PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę wyprostować ręki.. PROBLEM



hawk500
14-10-09, 13:35
Witam wszystkich, mam pewien kłopot ktory od dawna mnie juz meczy i juz nie raz odciągnął mnie od ćwiczenia.
Podjałem sie wykupienia karnetu na siłownie no i jestem po wstepnym treningu podstawowym itd.
Problem w tym ze juz po cwiczeniach na biceps hantlem 6 lub 8 kg na 2 dzien mam problem ze zginaniem i wyprostowaniem ręki.
Trener twierdzi że problemem moze być wydłużone przedramie...

I co tu zrobic?teraz jesli udam sie na silownie a jutro mam zamiar to bol bedzie ogromny...
Poradzcie czy ktos mial podobna dolegliwosc i jak to zwalczyc
dodam ze mam 24 lata 5 lat temu cwiczylem i wszystko bylo ok, po przerwie ręce mi bardzo spadly no i nie ukrywam ze przedramie jest dluzsze niz przecietne.

Powinienem zmniejszyc jeszcze cięzar czy moze maltretowac miesien, a moze jeszcze jakies inne propozycje.

BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA FACHOWE PORADY

Pozdrawiam ŁUKASZ

papec
16-10-09, 01:28
Miałem podobny przypadek. U mnie coś było z kością, którą złamałem w dzieciństwie... http://www.heineken.pl/London_index.php?check=12ebaa68270ff1856da6d4cb119 4b621

hawk500
16-10-09, 13:16
ja nie mam nic zlamanego ani nic nie zwichnalem,... no i jak sobie z tym proadziłes?

Voice666
16-10-09, 14:02
Odczuwasz ból taki jak przy zakwasach czy jaki? bo nie napisałeś.
Doskwiera ci zawsze po treningu czy w codziennym życiu też się zdażało?

Najlepiej to idz ty z tym do lekarza sportowego i jeśli naprawde boli to odpuść trening, aż do konsultacji z lekarzem.

Nikt przez internet diagnozy nie postawi.

Fehu
16-10-09, 14:04
Na początek może zaproponuje Ci dość banalne rozwiązanie, a mianowicie porządną rozgrzewkę oraz rozciągania a trening główny na minimalnym obciążeniu (zacznij nawet od 3kg i sprawdz przy jakim obciazeniu ból zaczyna się pojawiać)
druga rada konsultacja z lekarzem który pewnie skieruje Cię na przeswietlenie...
Wybacz ale nic innego do głowy mi nie przyszło

kubaCK
16-10-09, 14:05
nie bij tyle konia Pieronie Ty!!!!<nunu>:whistle:

hawk500
16-10-09, 15:44
no pomysłowość niektórych szokuje:P
W zyciu codziennym nie mam tego problemu, tylko w trakcie treningu, poczekam z 3 tyg bo to poczatek mojego cwiczenia i jesli sie to po 3 tyg nie zmieni pojde do lekarza...

mtm
16-10-09, 15:49
Mój kolega miał kiedyś podobny problem , prawdopodobnie było to Przykurcz bicepsa jak stwierdził trener na siłce .

moskil
17-10-09, 09:14
Miałem podobny problem z tym ze dotyczyl zarówno bicepsa jak i tricepsa, na drugi dzien po pierwszym treningu tych miesni pojawil sie nieziemski ból w lokciu, tak mocny ze nie bylo opcji zeby całkowicie wyprostowac lub zgiac reke w lokciu.
Po paru dniach ból ustąpił i juz sie wiecej nie pojawil, obstawiam ze to bylo nadwyrezenie wiązdał, ewentualnie jakis przykurcz. Za ciezki trening i za duze obciązenia jak na pierwszy raz.

kubaCK
17-10-09, 11:33
sprawa jest prosta , kolega pisal ze cwiczy krotko i mamy powod, mianowicie rece nie sa jeszcze gotowe na dobry trening silowy i wystepuje bol, proponuje cwiczyc delikatnie tak jak radzil Fehu az wkoncu bedziesz mogl dawac z siebie wszystko.Ostatnio mialem maly powrot na silownie po przerwie i tez mnie bolal lokiec podczas pracy nad bicepsem lub tricepsem z czasem przeszlo. wytrwalosci pa:*