PDA

Zobacz pełną wersję : capoeira regional



mich
07-10-09, 23:13
Trenuję capo od roku i naprawdę bardzo mi się podoba. Może nie jest tak skuteczne na ulicy jak muay thai czy kickboxing, ale dobrze wyszkolony capoerista też może być niebezpieczny. Poza tym trenowanie capoeira daje niesamowitą sprawność oraz refleks, poprawia siłę. No i oczywiście widowiskowość jest niepodważalna. Chciałbym wiedzieć co Wy sądzicie o tej sztuce walki.:smile:

KowalX
07-10-09, 23:20
Trenuję capo od roku i naprawdę bardzo mi się podoba. Może nie jest tak skuteczne na ulicy jak muay thai czy kickboxing, ale dobrze wyszkolony capoerista też może być niebezpieczny. Poza tym trenowanie capoeira daje niesamowitą sprawność oraz refleks, poprawia siłę. No i oczywiście widowiskowość jest niepodważalna. Chciałbym wiedzieć co Wy sądzicie o tej sztuce walki.:smile:

ćwiczyłem ,można się wyżyć i poprawić sprawność ,ogólnie fajny sport i daje sporo radochy z akrobacji

1Matt
08-10-09, 16:36
sporo radochy to mało powiedziane:D ja zacząłem i nie rozwijałem się dalej:(
niestety brak u mnie sekcji jakiejkolwiek, totalna dziura:(
ale jestem jak najbardziej na tak:) mam namiastkę tego chociaż w Akrobatyce:P

pan.wiesiu
08-10-09, 16:45
capoeira - sztka zadawania ciosow plecami :)

b. fajna sprawa, szczegolnie dla dzieci i mlodziezy (ogolnorozwojowy charakter)

pozdrawiam;
wiesiek

puma007
08-10-09, 19:14
capoeira - sztka zadawania ciosow plecami :)



hehehehe,co za bzdura

Anaboliczny Koks
08-10-09, 20:52
Capoeira smiech na sali zacznij w Jeansach na ulicy tanczyc

KowalX
08-10-09, 21:12
Capoeira smiech na sali zacznij w Jeansach na ulicy tanczyc

Ale czy trening nie może być wykonywany dla przyjemności ?
Wiesz, spróbuj sprowadzić gościa do parteru na betonie ,albo zrobić mu technikę gdzie nim rzucisz o glebę.Wiesz o co mi chodzi :smile:
sama sprawność i jednostka może więcej zrobić niż trenowanie "na siłę"danego stylu.Bo lepiej być mistrzem w capoeira niż sierotą w mma :smile:

pozdrawiam

pan.wiesiu
08-10-09, 22:13
hehehehe,co za bzdura

no wlasnie, to taki zarcik, nawiazujacy po czesci do akrobatycznego charakteru tej sztuki, ale rozniez niskiej skutecznosci (nie zawsze, ale z pewnoscia w okreslonych warunkach np autobusie :)
nie zmienia to faktu, ze podobnie do aikido czy wiekszosci nauczanych w europie stylow kungfu, swietnie nadaje sie dla dzieci, mlodziezy i emerytow :happy:
jesli chodzi o trening pod katem samoobrony, trzeba raczej pojsc w kierunku "twardych sportow/styli walki, ewentualnie systemow, ale to z kolei calkiem inna sprawa.
sam myslalem o zapisaniu sie do jakiejs szkoly capo, bo ruszam sie jak woz z weglem, aczkolwiek nie wiem czy nie ma jakichs ograniczej wiekowych np do 30stki. tak czy owak zamierzam ruszyc z tym po nowy roku, jak tylko uda mi sie zredukowac do 100 :)

pozdrawiam;
wiesiek

mich
09-10-09, 18:03
aczkolwiek nie wiem czy nie ma jakichs ograniczej wiekowych np do 30stki. tak czy owak zamierzam ruszyc z tym po nowy roku, jak tylko uda mi sie zredukowac do 100 :)



"Capoeira jest dla mężczyzn, kobiet i dzieci; jedynymi, którzy nie powinni się jej uczyć są ci, którzy nie chcą." (Mestre Pastinha)

YoDa
09-10-09, 19:50
Skuteczne, nie skuteczne... jak się dojdzie do perfekcji to się pewnie wymiata, ale fakt żeby coś zrobić trzeba dużo miejsca

pozatym kilku zawodników w mma było, którzy trenowali właśnie capo, a przecierz na zawody byle kogo nie biorą

ciaastek91
10-10-09, 14:46
capoeira to nie jest sztuka walki

KowalX
10-10-09, 20:15
capoeira to nie jest sztuka walki

jest ;p

1Matt
10-10-09, 21:25
i jest i nie jest.
są organizowane zawody pod kątem sztuk walki, takie same zasady mniej więcej jak w innych zawodach.
każde "dotknięcie" przeciwnika zalicza się jako punkt itd.
są specjalne sekcje, które uczą pod kątem zawodów.
i jest druga strona medalu, wersja rekreacyjna, głównie akrobatyczna.:)
i to i to można znalezć na YT

KowalX
10-10-09, 22:15
są dwie wersje jedna bardziej nastawiona na taniec capoeira Angola nie pamiętam kto był jej twórcą i druga bardziej na współzawodnictwo capoeira regional gdzie twórcą był Mestre Bimba

YoDa
10-10-09, 22:19
do tego niewolnicy na plantacjach uczyli się tego po to by zabijać, a dziś nikt cię nie będzie uczył zabijania, ludzi robią to dla zabawy

szkoda że nie ma nic w okolicy bo już bym dawno cwałował jak dziki osioł na treningi

ciaastek91
10-10-09, 22:39
sztuka walki taaa.
jakies smieszne wygibasy ;)
nie wiem czy na ulicy taki taniec by komus pomogl :D

YoDa
10-10-09, 22:51
a kung fu by ci pomogło ? :P

1Matt
10-10-09, 23:00
ciaastek a ja jestem pewien, że jakby taki z pół obrotu ci przy** to byś się zwinął tak samo jak i ja i cała większość:P Wszystko zależy od stopnia zaawansowania, jak ktoś zna tylko Kate w karate czy czymkolwiek innym to pewnie, że na ulicy gówno zrobi;]
odpowiednia sztuka walki w odpowiednich łapach/nogach to jest maszyna do zabijania;]

Anaboliczny Koks
10-10-09, 23:16
YoDa ty chyba nie wiesz co mowisz o Kung Fu.

KowalX
10-10-09, 23:23
sztuka walki taaa.
jakies smieszne wygibasy ;)
nie wiem czy na ulicy taki taniec by komus pomogl :D

Nie chodzi zaraz żeby salta przed gościem robić ,nie tak się to wykorzystuje.To jak myślenie ,że ktoś chodzący na boks nie będzie umiał kopać,
na pewno nie gorzej niż ten co nie chodzi na nic ,a przy okazji masz niezłe ręce.Przy capoeira można nieźle wyćwiczyć koordynację i równowagę ,a mają kolka niezłych podhaczeń ,które przydały się tu i udzie.Kopnięcia również,szczególnie na bebechy :happy:

1Matt
10-10-09, 23:31
i trzeba mieć na uwadze, że często nie jest to czysta capoeira.
zapożyczają kopnięcia z taekwondo dla efektywności (kto myśli, że nie będą umieli ich zastosować w walce to się myli), w capoeira Angola zapożyczają figury z break dance-a (to tak dla przykładu), do sedna, Capoeira się ciągle rozwija, tak samo jak i inne style:)

KowalX
10-10-09, 23:39
YoDa ty chyba nie wiesz co mowisz o Kung Fu.

Sanshou / Cung Le :happy:

Anaboliczny Koks
11-10-09, 10:29
No wlasnie ;>