkow: analogiczne do rozpietek... lezac na ławce 10-8-6
Unoszenie ramion w przód ze sztangą 10-8-6
unoszenie sztangi do klatki 10,8,6
Na dopompowanie samym gryfem wyciskanie sztangi

Co o tym sadzicie ? Plecy sa robione z tricem a bary z nogami. Na nogi dalem prostowanie nog w siadzie z duza iloscia powtorzen 30,25,20,15, uginanie nog w lezeniu podobnie 30,25,20,15. Łydki 3s do max. Juz robilem tym systemem nogi i powiem ze pieka nogi niezle po tym xD