PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy plz prosze



mike17051993
09-10-09, 18:47
Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. chciałbym trochę schudną a zwłaszcza zrzucic brzuszek ale nie wiem jak. czytalem toche na ten temat i wszyscy piszą zeby biegac i miec jakaś dietę. Rozumiem że musze połaczyć dietę z jakimiś ćwizceniami zeby wreszcie zrzucić nadwage a więć
Co do diety: mam pytanie jak ułożyć sobie taką dietę na czym ona ma polegać, i z czego ona ma sie skałdać ( co mozan jeść i w jakich ilosciach) jak mzoecie to podsuncie jakaś dietę dla 16 latka ktory chodzi do liceum przychodzi do domu uczy sie i gra na kompie w CS. A czy po prostu mam sobie znależć zapotrzebowanie na wszystkie subsatncje odzywcze i dobierać posiłki tak żeby te zapotrzebowanie spełnić wciagu dnia - czy to o to w diecie chodzizeby zapotzrebowanie "nakarmić" i tyle i nic więcej nei jesć??

Co do cwizcen: wszedzie piszą zeby biegac - czy sa jakies inne sposoby zeby schudnac oprocz biegania (chodzi mi glownie o zrzucenie brzuszka) czy zamaist biegania moze byc skakanka?? czy mozna te cwiczenia łaczyć?? czy sa jakies inne rownnowazne cwiczenia?? ile razy na tydzien mam cwiczyć i jak długo??

proszę o pomoc wszystkich ktorzy wiedzą jak mi pomoz bo musze wreszcie cos ze sobą zrobic.
czekam na porady z gory thx wszystkim

sts
09-10-09, 19:33
poczytaj a się wszystkiego dowiesz

KowalX
09-10-09, 20:52
A czy po prostu mam sobie znależć zapotrzebowanie na wszystkie subsatncje odzywcze i dobierać posiłki tak żeby te zapotrzebowanie spełnić wciagu dnia - czy to o to w diecie chodzizeby zapotzrebowanie "nakarmić" i tyle i nic więcej nei jesć??

obliczasz zapotrzebowanie na kalorię na tobę ,dzielisz to między posiłki i basta
60%węglowodany
2g na kilogram masy ciała białko


Co do cwizcen: wszedzie piszą zeby biegac - czy sa jakies inne sposoby zeby schudnac oprocz biegania (chodzi mi glownie o zrzucenie brzuszka) czy zamaist biegania moze byc skakanka?? czy mozna te cwiczenia łaczyć?? czy sa jakies inne rownnowazne cwiczenia?? ile razy na tydzien mam cwiczyć i jak długo??

proszę o pomoc wszystkich ktorzy wiedzą jak mi pomoz bo musze wreszcie cos ze sobą zrobic.
czekam na porady z gory thx wszystkim

aeroby,interwaly to nie tylko bieganie,może być rower ,skakanka ,tenis,pływanie itp ,itd

interwały od 5 do 25minut
aeroby od 30 do 60minut

trening 3-5razy w tygodniu,zależy to od wolnego czasu,możliwości,intensywności

mike17051993
09-10-09, 21:17
wyliczylem sobie zapotrzebowanie z tej stronki
[http://www.***.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne%2C_sk%C5%82._prod._%C5% BCywno%C5%9Bciowych%2C_%25_bf-t276436.html]

wyszło mi 2310 kcal czy to dobrze?? na co szzególnie powinienem zwrócić uwagę ukłądajac dietę redukcyjna (mam 16 lat 73 kg 186 cm) czy dobrze wyliczylem te kalorie??
a jak ma dalej postępować zeby według tego ułożyć sobie jadłospis??

maly25
10-10-09, 16:45
ty nie masz z czego redukowac, wage masz nawet troszke za niska do tego wzrostu

KowalX
10-10-09, 17:51
wyliczylem sobie zapotrzebowanie z tej stronki
[http://www.***.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne%2C_sk%C5%82._prod._%C5% BCywno%C5%9Bciowych%2C_%25_bf-t276436.html]

wyszło mi 2310 kcal czy to dobrze?? na co szzególnie powinienem zwrócić uwagę ukłądajac dietę redukcyjna (mam 16 lat 73 kg 186 cm) czy dobrze wyliczylem te kalorie??
a jak ma dalej postępować zeby według tego ułożyć sobie jadłospis??
patrząc na twoje wymiary jeśli chcesz redukować to właściwie nawet nie musisz układać żadnej diety...

zamień chleb na chleb ciemny pełnoziarnisty razowy na zakwasie
ogranicz ziemniaki
mięso jedz drobiowe
pij dużo wody
jedz regularnie o podobnych porach
5-6posiłków na dobę(nie mają to być ogromne ilości ,baza to śniadanie po treningu oraz obiad czym później tym mniej węgli,chyba ,że są to warzywa.
na ostatni posiłek możesz dodać serek wiejski z pomidorem
spożywaj produkty o niskim IG i ŁG (wpisz w google-wpisz w google ładunek glikemiczny ,indeks glikemiczny)
dodaj wysiłek
zwiększ udział białka z drobiu,nabiału,jajek,tylko serów twarogowych niewiele spożywaj.
dużo warzyw
unikaj smażenia
z supli możesz dodać cla_omega 3(przeciwwskazania to hemofilia)
omega spożywaj jak pisze na opakowaniu,a cla szukaj wersji clarinol ,w aptece powinno być dostępne bez problemu.za 30zł masz 60kpasów)
i to dla ciebie wystarczy

do tego może stosować się cała rodzina będzie zdrowiej i szczuplej ;)

mike17051993
11-10-09, 16:33
wielkie thx wszystkim za pomoc - naprawde pomogliscie pzdr