PDA

Zobacz pełną wersję : Na jaki trening sie zdecydować ?



Wilk05
09-10-09, 22:49
Witam I z góry dziękuje tym którzy odpowiedzą na moje pytania .

D3
09-10-09, 23:23
Z tak precyzyjnie skonstruowanym pytaniem odpowiem równie tajemniczo.

Wybierz DOBRY trening, a strzeż się ZŁYCH treningów.

Wilk05
09-10-09, 23:28
Witam I z góry dziękuje tym którzy odpowiedzą na moje pytania .
DANE:
Wzrost 186 cm
Waga 84-83 kg
Staż nie całe 2 lata .
Wracam do treningów po 4 miesięcznej przerwie .
Dotychczas ćwiczyłem typowym splitem na masę ( klatka+ triceps - Plecy+biceps - Nogi+barki+Przedramię ).
CELE :
1. Przybrać od 3 do 5 kg ( chciał bym przede wszystkim powiększyć górne partie ciała . ( Mam w łapie nie całe 38 cm a w klatce 111 cm )
2. Zacząć budować siłę . ( Przede wszystkim jednak chciał bym teraz sie kupić na wymiarach )
Wiem że bardzo ważne jest aby trenować nogi ale niestety ja miałem uszkodzone kolana i nie moge przesadzać z obciążeniami ( robie martwy ciąg , i wspięcia na palach na max ale juz przysiady koncze na 70 kg .)

Przeczytałem juz sporo o różnych treningach ( splity , FBW , RBW 5x5 , HST ) ale nie moge sie na cos konkretnego zdecydować .
FBW wydaje mi sie bardzo fajne ale to raczej na rozwój ogolnej masy .

Prosze o porade jaki trening wybrać .
Jeżeli ktoś ma ochotę to bede wdzieczny za napisanie planu treningowego ukierunkowanego na powiększenie obwodów górnych partii ciała .

Ps: Nie jestem szpanerek który chce przykozaczyć przed laskami fajnie zrobionymi bicepsami . Nie chce przytyć zbyt dużo ponieważ uprawiam kick-boxing a w nie długim czasie zamierzam zostać żołnierzem zawodowym ( zbyt duża masa przeszkadza w tym zawodzie )
Dlatego prosze o konkretne odpowiedzi .

Wilk05
09-10-09, 23:29
Narg sorry ale przypadkowo zapisał mi sie tylko tytuł . :)

D3
10-10-09, 00:45
Od razu lepiej :)

Jeśli chcesz spróbować czegoś innego, to faktycznie polecam 5x5, ale chcesz przede wszystkim skupić się na rozwoju górnych partii to może coś takiego

Pn Klatka
Wt Plecy
Śr OFF
Czw Barki
Pt Nogi
Sob Triceps + Biceps

Wilk05
10-10-09, 16:36
Nie jestem w stanie trenować 6 razy w tygodniu .
Max 3 razy .

D3
10-10-09, 20:18
No to standard.

Klata + bic
Plecy + tric
Nogi + barki

mtm
10-10-09, 21:52
No to standard.

Klata + bic
Plecy + tric
Nogi + barki

Narg chyba ci sie pomyliło :

Klata + Tric
plecy + bic

(Przecież przy treningu na klatke zaangażowane są też tricki np. przy węższym uchwycie ... )

D3
10-10-09, 22:58
Dobrze napisałem. Niech stosuje takie połaczenia. Nie napisałem, że tak ma ćwiczyć PN-ŚR-PT.

mtm
11-10-09, 11:28
Ale przecież przy wyciskaniu na klatkę bardziej zaangażowane są tricepsy .
Wydaje mi sie że bicków z klatką sie nie robi....

michal_f
11-10-09, 11:32
Robi sie bicki z klata . Przy wyciskaniu na klate to klata jest bardziej zaangazowana niz tricepsy. Chyba ze przy waskim uchwycie to co innego,

mtm
11-10-09, 11:47
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=20417

Fakt robi sie bicka z klatą , ale więcej jest rozwiązań tric - klata .

D3
11-10-09, 12:18
Ale przecież przy wyciskaniu na klatkę bardziej zaangażowane są tricepsy .
Wydaje mi sie że bicków z klatką sie nie robi....


Skoro są tricepsy bardziej zaangażowane to jak ćwiczysz tricepsy zaraz po klacie to nie ćwiczysz ich na 100% swoich możliwości, nieprawdaż? Tricepsy są już nieźle przemęczone. Dlatego klata + bic tak samo dlatego też plecy + tric. MYŚLEĆ! :happy:

Wilk05
11-10-09, 15:18
Wszystko pięknie ładnie ale chłopaki skupiacie sie nie na tym o co prosiłem .
Połączenia są różne , ja ogolnie trenowałem klatka-triceps , ale mniejsza z tym .
Teraz rozchodzi sie oto czy obić coś co ma niby przypominać FBW tyle ze zmodyfikowane do moich potrzeb czyli zwiększona liczba cwiczen na rece , klatke i plecy kosztem nóg , czy zwyczajny split . Ale chyba bedzie lepsze FBW bo dwa ciężkie treningi na duże partie w tygodniu to za dużo....