PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy



mike17051993
09-10-09, 18:44
Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. chciałbym trochę schudną a zwłaszcza zrzucic brzuszek ale nie wiem jak. czytalem toche na ten temat i wszyscy piszą zeby biegac i miec jakaś dietę. Rozumiem że musze połaczyć dietę z jakimiś ćwizceniami zeby wreszcie zrzucić nadwage a więć
Co do diety: mam pytanie jak ułożyć sobie taką dietę na czym ona ma polegać, i z czego ona ma sie skałdać ( co mozan jeść i w jakich ilosciach) jak mzoecie to podsuncie jakaś dietę dla 16 latka ktory chodzi do liceum przychodzi do domu uczy sie i gra na kompie w CS. A czy po prostu mam sobie znależć zapotrzebowanie na wszystkie subsatncje odzywcze i dobierać posiłki tak żeby te zapotrzebowanie spełnić wciagu dnia - czy to o to w diecie chodzizeby zapotzrebowanie "nakarmić" i tyle i nic więcej nei jesć??

Co do cwizcen: wszedzie piszą zeby biegac - czy sa jakies inne sposoby zeby schudnac oprocz biegania (chodzi mi glownie o zrzucenie brzuszka) czy zamaist biegania moze byc skakanka?? czy mozna te cwiczenia łaczyć?? czy sa jakies inne rownnowazne cwiczenia?? ile razy na tydzien mam cwiczyć i jak długo??

proszę o pomoc wszystkich ktorzy wiedzą jak mi pomoz bo musze wreszcie cos ze sobą zrobic.
czekam na porady z gory thx wszystkim

Voice666
09-10-09, 19:30
skakanaka jak najbardziej może byc rower, biegi, wszelka aktywność ruchowa, nawet szybki spacer sie nadaje.
No i dieta. Głównie chodzi o to żeby dostarczać mniej kalorii w stosunku do tych, które sięspala, ale podczas dojżewania nie polecam jakichś radykalnych posunieć. jeść możesz prawie wszystko. zrezygnuj z chipsów na rzecz jabłka, lub pomidora, cole zamień na wodę, fast food na np: kurczaka na parze.
Czujesz różnicę? Prowadzisz siedzący tryb życia i tu leży problem. Nie stracisz brzucha siedzeniem. Musisz sie ruszać i tylko tyle wystarczy.


Ile to potrwa? to zależy od ciebie, ale przy sumiennych 60 minutach aktywności dziennie efekty będą widoczne po tygodniu.

Budrys
09-10-09, 19:31
jeżeli chodzi o diętę, skocz do działu dieta...
jeżeli chodzi o treningi to w Twoim przypadku wchodzą w grę t. aerobowe i interwałowe, wykonywane na odpowiednim poziomie i połączone z odpowiednią dietą na pewno dadzą rezultaty.
Pytasz o to czy mósisz biegać, mam nadzieje że nie masz nic przeciwko bieganiu bo ono powinno stać się dla ciebie jak sztanga dla ludzi idących na masę mięśniową. Bezapelacyjnie można a nawet trzeba urozmaicać treningi-skakanka, rower, czy machanie lekkimi hantlami-jak najbardziej wskazane.

mike17051993
09-10-09, 20:21
aha czyli jakbym tak codziennie biegał żeby się porządnie zmęcvzyć i skakał na skakance to bedzie dobrze??

a co do diety to zeby odchudzanie dało rezultaty to muszę po prostu znależć zapotrzebowanie na cukry, białka, tłuszcze i ułożyć diętę tak zeby to się pokrywało tak?? czy zjadane posiłki mają mieć mniej niz potrzeba??

mike17051993
09-10-09, 21:16
wyliczylem sobie zapotrzebowanie z tej stronki
[http://www.***.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne%2C_sk%C5%82._prod._%C5% BCywno%C5%9Bciowych%2C_%25_bf-t276436.html]

wyszło mi 2310 kcal czy to dobrze?? na co szzególnie powinienem zwrócić uwagę ukłądajac dietę redukcyjna (mam 16 lat 73 kg 186 cm) czy dobrze wyliczylem te kalorie??
a jak ma dalej postępować zeby według tego ułożyć sobie jadłospis??

Budrys
09-10-09, 21:57
Ty masz 73kg. na 186cm.?? nie przesadzasz troche? fakt że jak na swój wiek to już jesteś spory koleś, ale nie moge se wyobrazić żebyś był gruby. Ja waże 83kg. na 176cm. i naprawdę o grubość się nie posądzam...
Jeżeli podałeś prawdziwe dane to Twój wskaźnik BMI jest w normie, z czego chcesz się odchudzać? chłopie? co najwyżej możesz zamienić jakiś tam pewnie nie za duży tłuszczyk z brzucha w mięśnie i git.